Avcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitimi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Öncelikle köpeğini eğitmeyi düşünen kişilerin kendi davranışlarını da gözden geçirmeleri gerekmektedir. Sağlıklı bireylerin sağlıklı köpekleri olur. Eğer köpeğinizde anormal olarak gözlediğiniz bir davranış bozukluğunuz var ise öncelikle kendi davranışlarınızı da gözden geçirmelisiniz. Çünkü bütün köpekler sahibine benzerler. Eğer köpeğinizin davranışını düzeltmek istiyor iseniz öncelikle kendi davranışlarınızdan işe başlamalısınız.

 

Sahibi tarafından ister bilinçli olsun ister olmasın oluşturulan negatif davranışların düzeltilebilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için sahibinin hatalı davranışlarını tesbit etmek ve bu hatalı davranışların köpeğin davranışlarına olan yansımalarının önüne geçebilmek için köpek sahiplerinin de hatalı davranışlarının önüne geçebilmek önemlidir. Köpekteki davranış bozukluklarının önüne geçilebilmesi için sahiplerinin ciddi sorumluluk almaları gerektir. Köpekler sahiplerini model alırlar ve en fazla sahipleriyle vakit geçirirler. Günlük yaşamında sinirli insanlara ve diğer canlılara karşı kaba hareketlerde bulunan bir kişinin köpeği doğal olarak bu sinirli yönleri kendine örnek alacaktır. Köpeklerin bu agresif davranışlarının altında çoğu zaman sahiplerinden gördükleri tepkiler yatmaktadır.

Avcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Kendi sürekli şiddet ile eğitilmeye çalışılmış insanlar kendi sorumlulukları altında olan canlıları da bu şekilde eğitmeye çalışırlar. Sürekli dayak ve şiddete maruz kalarak eğitilen köpekler kendileri olmaktan çıkıp bambaşka şekilde davranabilirler. Bu tür davranışlara maruz kalan köpeklerin psikolojisini düzeltmek kolay olmayabilir.

 

Köpek bakımı ciddi bir sorumluluk gerektirdiğinden bu işin uzmanlarınca yapılması en doğru yöntemdir. Bugün Avcılar Köpek Eğitim Çiftliği gibi pek çok köpek eğitiminin verildiği yerleri bulmak artık kolaylaşmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte yer ve zaman fark etmeksizin cep telefonları, tabletler, diz üstü bilgisayarlar gibi pek çok imkanla birlikte internet kullanımı da oldukça yaygınlaşmış durumdadır. İnternetin bu derece hızlı gelişimi bilgiye kolayca ulaşımı da hızlandırmıştır. Değişen yaşam koşullarıyla birlikte köpek eğitim çiftlikleri de her geçen gün artmış, bu yerlere internet ile ulaşım kolaylaşmıştır. İnsanlar köpekleri için en güvenilir yerleri bu sayede araştırma imkanı da bulmuştur.

Avcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğiniz için en uygun köpek çiftliğini bulduktan sonra yapılması gereken bir diğer şey ise köpeklerinizin burada kendini rahat hissedip hissetmediklerini kontrol etmenizdir. Köpekleriniz burada uzman kişiler tarafından, doğru yöntemlerle eğitilmelidir.

Ülkemizde ne yazık ki pek çok kuruluş köpeklere gereken ilgiyi göstermemekte onları eğitirken ağır cezalar kullanmaktadır. Hiç bir köpek dayak ile eğitilemez. Köpek eğiticiliğinde en doğru yol ödül ve pozitif eğitim yoludur. Pozitif eğitim köpeklerinizin eğlenerek öğrenmesine en büyük yardımcıdır. Pozitif eğitim yöntemini kullanan eğitmenler köpeklerinizi sizler kadar düşünen ve sevgi ile öğretmeyi amaçlayan kimselerdir. Bu kimselere köpeğinizi güvenle emanet edebilirisiniz. Sizin gösterdiğiniz ilgiyi eğitmeninde de bulabilmelidir bir köpek. Eğitmenini seven köpek eğitimini de sever. Severek öğrendiği komutları severek tekrarlar, bunu bir zorunluluk olarak görmez, aldığı eğitimden memnun olur.

 

Doğru eğitim teknikleriyle eğitilen köpeklere öğrendiği komutları tekrarlamasını istediğinizde bundan mutluluk duyacaktır. Bunun bir görev olduğunu değil, bir eğlence olduğunu düşünecektir. Eğlenerek öğrenen köpekler sahipleriyle daha güçlü bağ kurarlar. Sahiplerini koruma içgüdüleri gelişir, onlara daha bağlı hale gelirler.

 

Köpeklerinizin size karşı bu güçlü bağlarını kaybetmemeleri için onlara gereken ilgiyi göstermeli onları incitecek ve içe kapanık olmalarına neden olacak davranışlardan kaçınmalısınız. Unutulmaması gereken şeylerden biri de köpeğinizi eğitirken kendinizi de eğitmiş olduğunuzdur. Sizler de kendinizi eğiterek bir köpeğin nasıl eğitilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kendini eğiten bireyler köpekleriyle daha güçlü dostluk kurarlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.