Bahçelievler Köpek Eğitim Merkezi

Günümüzde hayvan beslemenin bir hayli arttığı bu dönemde hayvan eğitim merkezleri çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuyla ilgili en yaygın olan merkezler köpek eğitim merkezleridir. Köpeğinizin durumuna göre aldığı eğitimde çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu makalede köpekler hakkında kısa bilgi, neden eğitim verilmeli, eğitimler sonucu da neler olmakta, eğitimler neleri kapsamaktadır, eğitimler köpeklerin hangi dönemlerinde veya kaç yaşlarında verilmesi uygun görülmektedir, eğitimler ne kadar süre almaktadır gibi soruların cevaplarına bakacağız.

Bahçelievler Köpek Eğitim Merkezi

Neden bu köpek eğitim merkezlerinin tercih edilmesi gerektiği ve bu merkezlerin ekstra olarak neleri kapsadığından bahsedeceğiz. Eğitime başlamadan önce köpeğinizi ne üzerine beslediğinizi yanınızda neden tuttuğunuzu şu anki hal ve hareketlerinden, eğitimler sonucunda hangi özellikleri kazanmasını istediğinizi açıkça ifade etmelisiniz .

Eğer evinizi de ailenizle birlikte beslediğiniz bir köpek ise genelde ev köpek eğitimi ile ilgili bölümler köpeğinizle ilgilenir. Köpeğinize ilk olarak buralarda itaat eğitimi verilmektedir.

Bu eğitimi de orada bulunan hayvanlar konusunda uzmanlar, hayvan sever gönüllüler ve veterinerler gözetmenliğinde verilmektedir. Doğru eğitim merkezini bulduğunuzda gözünüz arkada kalmasın.

Köpeklere verilen bu uzman ve doğru bir şekilde verilen eğitim geleceğe dönükte işinize yarayacak ve köpeğiniz konusunda elinizi bir hayli rahatlatacaktır.Köpeklere eğitim verilmesinin temel sebeplerinden biriside sonuçta insanlarla yaşayacaklarından dolayı doğabilecek olumsuzlukları en aza indirgemektir.Şu an olmasa bile köpeklerin geneli ileride disiplin sorunları çıkarmaktadır bu eğitimler bu tür sorunlarında önüne geçerek kafanızı baya rahatlatmaktadır.

Bahçelievler Köpek Eğitim Merkezi

Bu merkezlerde eğitim disiplin,terbiye,sevgi,doğru bir şekilde sağlanan iletişim ve ödül yollarıyla verilmektedir.

Eğitimleri isterseniz evinizde isterseniz köpek eğitim merkezi sağlayabilirsiniz.Bu eğitimler ortalama dört ile 5 hafta sürmekle birlikte isteğiniz üzere ekstra eğitim verilerek bu sürenin uzamasını göze alarak daha itaatkar bir köpek olmasını eğitimler doğrultusunda sağlayabilirsiniz.

Köpek Bakımı

Şüphesiz söz dinleyen bir köpeğinizi daha çok seversiniz bundan dolayı bu merkezlerde köpeğinize temel köpek komutları adı altında köpeğinize “oturma””yürüme” “takip et” “bekle” “git dolaş” eğitimleri verilmektedir.

Sadece bunlarla sınırlı değil bu eğitim Müdahale komutları adı altında köpeklere; ” bırak “,” hayır “,” dokunma “,” ayrıl ” komutları eğitimler sonucunda köpeğinize kazandırılmaktadır. Kimse köpeğinin pantolonun paçasından,gömleğinin kolundan veya çantasından çekiştirmesini istemez.

Bunlar olduğunda en azından ” bırak ” komutu verildiğinde çantanızı bırakacak bir köpeği daha çok sevebilirsiniz. Genelde evde beslenen köpeklerin eğitimi üç konu başlığı altında verilir bunlardan üçüncüsü de zararlı hareketleri iptal etme komutlarıdır. Bu komutlar sayesinde köpeğin olur olmadık yerleri kazması, olur olmadık yerlerden atlaması zıplaması, havlaması ve en kötüsü birilerini ve ya bir şeyleri ısırması engellenmiş veya en aza indirgenmiş olur.

 

Gelelim bu eğitimlerin köpeklerin hangi döneminde verilmesi gerektiğine veya böyle bir dönemin mevcut olup olmadığına. Bu eğitimlerde belirlenmiş bir dönem bulunmamaktadır. Fakat nasıl ki genç insan yaşlı insandan daha çabuk bir şeyleri öğrendiği gibi köpekler arasında da bu durum bulunmaktadır. Bu konuda uzmanların genel tavsiyesi köpeğinizin bir yaşını doldurduğu zamanlardır. Bunun temel sebebi ise bir köpeğin en hareketli olduğu dönem ve en önemlisi eğitime en açık ve eğitim verilmesi en kolay zamandır. Köpeğinizin yaşı ne kadar az eğitim sonu performansı da o kadar çok olur. Evde beslenen köpeklerin yanı sıra bekçi köpekleri arama tarama köpekleri de yetiştirilmektedir bu eğitim merkezlerinde.

 

Gerek emniyet müdürlüğünün narkotik operasyonlarında kullandığı köpekler gerekse bomba operasyonlarında yararlandıkları köpeklerin eğitimi bu merkezlerde verilmektedir. Bu eğitim merkezleri sadece eğitim vermekle kalmıyor ve köpekler ile ilgili daha çok vakit geçirebileceğiniz spor imkanları da vermekte. Bu sporlar genelde bir parkur olmakla beraber frisby, yakalamaca, halkalardan zıplama tarzı oyunlar sporlar yapılmaktadır. Son olarak da bu eğitim merkezlerinin fiyatları çok uygun olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Necibe pehlivan dedi ki:

    1 yaşında dobermanım var eğitilmesi istiyorum.fiyat içerik konusunda bilgi rica ediyorum

  2. Necibe pehlivan dedi ki:

    Bahcelievlerin neresindesiniz öncelikle egitmenlerin niteliğini öğrenmek istiyorum. Daha önce eğitim verdikleri bir iki köpeği görmek istiyorum