Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler hisli ve duygusal hayvanlardır. Onlara bir şeyler öğretmenin yolu onların duygularını ve hislerini anlamakla gerçekleşebilir. Köpeklerin eğitilmesinin istenmesinde birçok sebep vardır. Köpeğiniz sizi aşırı sahipleniyor ve sizin yanınıza yaklaşan herkese saldırgan davranıyor olabilir ya da köpeğinizin sosyalleşme problemi olabilir. Köpeğiniz sizin sözünüzü dinlemiyorsa ve istediği gibi davranıyorsa çok geç olmadan dur demek gerekiyor. Ayrıca tuvalet gibi eğitimlerinin olması da en önemli unsurlardan biri.

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Zira bir köpeğin tuvalet eğitiminin olmaması pek de memnun edici olmayan sonuçlara yol açabiliyor. Eğer köpeğini kendiniz eğitmeye çalışıyorsanız sizin dediğiniz bir şeyi uyguladıktan sonra ona bir ödül verin. Bu ödül mama olabilir ya da köpeğinizin başını okşayarak ona doğru bir şey yapmış olduğunu gösterebilirsiniz. Fakat köpek eğitimi konusunda herhangi bir bilginiz ve eğitiminiz yoksa bırakın bu işi uzman eğitmenler yapsın. Bakırköy köpek eğitim merkezi arıyorsanız köpeğinizin nasıl davranmasını istediğinize karar verin. Fakat karar verirken köpeğinizin sizin hayal ettiğiniz her şeyi yapamayacağını da göz önünde bulundurun ve köpeğiniz için gerçekçi bir eğitim tercih edin. Kime güveneceğinizi bilmemeniz çok doğal. Bu konu hakkında başkalarına danışabilirsiniz veya uzman eğitmenlerle tek tek görüşerek içinize sinen bir köpek eğitim merkezine köpeğinizi bırakabilirsiniz. Her şey için zaman gerekli. Köpeğinizde değişimler görmek istiyorsanız bu bir iki gün içerisinde olmaz. Köpeğin öğrendiklerini sindirmesi için ve uygulamaya geçirebilmesi için köpeğinize zaman tanımanız gereklidir. Bakırköy köpek eğitim merkezi isteyenler için bunları göz önünde bulundurmak önemlidir.

 

İyi Bir Köpek Eğitim Merkezi Nasıl Bulunur?

 

Köpek sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri de bu. Köpek eğitim merkezinin sahip olduğu özelliklere ve imkanlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Elbette ki bu bütçenizin ne kadar olduğuna da bağlı. Zira bazı köpek eğitim merkezlerinin ücretleri dudak uçuklatan cinsten. Bu nedenle aşırıya kaçmayın ve hem ekonomik hem de kaliteli hizmet verecek bir Bakırköy köpek eğitim merkezi bulmaya çalışın.

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Mesela köpeğinizi videolu izleme şansı sunan bir köpek eğitim merkezi seçebilir ve uzman eğitmenin köpeğinize nasıl bir eğitim verdiğini görebilirsiniz. Mümkün olduğunca eğitimlere siz de katılın ve uzman eğitmenin köpeğinize nasıl bir yol izlettiğini kendiniz de görün.

Bu sayede siz de evde ve dışarıda köpeğinize nasıl davranmanız gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca köpek eğitim merkezi arıyorsanız o merkezin nasıl bir yer olduğunu, düzenli olarak köpek yarışmalarına katılıp katılmadığını, bünyesinde çalıştırdığı uzman eğitmenlerin niteliklerini ve biyografilerini iyice araştırın. Daha sonra ise gidip yüz yüze konuşun ve aklınıza takılan her soruyu sorun.

 

Köpeğinizden beklentilerinizi anlatın. Mesela köpeğimin başkalarına saldırgan davranmasını istemiyorum veya köpeğimin benim vereceğim komutları anlamasını istiyorum gibi köpeğinizden ne beklediğinizi ayrıntılı bir şekilde açıklayın. Eğer uzman bir eğitmenle çalışıp çalışmadığını anlamanız için köpeğinizin hareketlerine dikkat edin. Uzman eğitimden hoşlanmış mı yoksa hoşlanmamış mı bunu siz anlayabilirsiniz.

 

Eğer uzman eğitmenden hoşlanmış ve ona karşı saldırgan davranışlarda bulunmamışsa bu eğitmenin uzman bir eğitmen olduğunu ve köpeklere nasıl yaklaşılması gerektiğini bildiğini gösterir ve bu da köpeğinize iyi ve kaliteli bir eğitim vereceğinin işaretidir. Köpeğiniz zamanla eğitmenin yönlendirmelerine uyar ve komutları uygulamaya başlar. Siz işi uzman eğitmeninize bırakın ve gerisine karışmayın. Zamanla köpeğinizdeki değişiklikleri gördükçe hem siz hem de köpeğiniz daha mutlu ve huzurlu olarak yaşamınıza devam edeceksiniz. Köpeğinizi emin ellere emanet edin ve bu süreçte köpeğinizin yanında bulunmaya özen gösterin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.