Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

her köpek sahibi, köpeğini bırakacağı yerine güvenliği, temizliği ve bakımı hakkında tereddüt yaşar. Bu nedenle köpeklerini çiftliğe bırakmadan önce mutlaka gelip kontrol edilmesi gerekilir. Bakacak olan personelle tanışmalı, eğitimleri görmeli ve çiftlik hakkındaki gerekli bilgileri edinmelidir. Köpek çiftlikleri üzerinde oluşan olumsuz irtiba, bilinçsizce açılan köpek çiftlikleri yüzünden olmaktadır. Köpek çiftliği açarken eğitmenler çok önemlidir. Gerçekten köpeklerden anlamalı ve nasıl yaklaşacağını bilmelidir. Köpeklerde eğitim oldukça önemlidir. Her sahip, söz dinleyen ve komutlara uyan bir köpeği olsun ister. Söz dinlemeyen bir köpek onun için yorucu ve yıpratıcı olabilir. Köpeklerin erken eğitilmesi, en önemli konudur.

Hareketleri ve karakteri tam olarak oturmadan, doğru olanın öğretilmesi gerekilir. Daha sonradan, kazandığı olumsuz davranışları düzeltme konusunda zorluk yaşanabilir. Köpeğiniz eğitime başladığında sabırlı davranmalısınız. Ona gerekli ilgi ve sevgiyi göstermelisiniz. Köpeğinizin, verilecek olan komutlara uyması için ilk olarak o komutun ne olduğunu öğrenmesi gerekir. Bu nedenle sabırla komutların ne olduğunu köpeğinize anlatmalı ve ondan ne istediğinizi anlamasını sağlamalısınız. Ses tonları komutlar üzerinde çok etkilidir. Uzun cümleler yerine kısa ve net komutlar verilmelidir. Komutu ne kadar tekrar ederseniz, köpeğinizin o kadar kolay öğrenmesini sağlarsınız. Eğitim süresinin çok uzun dakikalar sürmemesi gerekir. Bu köpeğinizi sıkabilir ve komutlara uymamaya başlayabilir. Köpeğiniz komutunuzu yerine getirdiği zaman sözlerinizle ödüllendirmelisiniz. Herhangi bir yiyecek ya da oyuncak tarzı şeyler verdiğinizde, şımarıklığa neden olabilir. Eğitim en güzel yerinde bitilmelidir. Bu köpeğinizin bir sonraki eğitime daha heyecanlı ve hevesli gelmesini sağlayacaktır. Köpeğinize ceza yerine ”hayır” sözcüğünün anlamını öğretmelisiniz. Hiçbir şekilde şiddet uygulanmamalıdır. Şiddet uygulanan köpeklerde özgüven problemi yaşanır.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Her sahip, köpeğinin her ortama uyum sağlamasını ve ona zorluk çıkartmamasını ister. İyi bir eğitim almış köpek ile daha uyumlu ve mutlu bir hayat geçirebilirsiniz. Bu eğitimi alması için doğru ve size uyum sağlayacak bir köpek seçmelisiniz. 2 kişilik bir aileyseniz, köpek seçimi sizin için daha kolay olur. Çünkü hangi ırkı seçerseniz seçin, gerekli sevgi ve ilgiyi gösterebilirsiniz. 4 kişilik bir ailede bu durum daha zor olabilir. Hareketli köpekler sizi zorlayabilir. Ya da çocuk sahibiyseniz, çocuğunuzla anlaşabilecek, ona arkadaş olabilecek uysal bir köpek ırkı seçmelisiniz. Yaşlı insanların daha yetişkin ve eğitimli köpekler seçmesi avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle köpek almadan önce mutlaka düzgün ve ayrıntılı bir şekilde araştırılması gerekilir. Eğitimin doğru zamanda doğru şekilde verilmesi gerekir. Örneğin yavru köpeklere çok ağır bir eğitim uygulanması yapılmamalıdır. Eğitimler aşamalıdır. Her aşama sonrasında daha zor bir eğitim seviyesine geçilmektedir. Genellikle eğitimlere temel eğitim ile başlanır. Temel eğitim köpeklerin belli temel komutları algılaması ve uygulamasıyla yapılmaktadır.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğiniz komutları öğrendikten sonra, sizin de her gün tekrarlamanız gerekir. Teme eğitim alan bir köpek, diğer eğitimlere de hazırlanmış olur. Temel eğitim sonrasında ileri seviye eğitim gelir. Bu eğitimde, Köpeğiniz hiçbir şeye bağlı olmadan ya da tasması olmadan bütün komutları uygulaması ile olur. Bu seviyeye gelinmesi için mutlaka temel eğitimin eksiksiz şekilde tamamlanması gerekilir. Daha sonra koruma eğitimi verilmektedir. Ancak bu eğitim her cinse ya da ırka uygun olmaz. Köpeğin özel bir karaktere sahip olması gerekir. Eğitime gelen köpeklerin bu karaktere sahip olup olmadığı yapılan testlerle anlaşılır. Sizde köpeğinin iyi bir eğitim alması ve sosyal hayatında mutlu olmasını istiyorsanız Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği profesyonel kadrosundan faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.