Köpek Eğitimi Uzmanı

Köpek Eğitimi Uzmanı
23 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Köpek eğitim uzmanı olmak için yola çıkan kişinin başta bunun zor ve meşakkatli Köpek Eğitimive fedakârlıklar isteyen bir meslek olduğunu bilmesi gerekir. Bu yüzden köpek eğitmeni nasıl olunur konusundan önce köpek eğitmeni olurken sahip olmanız gereken özellikler sizde var mı ona bakmak gerekir. Sürekli temas kuracağınız canlı bir köpektir ve sizden çok başka bir yaradılışa sahiptir.
Köpek eğitim uzmanı nasıl olunur konusundan önce köpek eğitmeni olurken sahip olmanız gereken özellikler sizde var mı ona bakmak gerekir. Bu meslekte çalışacak kişinin,  bu mesleği uzun yıllar yapabilmesi için bazı nitelikleri olması ve her şeyin başında köpekleri cins, ırk ayırmadan hepsini çok sevmesi şarttır. Her şeyden önce çok ama çok sabırlı, daima güler yüzlü, pozitif yaklaşımı benimsemiş, çabuk sinirlenmeyen, sesini ve vücut hareketlerini kısacası beden dilini iyi kullanan, sakin ve dikkatli hareket eden, spor yapmayı seven, daima sağlıklı ve iyi beslenen, bedeni rahatsızlıkları olmayan, psikolojik olarak toleranslı yapıya Köpek Eğitimisahip, aynı zamanda dünyadaki bu meslekte olan  gelişmelere  ve yeniliklere açık, modern, farklı kültür ve anlayışa sahip insanlara karşı anlayışlı, araştırmacı, dünyadaki tüm  köpek ırklarını iyi tanıyan, köpeklerle yaşamaktan zevk alan, insan-hayvan ilişkilerinde  uyum yaratan, oyun oynamaktan sıkılmayan, kuralları ve emirleri öğretirken profesyonel yaklaşımlar sergileyen, kaba ve şiddet içeren hareketlerden kaçınan, kişi olarak  hareketli ve sportif olan, yapılacak uzun süreli  çalışmalarda ve dış alanlarda, yaz- kış her tür  hava şartında çalışmaya uygun, hijyen kurallarına önem gösteren, sosyal ve iletişim yönü kuvvetli  Köpek Eğitimikişilerin çok başarılı köpek eğitmeni oldukları görülmektedir. Bu özelliklere sahip olan uzmanlar hem  başarılı olmakta, hem de köpek eğitimi alanında önemli maddi kazanç sağlamaktadırlar.
Köpek eğitim uzmanı olmak için altın bazı kurallardan en önemlisi sürekli gelişmeler ve dünyadaki yeni eğitim tekniklerini öğrenmeye açık olmaktır. Ülkemizde giderek popülerleşen  bu meslek için  henüz üniversitelerde ve ya  meslek liselerinde bölüm olmamakla birlikte, özel kursların sayısı gün geçtikçe artmakta olup, köpek  eğitmeni yetiştirdiği görülmektedir. Sizlerin de bu konuya ilgisi var ise b kurslardan yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Köpek Pansiyonu Köpek Eğitimi Sayfa başına git
Kapat !