Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimi görüldüğü kadar basit ve kolay bir iş değildir. Köpek eğitimi disiplin gerektiren bir konudur. Birçoğumuz evde ya da eğer varsa bahçemizde bakmak üzere köpek alırız. Köpek alırken de ne köpeğin bakımı ne de köpeğin eğitimini düşünürüz. Ancak bir köpek almayı istediğimizde ilk önce köpek bakımı ve eğitiminin nasıl olduğunu araştırıp bunları alacağımız köpeğe sağlayıp sağlayamayacağımıza karar verdikten sonra köpek almamız gerekmektedir. Birçok kişi eve ya da bahçesine köpek aldıktan kısa bir süre sonra ya bakımından ya da eğitiminden sıkılarak köpeği sokağa atmaktadır.

 

Bundan dolayı kendinize bir köpek edinmek istiyorsanız mutlaka köpeği almadan önce köpeğin bakımını ve eğitimini yapıp yapamayacağınızı, ona vakit ayırıp ayıramayacağınızı değerlendirip ona göre karar vermeniz gerekmektedir. Nihayetinde onlarda birer canlıdır ve sokağa atılmayı hak etmezler. Köpek ya da diğer canlı herhangi bir hayvanın eğitiminde unutmamalısınız ki hiç bir canlı döverek eğitilmez. Bir köpeğin eğitimi için ilk başta onun anlayacağı dilden konuşmayı öğrenmelisiniz. Ancak köpeğiniz ile aranızda yaratacağınız ortak bir dille köpeğinize beklentilerinizi anlamasını sağlayabilirsiniz.

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Bu sayede köpeğinizin sizinle ve çevresiyle uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlamış olursunuz. Köpeklere eğitim vermek için bir kişide hayvan ve köpek sevgisi, ilgi, sabır, anlayış ve belli bir zekâ ve algılama yetisine sahip özelliklerinin olmasının yanında köpek beden dilini, köpek hiyerarşisini, canlı psikolojisini, köpeğin temel içgüdülerini ve farklı yaş gruplarının nasıl eğitileceği konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu açıdan dikkate alındığında köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar şunlardır. Köpek eğitimi hem sizin hem de köpeğiniz için eğlenceli olmalıdır.

 

Eğer moraliniz bozuk ya da canınız sıkkınsa köpek eğitiminizi o gün erteleyin, başka bir zaman yapın. Köpeğiniz istediğiniz ya da öğretmeye çalıştığınız bir şey yaptığında yaptığı şey için ödüllendirildiğini anlaması için anında onu ödüllendirin. Eğitimleri hem sizin hem de köpeğinizin sağlığı için yemeklerden hemen sonra yapmayın. Köpeklerin her eğitimi severek yapması için eğitimlerden sonra köpeğinize biraz vakit ayırarak onunla oynamalısınız. Bu şekilde köpeğiniz bir sonraki eğitimi büyük bir hevesle bekleyecektir. Eğitimleri köpeğinizin başarıya ulaştığı bir anda bırakmanız onun eğitimi başarılı bir şekilde bitirdiği için mutlu olmasını sağlayacaktır.

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpeğinize eğitim verirken unutmayın ki eğitim eğitimi veren sizsiniz, bu nedenle disiplini hiç bir zaman ikinci plana atmamalısınız. Zaman zaman onun motivasyonunu sesinizle sağlamalısınız. Köpeğinizi eğitirken sabırlı olun. Eğer sabırsız biriyseniz köpek eğitimine hiç başlamayın. Köpeklerin öğrenmesi zaman alır ve bu zaman içerisinde çok büyük sabır göstermelisiniz. Gerekiyorsa bir şeyi öğrenmesi ve öğrendiği şeyi pekiştirmesi için tekrar tekrar eğitim verin.

 

Bunun için ne kadar zaman gerekiyorsa o zamanı köpeğinize yaratmanız gerekmektedir. Bu da sabır isteyen bir iştir. Yukarıda anlattığımız şekilde köpek eğitimi sabır ve zaman isteyen bir süreçtir. Eğer sabrınız yoksa ya da köpeğinizin eğitimi için harcayacak zamanınız yoksa ve yine de bir köpek sahibi olmak istiyorsanız köpeğinizin eğitimini bu işi iyi bilen profesyonelce yapan kişilere bırakın. Hemen hemen her şehir ve bu şehrin ilçelerinde köpek eğitimi yapan kişi ya da firmalar bulmanız mümkündür.

 

Avcılar’da da birçok Köpek Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Avcılar Köpek Eğitim Merkezi olarak öne çıkan eğitim merkezi Lucky Köpek Eğitim Merkezidir. Bunun gibi daha birçok Avcılar Köpek Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Köpeğinizin eğitimini Avcılar Köpek Eğitim Merkezlerinde almasını sağlayarak köpeğinize daha mutlu bir yaşam sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.