Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimi son derece zor bir iştir ve kesinlikle disiplin gerektirir. Evde ya da bahçede beslemek üzere bir ok insan köpek sahibi olmayı arzu eder. Ancak köpeğin bakımı ile eğitimi için kafada soru işaretleri oluşur. Gerçekçi olmak gerekirse köpek sahibi olmadan önce köpeğin bakımı ve eğitim için gerekli şartları iyice araştırıp konu hakkında yeterince bilgiye sahip olduktan sonra köpek beslemeye karar verilmelidir. Bu hem köpek beslemek isteyen için hem de köpeğin kendisi için hayırlı olacaktır. Çünkü düşünüldüğü kadar kolay olmayan köpek sahiplenme işi tam bir sorumluluk işidir. Şayet bu sorumluluğun alınamayacağı düşünülüyor ise kesinlikle köpek besleme fikrinden vazgeçmek gerekir. Köpek eğitimi hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan birçok kişi köpeği sahiplendikten sonra zorluklar yaşayarak vazgeçmekte ve köpeği sokağa bırakmaktadır. Bu şekilde köpeğe ciddi bir zarar vermiş olunduğunun bilincinde olmak gerekir. Bu sebeple bir ön araştırma yapıp emin olduktan sonra bu işe kalkışmalıyız. Köpek sahiplenme sorumluluğuna sahip olup da eğitim vermekte zorlanan kişiler için gerekli çözümü köpek eğitim merkezleri sunmaktadır. Avcılar Köpek Eğitim Merkezi bu eğitim merkezlerinden biridir ve bu konuda yardımcı olmak için çok iyi hizmetler vermektedir.

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpek Eğitimi İçin Eğitmenlerin Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?

Köpek eğitimi için eğitmenin sahip olması gereken bazı kişilik özellikleri vardır. En temel özellik köpek sevgisini yüreğinde barındırmasıdır. Köpekleri sevmeyen ya da özel bir ilgi duymayan insanın hiçbir şekilde köpekle iletişim kuramayacağını kabul etmek gerekir. Avcılar Köpek Eğitim Merkezi bu bilinç ile hareket ederek eğitmenleri dahil tüm çalışanlarının hayvan sevgisi olan kişilerden olmasına özen göstermiştir. Hayvan sevgisi olduktan sonra olması gereken diğer ilgi, anlayış, sabır gibi özellikler de kendini var edecektir. Köpek eğitmenleri köpeğin beden dilini çok iyi anlaması gerekir. Pozitif eğitim anlayışı ile eğitim vermelidir. Verilecek eğitim hem köpek için hem de eğitimi sağlayacak kişi için eğlendirici olmalıdır.

Avcılar Köpek Eğitimi Merkezinin Verdiği Eğitimler

Temel İtaat Eğitimi: Bir köpeğe verilebilecek en temel eğitim türüdür. Köpeğe hangi eğitim vermek isterseniz isteyin eğitime temel itaat eğitimleri ile başlanmalıdır. Temel itaat eğitimini alan bir köpeğin daha sonra verilebilecek tüm eğitimlere açık olacağı bilinmelidir. Tasmalı olarak verilen bu eğitimde amaç, köpeğin tasmalı olduğu anlarda sahibinin kontrolü altında olmasını ve verilecek komutları uygulamasını sağlamaktır. Eğitimi alan köpeğin davranış ve karakterinde anormallik yok ise eğitim süresi yaklaşık 4 haftadır. Köpek nu eğitim sayesinde aferin, hayır, havlama, otur, bekler, yat, kalk, yürü tarzı komutları yerine getirecek duruma gelir. Bu arada tekrar vurgulamak gerekirse köpek eğitimde aldığı bu komutları sadece tasmalı olduğu zamanlarda yerine getirir. Tasmasız olduğu zamanlarda da aynı komutların yerine getirilmesi arzu ediliyor ise yapılacak şey köpeğe ileri itaat eğitimi vermektir. Avcılar Köpek Eğitim Merkezi talep halinde ileri itaat eğitimi de verebilir.

İleri İtaat Eğitimi: Köpeğin ileri itaat eğitimi alabilmesi için az önce bahsettiğimiz temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olması gerekir. İleri itaat eğitimi, evde köpek eğitiminin diğer aşamasıdır. İleri itaat eğitimini tamamlayan bir köpek gerek tasmalı olduğunda gerek ise tasmasız olduğu anlarda öğrendiği tüm komutları başarılı olarak yerine getirir. Bu eğitim her ırktan köpeğe rahatlıkla verilebilir. Bu eğitimle birlikte köpek ek olarak yabancıya gitmeme, yabancının vereceği yemeği almama, atılan bir cismi geri getirme, uzakta olduğunda bile bekle, otur, yat şeklinde ileri derecede becerilere sahip olacaktır.

Evde Tuvalet Eğitimi: Henüz yavru olan bir köpeği sahiplenmiş birçok köpek sahibinin yaşadığı bir sorundur tuvalet eğitimi. Köpek evde tuvaletini nerede yapacağını bilemez ve zorunlu olarak hiç arzu edilmeyen yerlere yapar. Bu durumda köpeğe bağırmak, kızmak, cezalandırmak asla işe yaramadığı gibi köpeğin psikolojisi olumsuz etkilenir. Tıpkı bir çocuğa öğretildiği gibi sabırlı bir eğitim ile bu işin üstesinden gelinir.

Köpeğe verilebilecek eğitimler bunlarla sınırlı değildir. Avcılar Köpek Eğitim Merkezi olarak verilebilecek daha birçok eğitim hizmeti vardır.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.