Alman kurt köpeği fiyatları

26.06.2017
5

Köpekler dünya genelinde insanların en sadık dostları olarak bilinirler. Evcil hayvan veyahut koruma amaçlı olarak çok fazla tercih edilirler. Kolay eğitilebilir olmaları ve sadık olmaları tercih edilmelerinde büyük etkendir. Ortalama yaşam süreleri cinslerine göre farklılık gösterebilir. Korumacı kişiliklerinin ön plana alınacağı bu yazıda bu yönüyle en dikkat çeken cinslerden biri olan alman kurt köpeği incelenecektir. Alman kurt köpeği asıl isim olarak alman çoban köpeği olarak bilinir ancak Türkiye Cumhuriyeti özelinde çoğunlukla alman kurdu olarak bilinir.

Alman kurt köpeği fiyatları

Özellikleri nelerdir?

Güçlü ve dengeli yapıya sahiptirler renk olarak ise kahverengi ve siyah renkleri mevcuttur. Burun uçları daima siyah renge sahiptir. Dikdörtgen bir yapıya sahiptirler denilebilir. Genetik itibari ile kemik yapıları oldukça güçlüdür. Kafa tipleri her zaman vücut yapıları ile orantılıdır. Diş yapıları oldukça kuvvetli şekildedir. Kulakları öne bakar ve diktir. Altı ay ve daha küçük yavrularda kulak yapılarının kıvrık olduğu da görülür. Zeki şekilde bakarlar ve gözleri badem şeklindedir. Arka ve ön ayakları kaslı bir yapıya sahiptir. Uzun veya kısa tüy yapısına sahip olabilirler. Genellikle iş köpeği olarak kullanılırlar. Korku bilmez bir yapıları vardır. Neşeli bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra itaatkardırlar. Öğrenme eğilimleri yüksektir. Diğer köpek cinslerine oranla daha sadık bir tür olarak bilinirler.

Kendinden emin bir yapıya sahip olmalarına rağmen asla düşmanca bakmazlar. Eğitile bilirlik açısından üst sıralara sahip bir cinstir. Ailelerine karşı düşkündürler ve onlarla zaman geçirmekten hoşlanırlar uzun süre yalnız kalmaya dayanamayan bir cinstir. Dostlarına karşı ne kadar neşeli oyun canlısı ise de yabancılara karşı bir o kadar mesafeli davranırlar. Çok yüksek korumacı duyguları olduğu için doğduğu andan itibaren iyi bir eğitim alması gerekir fazla aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Öteki hayvanlarla arası küçük yaşta geçirdiği vakte bağlıdır. Düzgün bir sosyalleşme ilerisi için hem diğer hayvanlarla hem de insanlarla iyi bir tutum içerisinde olmasını sağlar.

Dikkatsiz eğitim ve üretim etkenlerden dolayı saldırganlıkları görülmüştür ancak bunlar insan hatalarıdır. Düzgün yapılan bir alman kurdu eğitimi mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kalça sorunları en çok rastlanan ve en büyük problemlerinden biridir. Küçük yaşlardan başlayarak kaliteli bir eğitim verilmesi gerekmektedir. Köpek alınırken düzgün bir üreticiden alınması gerekmektedir. Köpek alınırken ailesine bakılması önemlidir. Cezalandırmaya yönelik eğitim bu cins köpekte etkili değildir. Ancak çok zeki olduklarından dolayı her türlü konuda başarı sağlayabilirler. Çoban köpeği, koruma köpeği ve asker, polis köpeği olarak kullanılırlar. Türkiye Cumhuriyetinde çok sık beslenen ve popüler olan bir köpek türüdür.

Vücut ölçüleri.

Yükseklik Erkek de 60 – 65 cm

Yükseklik Dişide 55 – 60 cm

Kilo Erkek de 35 – 40 Kg

Kilo Dişide 35 – 40 Kg

Fiyatları

Harika özelliklere sahip olan alman kurt köpeği fiyatları yavrularda 400 Türk Lirası ile 600 Türk Lirası arasında değişmektedir. Alırken güvenilir adreslerden temin etmek hayvanın kırma bir cins olmamasına önem göstermek ve belgeli satıcılardan almak önemlidir. Sahiplenme yoluyla da bu hayvana sahip oluna bilinir. Yeterli egzersiz yaptırılabildiği taktirde evde beslemek içinde uyumlu bir köpektir.

Dikkat edilmesi gereken bir not:

Bir hayvan sahiplenilirken dikkat edilmesi gereken asıl olay o hayvanın bakımının ilerde de devam ettirilip ettirile bilmeyeceğidir. Bir hobi olarak değil bir yoldaş bir arkadaş olarak bakılmaları gerekmektedir. Onlarında insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu unutmamak ve sevgi göstermek gerekmektedir. İleride sokağa atılacak bir hayvanın eve alınması o yaşama alıştıktan sonra dışarı atılması o hayvanın yaşamı ve psikolojik tavırları açısından oldukça sorunlu bir hale gelmesine neden olacaktır. Onlar insanlar için bir süs bir aksesuar değil birer arkadaştırlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.