Başakşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler biz insanoğlunun her zaman en yakın ve en sadık dostlarından biri olmuştur. Son derece sosyal, zeki ve sadık canlılar olan köpekler insanlarla beraber, aynı ortamda yaşamaya alışabilen, insanları anlayan ve eğitilebilen varlıklardır. Bir köpeği sahiplenmek demek sadece onun karnını doyurmak ve yatacak bir yer vermek değildir tabi ki, onu ailemizin bir ferdi olarak kabul etmeli, ona zaman ayırmalı ve her ihtiyacıyla birebir ilgilenmeliyiz. En açık ifadeyle onun bize davranmasını istediği gibi, bizim ona davranmamız gerekir. Karşılıklı sevgi ve saygı ilişkisini kurup tamamen güvene dayalı bir birliktelik oluşturmalıyız. Aksi takdirde köpeğimizin bizi sevmesi, güvenmesi ve sadık kalması beklenemez.

Başakşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Onun için doğru mamayı seçerken besin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz etmeli, yemek zamanına ve miktarına dikkat etmeliyiz. Her zaman aynı mamayla besleyerek tekdüzeliğe alıştırmamak ve sağlığına dikkat etmek gerekir. Temizliğini ve bakımlarını düzenli olarak yapmalı ya da yaptırmalıyız. Aşılarını ve sağlık kontrollerini veteriner hekim tarafından düzenli olarak yaptırmalı, onlarla vakit geçirerek yanımızda mutlu hissetmelerini sağlamalıyız, çünkü onu sahiplendiğimiz andan itibaren her şeyinden biz sorumlu oluruz ve biz olmadan hayata tutunma şansları olmaz.

Başakşehir Köpek Eğitim Çiftliği

Bunların yanında son derece zeki canlılar olan köpeklerin eğitimleri de büyük önem taşımaktadır. Bulunduğu ortama uyum sağlayabilmeleri, tuvalet ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamaları, size itaat etmeleri ve farklı ortamlarda içgüdüsel olarak hırçınlaşmadan sakin kalabilmeleri için alacakları eğitim çok gereklidir. Köpeğiniz doğru eğitildiğinde en yakın dostunuz, özel korumanın ve hatta dert ortağınız olabilir. Köpeklerin eğitimi küçük yaşlarda başlamalıdır, yaklaşık altı aylıkken eğitime açık ve öğrenmeye hevesli olurlar. Yaş ilerledikçe edindikleri alışkanlıklardan ve davranış şeklinden vazgeçmeleri daha zor olur, dolayısı ile doğru eğitimi almaları güçleşir. Köpekler normal şartlarda kendi türlerinden başka köpeklerle aynı ortama girdiğinde hırçınlaşabilir ya da hareketleri değişebilir, ya da tanımadığı insanlarla aynı yerde bulunduğunda saldırganlaşabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için köpeğinizin iyi bir eğitim alması şarttır. Bu eğitimi evde kendiniz verebileceğiniz gibi profesyoneller yardımıyla da sağlayabilirsiniz.

Köpek Bakımı

Özellikle İstanbul gibi büyük metropollerde köpek sahibi olmak çok daha zordur, fakat hayvan sevgisi zaman ve mekân ayırmaz, her türlü zorluk ve zahmet aşılarak köpeğimiz ile birlikte huzurlu bir hayat sürmek İstanbul gibi şehirlerde de mümkündür.

Bahçemiz olmasa da yeşilliğimiz azalsa da trafik en dar yollara bile girse de dostumuz için evimizde bir köşe ya da bir oda ayırabilir, koşturup nefes alabileceği, oyunlar oynayabileceği küçükte olsa bir park bulabiliriz. Fakat iş stresi, trafik çilesi, yaşam savaşı derken köpeğimizin eğitimi için yeterli zamanı ayıramazsak, bir süre sonra sıkıntılar yaşamaya başlayabiliriz.

 

Artık bu tür sorunlar için çok güzel çözüm noktaları mevcut. Bu noktalardan bir tanesi olan Başakşehir Köpek Eğitim Çiftliği köpeğiniz için bulunmaz bir fırsat olabilir. Siz işinize giderken dostunuz da güzel ve kaliteli bir eğitim almak için okuluna gidebilir. Hem sağlıklı ve rahat ortamıyla gözünüz arkada kalmaz hem de profesyonel bir ekip tarafından eğitimi tamamlanır. Başakşehir Köpek Eğitim Çiftliği köpeğinizin cinsine, sosyal yapısına, davranış şekillerine göre özel bir program dâhilinde hizmet verir. Köpeğinizin şehir şartlarına uyum sağlaması, kalabalık ortamlarda sakin kalmayı bilmesi gibi konuların yanında tuvalet alışkanlığı, yapması ve yapmaması gereken hareketleri öğrenmesi gibi konular içinde uzman eğiticiler tarafından eğitim verilir. Gerektiğinde köpeğin yaşadığı yere gelerek sahibiyle birlikte eğitimler de düzenlenebilir. İyi bir eğitim için, köpeklerin dilinden anlayan iyi bir eğitim çiftliği bulmak çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.