AmericanCocker Köpek Eğitimi Eğitmeni

Americancocker köpek cinsleri ülkemizde en çok beslenen köpeklerin başında gelmektedir. Son derecede uysal ve nazik yapıları vardır. Ancak bu köpeklerin mutlaka eğitimlerinin verilmesi ve sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirdeAmericancocker ırkları saldırgan ve huysuz davranışlara bürünürler. Bu durumun önüne geçebilmek için americancockerköpek eğitimi eğitmeni tarafından profesyonel olarak eğitimlerinin verilmesi daha yararlı olacaktır. Eğitmenler köpeğin tüm özelliklerini bilerek ve onlara uygun ortamlar yaratarak eğitimleri sürdürülmektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde eğitimleri verilmektedir. Bunun yanı sıra, Americancocker köpekleri diğer köpekler ile kesinlikle anlaşamaz. Ev ortamında başka bir köpek var ise, bu konu göz önünde bulundurulmalıdır. Kendi cinslerine uyum sağlayabilmektedir. Ancak başka ırklarla anlaşmaları çok zordur.

Americancocker ırkları son derecede akıllı canlılardır. Eğitimlerine mutlaka özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir. İnatçı davranışlar sergilememeleri için sahiplerinin yaklaşımı bu konuda çok önemlidir. Ses tonu her zaman net ve yumuşak olmalıdır. Köpeğin kolaylıkla söz dinlemesi için boynunda tasma olmalıdır. Temel komutları ve itaatler verilirken tasma ile yönlendirme yapabilirsiniz. Böylelikle daha kolay alışmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, Americancocker ırklarını tuvalet eğitimleri kolaydır. Genel olarak bu ırklar hijyene çok önem verirler. Tuvaletini dışarıya yaptıkları zaman ödül verilmeli ve belirli saatlerde dışarıya çıkartılmalıdır. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir saat belirlenmelidir.

AmericanCocker Köpeklerinin Özellikleri

AmericanCocker Köpek Eğitimi Eğitmeni

Americancocker köpekleri avlanmayı çok seven canlılardır. Koşmayı ve yürümeyi sevmelerinden dolayı gün içerisinde mutlaka egzersiz yaptırılmalıdır. Genel olarak Americancocker ırkları çocuklarla araları iyidir. Küçükken sıkı bir eğitim aldıkları taktirde her ortama ayak uydururlar. Diğer insanlarla araları iyi olmasına rağmen, zaman zaman hırçın davranışlar sergilerler. Bu durumun nedeni ise, sahiplerine aşırı düşkünlüğüdür. Diğer insanlarla uyum içerisinde kalabilmesi için iyi eğitim görmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde sakin kalabilmesi mümkün olmayacaktır. Americancocker köpek cinsleri neşeli ve naziktirler. Sahipleri ile vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan son derecede mutlu olurlar. Ev içerisinde kolaylıkla beslenebilirler. Fakat onlara uygun ortam ayarlanarak kalmalıdırlar. Egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece ev ortamına ayak uydurabilirler.

Americancocker köpek cinsleri cana yakın canlılardır. Sakin ve duygusal köpeklerdir. Ortalama ömürleri 13-14 yıl arasında değişmektedir. Bekçilik köpeği olarak yetiştirilebilir. Fakat çok iyi bekçilik yapamazlar. Avlanmaktan büyük zevk duyarlar. Av esnasında oldukça cesur ve güçlü köpeklerdir. Dış görünüşleriyle de dikkat çekici köpeklerdir. Sarı, beyaz ve siyah renkleri vardır. Tüy dökme olasılıkları çok fazladır. Bu nedenden dolayı tüyleri sık sık taranmalı ve bakımları yapılmalıdır. Americancocker köpekleri evde yalnız kaldıkları zaman sürekli ağlamaya maruz kalırlar. Kesinlikle yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve bu köpekler sahibinden uzak tutulmamalıdır. Depresyona girme huyları vardır.

AmericanCocker Köpeklerinin Bakımları

Americancocker köpek ırklarının en önemli bakımı kulaklardır. Çünkü uzun kulakları vardır. Kulakları sürekli kapalı halde olmasından dolayı bakterilerin çoğalmasına en büyük nedendir. Bu nedenden dolayı Americancocker köpek cinslerinin kulak bakımı ve temizliği sağlanmalıdır. Son derecede özenli davranılmalı ve dikkat edilmelidir. Oldukça uzun tüylere sahiptiler. Haftada 1 veya 2 kez tüyleri kalın fırçalar ile taranmalıdır. Tüy dökme olasılıklarına karşı kesinlikle tüyleri kesilmemelidir. Bir köpek tıraş edildiği zaman, hastalıklara daha açık olmasına neden olur. En iyi yöntem veterinere danışılması ve tüm kontrolleri yaptırılmalıdır. Bunun yanı sıra, Americancocker köpek ırkları ev yemekleri ile beslenmemelidir. Kuru mamalar tercih edilmeli ve kilo almamaları için belirli saatlerde mama verilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.