Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

01.10.2016
10

Bir köpek sahiplenmeye karar verdikten sonra, belli bir süre uğraşmanız gereken bazı konular bulunmaktadır. Elbette ki bunların başında köpeklerin eğitimi gelir. Köpeği isterseniz apartman dairesinde bakın, isterseniz de bahçenizde bakın; birtakım eğitimleri köpeğinize vermeniz gerekmektedir. Gerekli eğitimleri olmayan köpekler sahiplerine bazı sorunlar çıkartabilir ve yaşadığı ortamı benimsemekte güçlük çekebilir. Bunun için köpekleri küçük yaştan itibaren bazı eğitimlere sokmak gerekmektedir. Nasıl ki bir ufak çocuğa, ailesi ve okulu bazı eğitimleri vererek nasıl davranması gerektiğini söylüyorsa; köpeklerde de durum böyledir. Tek tek eğitimleri verildiği zaman, nasıl davranması gerektiği aşılandığı zaman, dünyanın en akıllı varlıklarından birisi haline dönüşebilirler.

 

Köpeklere gerekli eğitimin verilmesi konusunda günümüzde birçok köpek eğitim merkezi hizmet vermeye başlamıştır. Bu köpek eğitim merkezlerinden önce insanlar sıklıkla evcil hayvanlarına kendi başlarına bir eğitim vermeye çalışmaktadırlar. Lakin bu eğitim de yeteri düzeyde olmadığı için, köpeklerde itaat ile alakalı bazı sorunlar meydana gelebilmekteydi. Köpek eğitim merkezleri bu işi daha profesyonel bir şekilde yürüyerek köpeğe her türlü eğitimi tam olarak vermektedir. Bu bakımdan da köpeklerin eğitimle alakalı tüm sorunları ortadan kalkmaktadır.

Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Özellikle İstanbul’un önemli merkezlerinden birisi olan Ataşehir’de, bu köpek eğitim merkezlerinin sayısı artmaya başlamıştır. Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi sayısı günden güne artmakta ve köpeklere profesyonel olarak eğitimler verilmektedir. Bu merkezlerde köpeklere itaat eğitimi, koruma eğitimi gibi birçok farklı anlamda eğitim verilmektedir. Özellikle itaat eğitimi köpeklerde disiplin, terbiye ve doğru iletişim anlamında çok gerekli olan bir eğitimdir. İtaat eğitimi olmayan köpeklerde ortaya birçok davranış bozukluğu çıkmaktadır. İlerleyen zamanlarda sahiplerine çok büyük zorluklar çıkaracaktır. Aynı zamanda itaat eğitimini başarılı bir şekilde oturan köpekler, diğer eğitimleri almak konusunda da daha uyumlu bir hale geleceklerdir. Bu bakımdan köpeklere verilmesi gereken en önemli eğitimlerden birisi itaat eğitimidir.

Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Bu eğitim merkezleri tamamen profesyonel bir şekilde hizmet vermekte olup, köpeklere herhangi olumsuz bir durum yaşatmamaktadırlar. Köpeğinizi bu merkezlere bırakarak temel eğitimleri almasını sağlayabilirsiniz. Tüm merkezlerde eğitimler ortalama olarak 4 hafta civarı sürebilmektedir. Ancak bu süre elbette ki köpeklerin cinslerine göre kısalıp uzayabilmektedir. Bu merkezlere isterseniz köpeğinizi günlük olarak kendiniz getirebilir, isterseniz de merkezlerin pansiyonlarına köpeklerinizi bırakabilirsiniz. Bu anlamda da sizlerin iş ve meşguliyet durumlarına uygun alternatifler sunulmaktadır.

Yoğun bir iş hayatı ve tempo içerisindeyseniz, köpeğinizi bu pansiyonlara bırakarak günlük olarak eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Bu eğitim programının içeriğinde köpeğe yönelik bazı davranış düzeltme hareketleri olduğu gibi, temel eğitimler de mevcuttur. Köpeklere öncelikle temel komutlar öğretilmektedir. Otur, bekle, dolaş, gel gibi komutlar köpeğe bu aşamada öğretilir. Eğitimin bir başka içeriğinde de köpeğe düzeltme komutları öğretilir. Hayır, bırak, ayrıl, yapma gibi komutlar da köpeğe bu esnada öğretilir. Bunun haricinde de köpeğe istenmeyen davranışların düzeltilmesine yönelik eğitim uygulanır. Isırma, havlama, atlama, kazma gibi komutlar da bu eğitim aşamasında köpeğe öğretilir. Bu merkezler köpeklerde herhangi bir yaş farkı gözetmeksizin eğitimi uygulamaktadırlar.

 

Köpeğiniz yavru da olsa, yetişkin de olsa köpeğinize gerekli eğitimler verilmektedir. Ancak yine de bu konuda erken davranarak, köpeğinizi genç yaşta bu eğitime sokmanızda fayda vardır. Küçüklükten öğretilen komutlar köpeklerde daha kalıcı olacaktır. Köpeğinizi yetişkin halde sahiplendiyseniz, o zaman da yine bu eğitim merkezlerine getirerek, başarılı bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Bu merkezlerle irtibata geçerek, her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Köpeğinizin cinsini, yaşını ve diğer bilgileri paylaştıktan sonra, sizlere gerekli eğitim konusunda detaylar verilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.