Bakırköy Köpek Eğitimi Şubesi

Bakırköy köpek eğitimi köpeklerin her cinsi kendine has özellikleri bünyesinde bulundurur.Köpek seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok önemli detay yer alır.İlk olarak köpeğinize nerede bakacağınıza ve ayrıca hangi köpeğe bakacağınızı iyice belirlemeniz gerekir. Yavru bir köpek bakacaksanız onun bütün gün yalnız kalmaması gerekir.Çünkü bu yavru köpeklerin mutsuz olmasına neden olabilecek bir durumdur. Köpek sahibi olurken barınaklarda yaşam süren köpeklerin varlığını unutmayın.

Bakırköy Köpek Eğitimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakırköy köpek eğitimi ilk önce bilinmesi gerekir ki bir köpeğin boyutu ne olursa olsun bütün köpeklerin düzenli bir şekilde idmana ihtiyacı vardır. Bir park veya açık bir alana götürmeniz köpekleri oldukça mutlu edecektir. Köpekler açık havaları sever ve bundan mutlu olurlar.

Dişi bir köpeğiniz varsa gelişigüzel karşı cins ile çiftleştirmeden uzak tutmak için kızışma döneminde erkek köpeklerinden ayrı tutmanız tavsiye edilir. Eğer köpek yavrusu aldıysanız kardeşlerinden ayrıldığında yaklaşık olarak on haftalık kadar olması gerekir. Bu şekilde annesinden ve kardeşlerinden oyun beslenme gibi becerileri tamamen öğrenmiş olur ve eğitimine başlanabilir. Yavru köpeğinizi eve götürürken taşıma kutusunda ya da bir battaniyeye sarıp dizinizin üzerinde götürebilirsiniz.

Bakırköy Köpek Eğitimi Tuvalet Eğitimi Nasıl Yapılır?

Bakırköy köpek eğitimi yavru köpek almışsanız eğer tuvalet eğitimi verirken şu konulara dikkat etmeniz gerekir. Eve girmeden önce dışarıda tuvaletini yapmak fırsatı verin ya da hava kötü ise evde gazete kâğıdı serin, bu şekilde köpeğinizin tuvalet ihtiyacını giderin. Köpeğiniz gazete kağıdının üzerine tuvaletini yaptığında onu severek bunu anlamasını sağlamanız köpeği mutlu edecektir. Gazete dışında bir yere tuvaletini yapmış ise ona kesinlikle yüz vermeyin bunu alışkanlık haline getirecek ve sizi zorlayacaktır. Zaman geçtikçe gazeteyi teke indirin ve dış kapının hemen yanına koyabilirsiniz. Tuvaletini yapması için dışarı çıkması gerektiğini öğrendiğinde hiçbir şeye gerek kalmayacaktır.

Köpeğinizin yatağı sıcak battaniye ile örtülmüş ise oraya hemen uyum sağlayacaktır. Köpeğinizin yemek ve su kabı seramik ve paslanmaz çelikten olması gerekir. Çanakları her gün düzenli bir şekilde yıkanmalı, yemek artıkları ve mikroplardan arınması gerekir. Köpeğinizin tasmasınaher ihtimale karşı kendi telefon numaranızı yazılı bir künye ile takmanızherhangi bir kaybolma esnasında oldukça işe yarayacaktır.

Bakırköy Köpek Eğitiminde Banyo İhtiyacı Nasıl Giderilir?

Bakırköy köpek eğitimi köpekler ara sıra banyoya ihtiyaç duyar fakat yavruları sadece ılık ıslak bir bezle silmeniz yavruların temizlenmesi için yeterlidir. Banyo için küveti köpeğin bacaklarının üst kısmına gelecek şekilde su doldurun ve bu şekilde banyosunu yaptırabilirsiniz. Köpeğinizin banyosu bittikten sonra onun birkaç dakika küvette kalmasını sağlayın, silkelenip kalan suları üzerinden atsın. Daha sonra havlu ile hızlı bir şekilde kurulayın.Kısık ayarda kurutma makinesini uzaktan tutarak da köpeğinizin tüylerini kurutarak banyosunu tamamlayabilirsiniz.

Köpeklerin Neden Eğitilmesi Gerekir?

Bakırköy köpek eğitimi köpekler sahiplendikten sonra barınması, temizliği, beslenmesi gibi ihtiyaçların giderilmesi ona karşı tüm sorumlulukları yerine getirildiği anlamını taşımaz. Her canlı gibi köpeklerin de ilgiye, sevgiye, şefkate ihtiyacı olur. Bu sebeple duygusal hayvanlar olan köpeklere karşı gereken ilginin ve sevginin gösterilmesi köpek eğitimi için oldukça önemlidir.Köpek sahipleri ile aynı yaşam alanını paylaşacak olmaları ve ortak bir yaşam alanında temel kuralların köpeklere öğretilmesi, köpek sahipleri için daha kolay bir yaşam alanı haline dönüşecektir. Alanında uzman eğitmenlerimizden köpek eğitimi konusunda her türlü yardım ve hizmeti kaliteli bir şekilde alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.