Arnavutköy Köpek Eğitim Çiftliği

Hayvanlar yeryüzündeki meleklerdir. İnsanlar gibi istediklerini, dertlerini anlatamazlar ama insanlardan daha iyi dostlardır. İnsanların kendilerini en yakın hissettikleri hayvanlar köpeklerdir, eğitilebilirler. Köpekleri eğitebilmek için özel eğitmenler veya buna özel kurumlar vardır. Eğer hayvanımızı kendimiz eğitemiyorsak bunun en sağlıklı yolu bir eğitmen huzurunda veya bir kurumda eğitmektir. Eğitmeni seçerken güvenilir ve tecrübeli bir yer olması önemlidir güvenilmez ve acemi bir eğitmen seçmemeliyiz çünkü bazı eğitmenler şiddet ve bağırma yöntemiyle hayvanı eğitmeye çalışırlar. Bu tutum çok yanlıştır, hayvana hem fiziksel hem de ruhsal zarar vermektedir. Arnavutköy köpek eğitim çiftliği hayvanlara zarar vermeden ödüllendirme ve cesaretlendirme yöntemiyle hayvanı eğitmektedir.

 

Yavru köpeklerde eğitim oldukça önemlidir, köpek eğitimi bebeklik döneminde verilmelidir. Köpeklerin eğitim alması evde veya dışarda uyum içinde yaşaması açısından önemlidir. Eğitim sayesinde köpeğin diğer köpeklerle veya insanlarla iletişimini kolaylaştırır. Köpeğin aldığı bu eğitim iletişim ve uyum sorununa yardımcı olur. İletişim sorunundan sonra köpeğe tuvalet eğitimi verilir bunun için köpeğin yavru olması eğitime kolaylık sağlar. Tuvalet eğitimi sayesinde köpek istenmeyen yerlere yapmayacaktır, eve veya dışarıya uyu sağlayacaktır. Böylelikle istenmeyen durumlarla karşılaşılmayacaktır.

Arnavutköy Köpek Eğitim Çiftliği

Yavru köpek eğitim süresi diğerlerine göre daha uzundur. Türkiye’nin birçok yerinde evcil hayvanların eğitilip geliştirilmesi için kurulmuş eğitim okulları vardır. Köpek eğitim okullarının amacı itaat çalışmaları, saldırı ve savunma çalışmaları, karakter sorunu çözme çalışmaları, davranış bozuklukları terapisi ve alan koruma eğitimi çalışmaları yapılmaktadır.

 

Köpeği eğitime isteklendirme de önemli bir husustur. Güvenilir, tecrübeli eğitmenler huzurunda yapılan eğitimler başarıya ulaşır, Arnavutköy köpek eğitim çiftliği bu konuda başarılı bir kurumdur. Köpek eğitimi insanlar kadar hayvanlar açısından da önemlidir. Hayvan ne kadar uyumlu olursa bulunduğu ortama o kadar uyum sağlar gerek diğer hayvanları ile arasındaki iletişim gerek diğer insanlarla arasındaki iletişim bir o kadar sağlıklı olur. Köpekler ailenin içerisine girdiği an o ailenin bir üyesi olur ve bu eğitimini çocuklarına veriyormuş gibi vermeliler. Hayvan deyip geçilmemeli ki onlarda ağlar, sadıktırlar ve en dostturlar. Onlara eğitim verilirken sabırlı olunması durumunda güzel sonuçlara ulaşılacaktır.

Arnavutköy Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklerin eğitim şekilleri cinsten cinse farklılık göstermektedir. Bazı köpekler itaatkâr bazıları ise hırçındır. Bu yüzden her hayvanın eğitim süresi bir değildir. Arnavut köy köpek eğitim çiftliği her cinsten köpeği eğitmek konusunda oldukça başarılı bir kurumdur. Hayvanlara özel programla bu eğitim tamamlanacak ve başarılı olacaktır. Her hayvanın bir ilgiye ihtiyacı vardır eğer kendimiz eğitemiyorsa eğitim çiftliklerine yani köpek okullarına vermekte fayda vardır. Köpeği eğitirken yanında olmak da eğitim kadar önemlidir çünkü hayvan bu zamana kadar sahibine değil eğitmenine alışır onun komutlarına uyar. Eğer sahibi de sürekli eğitimlere katılırsa bu durum tam tersi de olabilir ki hayvan açısından sağlıklı olan da budur. Köpek eğitimini kendi ortamında alırsa uyum sorunu çekmeyecektir ve sahibine itaat konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır. Köpeğiniz eğitim aldıktan sonra ikinizde mutlu olacaksınızdır çünkü köpeğiniz istemediğiniz şeyleri yapmamış olacak ve sizde bu şekilde ona kızmamış, sinirlenmemiş olacaksınız.

 

Köpeğinizle ne kadar çok ilgilenirseniz köpeğiniz o kadar istediğiniz gibi olur. Onları bir bebek gibi eğitip sabırlı olursanız istediklerinize ulaşır mutluluğu sağlarsınız. Köpeğinizin aldığı bu eğitim sayesinde daha huzurlu bi hayat süreceksinizdir. Arnavutköy köpek eğitim çiftliği gerek tecrübeli kadrosu gerek güvenilirliği ile güvenle köpeğinizi teslim edebileceğiniz bir kurumdur. Sizde köpeğinizi eğitmeye karar verdiyseniz Arnavutköy köpek eğitim çiftliğine gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.