Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Hepimiz çocukken bir yavru hayvan sahiplenmek istemiş ya da en azından bir arkadaşımızda görüp heves etmişizdir. Çocukların hemen hepsinde hayvan sevgisi doruklarda yaşanan bir duygudur. Çocukluk döneminde hayvan sevgisini yaşayabilen bir kişinin de yetişkinliğinde bu duygudan vazgeçmesi pek mümkün olmamaktadır. Yetişkinliğe adım attıktan sonra bile kendisine bir evcil hayvan bularak onu sahiplenmek istemektedirler.

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Günümüzde hayvan beslemek isteyen insanların çoğunluğu bu tercihini köpeklerden yana kullanmaktadırlar. Ancak bir köpek sahibi olmak beraberinde birçok sorumluluk getirmektedir. Onun sağlık bir gelişim geçirebilmesi için gerekli olan aşılarının düzenli takip edilmesi, uygun bir yaşam alanına sahip olması, iyi bir eğitim alması gibi gerekli olan durumlar vardır. Köpeğinizin iyi eğitilmiş, söz dinleyen bir hale gelmesini istiyorsanız onunla yakından ilgilenmeli, verilmesi gereken eğitimleri iyi öğrenip iyi uygulamalısınız. Kendiniz uygulayabileceğiniz gibi bir köpek eğitim merkezinden de yardım alabilirsiniz. Yaşadığınız bölgede uygun bir merkez bulabilirsiniz. Örneğin; Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi yazarak internette arattığınızda karşınıza istediğiniz gibi bir adres çıkacaktır. Peki köpek eğitim merkezlerinde köpeklere nasıl eğitimler verilmektedir. Kısaca bunlara değinelim;

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

 Temel İtaat Eğitimi:

Bu eğitim adından da anlaşılacağı gibi köpeğinizin ilk eğitimi. Günlük hayatta ona verebileceğiniz bazı komutları içermektedir. Bu komutlar; yat, kalk, otur, bekle, hayır gibi temel komutlardır. İyi bir temel itaat eğitimi alan köpek diğer tüm eğitimler için hazır hale gelecek ve eğitilmesi daha kolay bir hal alacaktır. Köpeğin sahibinin otoritesini tam olarak kabul etmesi için gerekli olan bu eğitimi köpeğiniz 6 ile 9 aylık arasında iken uygulatabilirsiniz.

İleri İtaat Eğitimi:

Bu eğitimde bir öndeki gibi günlük hayatta ona karşı kullanabileceğiniz bazı komutları içerdiği gibi şova yönelik de azı davranışları öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Temel itaat eğitiminde tasmalı olan köpeğiniz artık bu eğitimi alırken tasmasından kurtulmuş olacaktır. Bu eğitimin sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için köpeğin temel itaat eğitimini tam olarak almış olması gerekmektedir. Burada köpek gel komutunu da öğrenir ve uzaktan ona seslenerek ya da bazı işaretlerle temel komutları verebilmenizi sağlamaktadır.

Tuvalet Eğitimi:

Bu eğitim evde beslenen hayvanlar için olmazsa olmazdır. Tuvalet alanı ev içerisindeki bir alan ya da dışarıda bir yer olabilir. Yavru köpeğiniz eve geldiği ilk andan itibaren bu eğitim verilebilmektedir.

İç mekan eğitimi ve dış mekan eğitimi olarak ikiye ayrılır. Tuvalet eğitimi zor bir eğitim olmayıp en önemli nokta köpeğin sürekli kontrol altında bulunmasıdır. Köpeğin tuvaleti nereye yapmasını istediğinize karar vererek eğitime başlayabilirsiniz. Bu eğitim süresi içerisinde köpeğinize normal yemek saatleri dışında besin vermemeniz gerekmektedir.

Koruma Eğitimi:

Bu eğitim genellikle bekçilik özelliği olan köpeklere verilir ve yaklaşık olarak 1 yaşını doldurması gerekmektedir. Burada da en önemli nokta köpeğin temel itaat eğitimini, tam ve doğru bir şekilde tamamlamış olması gerektiğidir. Eğitim sonrası köpek, sahibinin vereceği bir komutla ya da sahibinin içinde bulunduğu tehlike durumunu sezdiğinde koruma durumuna geçecektir. Köpeğiniz size zarar vermeye çalışan kişiyi etkisiz hale getirir ve sizi komutunuz ile onu serbest bırakır. Sizin komutunuz olmadan yakaladığı kişiyi bırakmayacaktır.

Sosyalleşme Eğitimi:

Bu eğitim köpeğiniz henüz 3 ile 6 aylık yavru iken verilen bir eğitimdir. Eğitim sonrası köpeğiniz ev içinde ve dışarıda nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Burada amaçlanan köpeğiniz ile daha uyumlu bir yaşam sürebilmenizdir. 1 ay ile 1 buçuk ay arası sürebilecek bu eğitimi köpeğinizin temel itaat eğitiminde daha kolay öğrenmesine de yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.