Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği

Bakırköy’de köpeklerle uyum içinde yaşamak ilçemizin en güzel özelliklerinden biridir. Ancak birlikte yaşamanın en önemli aşamalarından iyi eğitim köpekler ve sahipleri için de belirleyici olmaktadır. Yaşamımızın önemli bir parçası olan köpeklerimizin barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarının yanında eğitim almaları da bizim sorumluluğumuzdadır. Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği olarak toplumun kaliteli yaşam sürdürmesi, köpeklerinizin iyi bir eğitim alması için çalışıyoruz. Köpek edinmek sadece bir heves olmamalıdır. Bu heves başka bir canlıya dolayısıyla doğaya zarar verecek boyuta gelebilir. Bunun önüne geçmenin en temel yollarından biri eğitimdir.

 

Düzenli sağlık kontrolleri yapılan, beslenme ve barınma ihtiyaçları giderilen bir köpeğin insan ailesiyle yaşama kurallarını öğrenmesi işinin ehli köpek eğitmenleri aracılığıyla olmalıdır. Her köpeğin ırkı, cinsi ve karakter özellikleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla içgüdülerine bağlı tepkileri, davranış kalıpları da birbirinden farklı olmaktadır. Ailenin bu üyesinin eğitim almasıyla doğru iletişim kurmak çok daha kolay olacaktır. Her köpeğin sağlıklı yaşama, düzenli beslenme, üreme ve tuvalet ihtiyacının düzenli bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Bir köpek edinildiğinde bu ihtiyaçlarının karşılanma sorumluluğu da alınmaktadır. Düzenli bir hayat sağlanan köpeklerin insanlarla gayet uyumlu, sosyal ve neşeli oldukları ispatlanmıştır.

Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği

Bunun en önemli sağlayıcısı Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği uzmanlarınca verilen eğitimdir. Köpeklerin insan ailesiyle birlikte uyumlu bir yaşam sürdürebilmesi için temel eğitimlerin yaşadığı alanda, sahipleriyle beraber verilmesi uygundur. Köpek sahiplerinin de eğitmenler gözetiminde komutları nasıl vermesi gerektiği, yaşam alanında hayat standardının nasıl sağlandığı ve uygulanacağına dair eğitim almaları şarttır. Dolayısıyla köpekler de komutun net bir şekilde kendi algı yeteneklerine göre verilmesi durumunda eğitimin karşılığını fazlasıyla vermektedir.

 

Ulaşımı oldukça kolay olan Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği sağlıklı, uyumlu, komutları algılayabilen, kemik ve kas yapısına uygun şekilde köpeklerin yetişmesi için çalışmaktadır. Köpek eğitmenleri alanında uzman, deneyimli, köpek psikolojisinden ve türlerin sosyal ilişkileri konusunda yetkin sertifikalı kişiler olmalıdır. Merkezimiz personelinin bu özellikleri içeren alanının uzman kişilerinden oluşması kurumumuzun özelliklerindendir. Artık Bakırköy’de sahiplerini dinlemeyen, sinirli, öfkeli havlamalarla toplum yaşamını zorlayan köpekler için de bir eğitim merkezi var. Burada verilen eğitimlerde, davranış bozuklukları önlenmektedir.

Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği

Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği sağlık kontrolleri düzenli şekilde yapılmış, aşıları tamamlanmış köpeklerin kaliteli ve kendi yeteneklerini ortaya çıkartan eğitimler verilmesi için çalışmaktadır. Böylece ev eşyalarına zarar vermeme, sosyalleşebilme, değişiklik durumunda sahibinin komutuna göre hareket edebilme kabiliyeti kazandırılmaktadır. Temel itaat eğitimleri verilen köpeklerin, yaşam alanlarında kuralları uygulayan, insan ve diğer hayvanlarla ilişkileri uyumlu olduğu ispatlanmıştır. Farklı uzmanlık alan eğitimleri de merkezimizde verilmektedir.

 

Örneğin bekçilik, kişi veya alan koruma, koku alma yetenekleri kullanılarak mesleki eğitimler de verilmektedir. Uzmanlıklar köpeğin ırkı, cinsi ve karakter özellikleri uzmanlarımız tarafından tahlil edilerek kendisine uygun şekilde yetenekleri ön plana çıkartılarak verilmektedir. Özel durumlar için köpek edinmek istediğinizde Bakırköy Köpek Eğitim Çiftliği uzman kadromuz sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu konuda ihtiyacınız ve yaşam şeklinize uygun şekilde hangi ırk ve türde köpek edinmeniz konusunda yardımcı olunmaktadır.

 

Ancak her köpeğin türünün özelliklerinin insan yaşamına adapte olmasının en önemli basamağı olan eğitimin kaçınılmaz olduğu unutulmamalıdır. İnsanların kendi yaşam şeklini doğru değerlendirip buna uygun köpek edinmeleri gerekmektedir. Kendi yaşam tarzıyla uyumlu bir köpeğin türüne özgü eğitimi tamamlandıktan sonra yaşam kalitesi artacaktır. Yeryüzü doğru evcilleştirilmiş hayvan dostlarımızla birlikte çok daha yaşanılır bir ortama dönüşmektedir. Topluma ve doğaya karşı sorumluluklarımızı yerine getirdiğimizde hayatın sundukları çok daha fazla olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.