Adalar Köpek Eğitim Çiftliği

Adalar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın güneyinde yer alır. Marmara Denizi’nin kuzeydoğu bölümünde yer alan 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşmaktadır. Adalar ilçesi, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalı ada ve Sefa Adası’ndan oluşmaktadır. Ve bu adalarda yerleşim bulunmaktadır. Diğer adalarda Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’dır bu adalarda ise düzenli yerleşim bulunmamaktadır. Adalar ilçesinin merkezi Büyükada’dır. Adalar doğal bir güzelliğe sahiptir, denizin ortasında bulunması ile havası çok temiz ve ferahtır. Diğer yandan ağaçlar ve yeşilin bolluğu sebebiyle oksijen deposu olma özelliğine sahiptir.

 

Adalarda gezinmek için fayton ve bisiklete binmelisiniz, araç girişi mümkün olmadığı için buradaki oturanlar ulaşımlarını yürüyerek veya bu araçlarla sağlıyorlar. Çok otantik bir yapı mevcuttur Adalar’da. Adalar seçkin ve yazlık bir semt olması nedeniyle genelde yazlıkçılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Turistik yönü ile göz önünde bulunan bir ilçedir. Sahil şeridi boyunca uzanan balıkçı lokantaları nefis balık seçenekleri ile sizlere hizmet vermektedir. Buralarda yazlıkçıların çoğunlukta olduğunun yanı sıra yaz kış oturan aileler de bulunmaktadır.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği

Adalar’da tatil yapmak, denize girmek, eğlenmek ilk sıralarda yer alır. Adalar’ın doğa ile içiçe geçmiş olan fiziksel konumu burada canlıların mutlu ve güzel bir yaşam sürmesine olanak sağlar. Adalar Köpek Eğitim Çiftliği köpekleriniz için uygun bir ortam yaratmak için çalışmalar yapmış ve en güzel ve doğal ortamı yaratarak onlara rahat bir yaşam sunmaktadır. Köpek eğitim çiftliklerinde köpekler yavru iken alınır ise eğitim için daha uygun olur. Yavru eğitimi en önemli eğitim aşamasıdır, henüz çok küçük olduğu için hiçbir şey bilmeyen yavruların eğitimi daha kolay olabilir.

 

Ve bu aylarda öğrenilen davranışlar daha kalıcı olur ve üzerine koymak daha kolay olur. Komutlara verilen tepkiler, cevaplar ve uygulama zamanla öğrenilen davranışlardır. Çitlikte temel itaat eğitimi ile başlanan eğitim, eğitimde ilk adımdır. Temel itaat eğitimi tasma ile yapılır ve her ırktan köpeğe uygulanabilir. Temel itaat eğitimini iyi bir şekilde alamamış bir köpek ileri itaat eğitimlerine geçemez. Temel itaat eğitiminde öğretilen komutlar, otur-kalk, yürü, gel, yat, aferin, hayır gibi komutlardır. Bu komutların anlamlarını öğrenebilen bir köpek üst aşamalara kolaylıkla geçebilir.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği

İleri itaat eğitiminde öğretilen komutlar, temel itaat eğitiminde öğrenilen komutları tasmasız olarak yerine getirmesidir. Diğer bir yandan yabancıya gitmemesi, yabancıdan yemek yememesi, atılan bir nesneyi geri getirmesi, uzak mesafeden verilen yat, bekle komutunu anlayıp yerine getirme, verilen komutları algılayabilme gibi özellikler kazandırılmasıdır. Tüm bu uzaktan söylenenleri yapabilmesi eğitimde gösterdiği başarıyı gösterir.

 

Köpek eğitim çiftliğinde tuvalet eğitimi de verilmektedir, tuvalet eğitimi özellikle yavru iken başlanırsa daha çabuk sonuç alınır. Köpek evde nereye tuvaletini yapacağını bilemez. Evin neresi denk gelirse herhangi bir yere tuvaletini yapabilir. Bu eğitimin verilmesi şarttır ve çok önemlidir. Tuvaleti geldiği zaman haber vermesi ve sizi uyarması, sizin gösterdiğiniz yere ya da dışarıda toprak, çimen gibi yerlere yapması gerektiği öğretilmektedir.

 

Köpeğinizi eğitim çiftliklerine bırakarak belli bir zaman içerisinde yapması gereken tüm faaliyetleri öğrenmesi sağlanıyor. Ve sizinle birlikte iken oyunlar oynamayı, eğlenmeyi ve en önemlisi tuvalet eğitimini öğrenmiş oluyor. Evde sizin yapmanız çok zor olan bazı eğitimleri merkezdeki uzman eğitmenler sayesinde çok kolay bir şekilde aşmış ve öğrenmiş oluyor. Bazı eğitimleri vermek zordur, almakta ve uygulamakta diretebileceği durumlar olabiliyor böyle zamanlarda ise ödül – ceza yöntemi ile onlarında üstesinden gelinmiş oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.