Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği 2012 yılında kurulan Pozitif köpek eğitim merkezi, 12 sene boyunca dünya çapında eğitimlere katılmış alanında uzman kişilerce İstanbul Alaşehir’de hayata geçirilmiştir. İletişim ve sorularınız için info@yerindekopekegitimi.com mail adresine mail gönderebilir ya da 0542 290 77 61 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek sahipleri bilirler, köpek beslemek dünyanın en güzel işidir. Sadakatleri ile bilinen bu sevimli dostlarımız zaman zaman inatçı olabilirler. Bir pazar günü köpeğiniz ile sahilde güzel bir yürüyüşten daha güzel ne olabilir? Fakat bazı sevimli dostlarımız tasma ile yürürken oldukça haylaz davranabilirler. Tasmalarını çekiştirebilir ya da tasma ile yürürken problem çıkarabilirler. Bu sayede bu yürüyüş keyfiniz biraz olsun bozulabilir. Diğer bir örnek köpeğinizin tuvalet eğitimidir. Köpeğinizi çok sevdiğinizi biliyoruz fakat en temel eğitimlerin başında gelen tuvalet eğitimini almayan bir köpek evinizi savaş alanına çevirebilir. Bu örnekler uzayarak gitmektedir. En sağlıklısı bu tip sorunlarda uzmana başvurmaktır. Peki köpek eğitim merkezlerinin işlevleri nelerdir?

 

Temel itaat eğitimi köpeğiniz için eğitimlerin en başında gelmektedir. Evde köpek eğitiminin ilk aşaması olarak sayabileceğimiz temel itaat eğitimi tamamlanmaz ise köpeğiniz evini koruma veya diğer eğitimleri tam anlamıyla gerçekleştiremez.

Köpekler hiç şüphesiz sürü psikolojisi ile hareket etmektedir. Hayatlarını sürdürdükleri bölgede sürü lideri de olabilirler, lidere itaat de edebilirler. Temel itaat eğitimi ile köpeğiniz liderin siz olduğunuzu kabul eder.

 

Köpek eğitimi köpeğinizin evdeki ilk günü ile başlamaktadır. Uzman eğitmenler sayesinde köpeğinizin iletişim kabiliyetini arttırabilirsiniz. Yavru köpekler ise 3 aylıktan itibaren eğitim alabilecek kabiliyete ulaşmış olurlar. Bu dönemde köpeğiniz tıpkı okula yeni başlamış bir çocuk gibidir. Algıları oldukça yüksek olur ve bu dönemdeki kazanımları ömrü boyunca unutmaz.

Köpek Bakımı

Köpek eğitimi oldukça zor bir iştir. Bu sebeple uzman ellere bırakılması gereken bir konudur. Elbette bilginiz dâhilinde köpeğinizi eğitebilirsiniz. Fakat bazı durumlarda köpek sahipleri kulaktan dolma bilgiler ile hareket ederek köpeklerine bu eğitimleri vermeye çalışmaktadır. Bu davranış oldukça yanlış olmakla birlikte köpeğinize oldukça zarar vermektedir. Çünkü köpeklerde insanlar gibi farklı karakterlerdedirler. Unutulmaması gereken bir diğer olgu ise köpeklerin yaşı, ırki ve yaşadığı bölgenin de her köpeğe göre değişkenlik gösterdiği ve her eğitimin o köpeğe has olacağıdır. Bu sebeple vereceğiniz yanlış bir eğitim köpeğinize geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verebilir.

Ataşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Temel itaat eğitiminde köpeğinizin kazanımları; takip yani yürü komutları, gel, otur ve bekle, yat ve bekle, hayır, aferin komutları olarak sıralanabilir.

Bu eğitimleri aldıktan sonra bilmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

 

1-) Köpeğinizi dışarı çıkarttığınız zaman tasmasını çekmeyin. Sizin hızınıza ayak uydurarak sol tarafınızdan yürüyüşüne devam edecektir. Siz durduğunuz takdirde duracak, siz hareket ettiğiniz takdirde hareket edecek ve siz hariç kimse ile ilgilenmeyecektir.

 

2-) Köpeğiniz öğrendiği komutları ikiletmeden yerine getirecektir. Otur, yat, bekle gibi.

 

3-) Köpeğiniz yapmaması gereken bir şey yaptığı takdirde hayır komutunu algılayacak, doğru hareket ettiğinde ise aferin komutunu algılayacaktır.

 

4-) Köpeklerde zaman zaman birinin üzerine atlama gibi bir huy bulunmaktadır. Eğitimlerinden sonra bu davranışını tamimiyle bırakırlar.

 

Köpek eğitimi temel itaat eğitimi, evde köpek eğitimi, ileri itaat eğitimi, alan koruma eğitimi, bodyguard eğitimi, yavru köpek tuvalet eğitimi gibi konuları kapsamaktadır. Köpeğiniz uzmanlar eşliğinde eğitilirler ve bu davranışları ömür boyu kalır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.