Başakşehir Köpek Eğitimi

01.08.2017
6

Köpekler, çok çeşitli türlere sahip olan etçil beslenen bir hayvandır. Tarihin her döneminde insan-köpek ilişkisi ve köpeklerin evcilleştirilmesi söz konusu olmuştur. Köpekler de insan gibi memeli bir hayvan olup beş duyuya sahiptirler. İnsan duyularından fazla gelişmiş olan duyulara sahip köpekler, dost canlısı hayvanlardır. Arkadaş edinme konusunda bazen türlerini bazen de insanları tercih etmişlerdir. Bu bakımdan köpeklerin eğitimi oldukça kolay ve zaman almayan bir durumdur.Başakşehir Köpek Eğitimi için bu konuda size yardımcı olacak hayvan eğitim merkezleri bulunmaktadır. Köpekler için eğitme bir takım farklılıklara sahiptir

Köpek Nasıl Eğitilir?

Başakşehir Köpek Eğitimi

Köpekler de insanlar gibi sosyal davranış sergileyen hayvanlardır. Köpek eğitiminin ilk yolu köpeğinizi anlamaktan geçmektedir. Örneğin köpeğin oturup kalkmasını öğrenmesi için yüksek sesle verilen otur komutuyla birlikte köpeği elinizi bastırarak oturtmanız ve bu davranışın tekrarlanması durumunda köpeğin öğrenmesini sağlayacaktır. Ödül verme yöntemi de ayrıca yapılan bir öğrenme tekniğidir. Köpeğin yapmasını istediğiniz şeyi yaptıktan sonra, ödül vermek onun hızlı öğrenmesini sağlayacak ve size de kolaylık sağlayacaktır. Tuvalet eğitiminde ise genellikle gazete yöntemi kullanılmaktadır. Tuvaletini yapan köpeğin ıslak bölgesine gazeteyi sürerek, ıslak gazeteyi, köpeğin tuvaletini yapmasını istediğiniz yere koyarak ve köpeğe koklatmak suretiyle tuvalet eğitimini verebilirsiniz. Basit bu eğitimlerin yanında daha uğraş gerektiren eğitimler de bulunmaktadır. Bunun için köpek eğitim merkezleri kurulmuştur. Başakşehir Köpek Eğitimi de size bu alanda köpeğinizin eğitiminde yardımcı olmak için merkezler bulunmaktadır.

Eğitimli Köpek ve Eğitimsiz Köpek

Köpek eğitmenin ilk kuralı, onlara dost olduğunuzu göstermenizdir. Köpekler etçil beslenmeye sahip olan hayvanlar oldukları için, tehlike durumunda saldırgan olabilir ve size saldırabilir. Köpeklerin saldırmasını eğitmek için, onları severek eğitim vermek durumunda daha kolay adapte olmalarını sağlayacaktır. Eğitim alan köpekler, sahiplerine daha sadık ve sahipleri tarafından istenilen davranışları sergilerler. Koruma duygusu gelişmiştir ve sahibine itaat eden hale gelmişlerdir. Tuvalet eğitimi de alan köpeklere, ihtiyaçları halinde sahibinden yardım alarak, bu sorunu aşmaktadır. Eğitimsiz köpeklerse, genellikle kurumların sığınağında bulunan ya da sokak köpekleridir. Eğitim alan köpeklere göre her an saldırı haline geçip, insanlara zarar verebilir. Fakat bu tür köpekler de yaşayarak bir takım öğrenilmiş genel davranışları sergilerler.

Eğitim Merkezinde Köpek Eğitimi

İtaat eğitimi, koruma eğitimi, psikolojik destek ve iz arama eğitimleri köpeklere verilen eğitimlerden bazılarıdır. İtaat eğitimi programında, insan-köpek arasındaki ilişki esas alınmakta ve sizin vereceğiniz komutlara göre hareket etmesi planlanmaktadır. Tehlikeli olan hayat şartlarında köpek ve sahibi için bir takım sorunlar ve tehlikeler meydana gelecektir. Koruma eğitiminde bu tür sorunlarla karşı karşıya kalan köpekler için eğitim verilmektedir.

Psikolojik destek olarak köpeklerinde ruhları vardır ve ruhsal bir takım bozukluklarla karşı karşıya kalabilir. Yemek yemekten vazgeçmesi, ağlaması, düzensiz dışkılama bu davranış bozukluklarından bazılarıdır. Bu konuda da köpeklerinizi dertten kurtaracak eğitimler verilmektedir. İz arama eğitimi daha çok, asayiş alanında kullanılan köpekler için kullanılan bir eğitimdir. Jandarma, polis teşkilatı gibi kuruma ait köpekler için verilen bu eğitimle, koku duyusu ile iz arama eğitimi verilmektedir. Köpek eğitiminde üç temel kuralı esas alan eğitim merkezleri, bu konuda başarılı olmuşlardır. Direkt etki, dolaylı etki ve etkisiz davranış kuralı ile köpek eğitiminde başarı oranı, diğer eğitim alan köpeklerden daha başarılı olmuşlardır. Başakşehir Köpek Eğitimi ileilçede size uygun değişik eğitim olanakları sahip, farklı fiyat seçenekleri bulunan merkezler bulunmaktadır. İnsan dostu olan köpeklerin beslenmesi, bakımı ve eğitimi için bu merkezlerden bilgi alabilir, dilediğiniz merkez ile çalışma olanağına sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.