Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Bayrampaşa İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Yoğun bir nüfusa sahiptir. Bayrampaşa İstanbul’un en yoğun ilçelerinden bir tanesidir. Son zamanlarda kentleşmenin artması ile birlikte köpek sahiplenmenin sayısı artmıştır. Bu nedenle Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi işletmelerine ihtiyaç duymuştur.

 

Köpeklerin eğitimleri sıcak bir dostluk kurmak açısından önemlidir. Aynı ev içerisinde yaşayacağınız köpeğin sizin dilinizde anlaması sizin için rahatlatıcı bir durum olacaktır. Hem sizinle köpeğiniz arasında bir bağ oluşacak, hem de birlikte yaşamanızı kolaylaştıracaktır. Ev dışındaki yaşantısına ve şehir yaşantısının gürültüsüne alışmasını sağlayacaktır. Bunun için bir köpeğin eğitim alması şarttır. Sosyalleşme açısından temizlik açısından zorluk çeken köpek sahipleri kendileri eğitim veremediği durumlarda eğitim merkezlerinden yardım alırlar. Köpek eğitim merkezlerinden alınacak olan profesyonel yardımlar ile köpekler şehir yaşantısına adapte olacaklardır. Bu şekilde alınacak olan yardımlar hem köpekleri mutlu edecek hem de sizinle geçimini kolaylaştıracaktır.

Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimleri köpeklerin istediğimiz gibi davranmasına yardımcı olur. Onlara tuvaletlerini nereye yapacaklarını, neler yapıp neleri yapmayacaklarını anlatmanın köpekçe dilidir. Belli bir süre sonunda köpeğiniz eğitimleri öğrenecek ve istediğiniz gibi davranmaya başlayacaktır. Ancak istediğiniz şeyleri yapmadıkları durumlarda onlara kesinlikle sert davranmamalı kızmamalısınız. Eğitim verilirken köpeğe verilecek ödüller onu eğitimlere heveslendirecek ve iyi bir şey izlenimi verecektir. Her eğitim safhasını dikkatle izleyecek ve ödülleneceğini bildiği için bu ona hem bir oyun gibi hem de görev gibi gelecektir. Ödüllendirme sistemi ile eğitilen bir köpek eğitimlere daha çabuk adapte olacak ve daha çabuk karşılık verecektir. Köpeklerde diğer hayvanlarda olduğu gibi doğal hayata sahiptirler. Doğada tuvalet eğitimi yoktur. Doğa da ev ortamı yoktur. O nedenle köpeğinize eğitim vermeniz sizinle daha iyi anlaşmasına ve daha kolay şartlarla yaşamasına neden olacaktır. Bu nedenle köpek eğitimine verilen önem artıyor. Köpek sahipleri, köpek eğitimlerinin ne kadar büyük önem taşıdığını anladı ve köpeğini alır almaz eğitime başlatmaya karar verdi.

Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim merkezleri değişkenlik gösterir. Bazı eğitimciler evinize gelip burada eğitim verirken, bazıları merkezlere davet ederler orada eğitim verirler. Evde verilen eğitimlerde, köpek yerini yadırgamaz kendi yaşam alanında eğitime tabii olur. Yanında siz olduğunuzda kendine güveni olur ve eğitimlere karşılık verir. Eğitim merkezlerinde yapılan eğitimde ise bir süreliğine köpeklerinizi bırakmanız profesyonel eğitimcilerle eğitim görmesine neden olur.

Köpek Bakımı

Köpek eğitimi verilen köpeklerde bir çok davranış sorunu düzeltilir. Köpeğin şehir yaşantısına ev yaşantısına ayak uydurması sağlanır. Köpeklerde yaşanan davranış problemlerinin çözümü zordur. Ancak eğitim yolu ile bu durumlar aşılabilir. Eğitim sırasında yaşanan zorlu durumlar köpeğe kötü davranmaya sebep değildir. Şiddet uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez.

Köpeklerin günlük olarak yapmaları gereken egzersiz hareketleri ve boşaltmaları gereken enerjileri vardır. Eğitim merkezlerinde sadece köpeklere eğitim değil, günlük olarak köpeğinizin harcaması gereken enerjiyi atmasına ve yapması gereken egzersizleri yapmasına olanak sağlar. Köpek eğitim merkezleri içerisinde bulunan oyun parkları ile köpeğiniz eğlenceli vakit geçirir.

 

Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken bazı davranışlar bulunur. Bunlardan bir tanesi eğitim sırasında köpeğin huzursuzluğu, isteksizliği, korkması gibi durumlarda eğitimi bırakmalısınız. Bir kaç gün sonra tekrar denemelisiniz. Eğitime uyum sağlaması ile birlikte ilk ödüllendirmeyi yapmanız halinde sonraki çalışmalarda daha kolay adapte olmasını sağlarsınız.

 

Eğitim sırasında köpeğinize belli mola vakitleri vermelisiniz. Bu onu hem dinlendirecek hem de sıkılmasını önleyecektir. Bu aralarda köpeğinizle ilgilenmeye ve oyunlar oynamaya çalışın. Bu durum ona iyi gelecek ve bir sonraki eğitim zamanına daha iyi adapte olmuş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.