Bull Mastif Köpek Eğitimi

Bull Mastif cinsi köpeklerin geçmişi, 19 yy. la dayanır. Mastiff ve Bulldog cinsi iki köpeğin melezlenmesinden üretilmiştir. Hantal olmayan bir yapıya sahip olmamalarına rağmen, güçlü hayvanlardır. korku bilmemelerinin yanında neşeli hayvanlardır. İtaatkârdırlar. Sıcağı sevmezler. Soğuğa karşı dayanıklıdırlar. Sıcakkanlı bir köpek cinsi oldukları için, çocuklarla araları iyidir. Diğer hayvanlar ile dostlukları iyi olmasına rağmen, yabancılardan hoşlanmazlar.

Köpek Bakımı

Tüyleri sert bir yapıya sahip olmalarının yanında, kısa olduğu için haftada bir kez fırçalamak yeterli olur. Düzenli egzersiz yaptırarak hantallaşmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede kilolarını da kontrol altına almış olursunuz. İnatçı yapılarını saymazsanız, iyi huylu hayvanlardır. Herhangi bir tehlike sezmedikçe kimseye saldırmazlar. Tehlikeyi anladıkları an da saldırır ve yere yatırırlar. Sahibinde ilgi ve alaka bekleyen bir yapısı vardır. Sıkı bir itaat eğitimi isteyen bir hayvandır. İnsanlara karşı soğuk hayvanlardır. Aslında zor bir köpek cinsi değildir. Bull Mastif cinsi köpekler, disiplinli bir eğitimin yanında, otoriter bir sahibede ihtiyacı vardır. Azar işitmeye duyarlı hayvanlardır. Bull Mastif cinsi bir köğeği asla bir yere kapatmamanız gerekir.

Bull Mastif cinsi köpeklerin kökeni İngiltere’ dir. Kahverengi, kızıl ve benekli olurlar. Ağırlık olarak 45 ila 60 kg arasında değişir. Boy olarak da, 60 ila 70 cm arasında değişir. Ortalama olarak on yıl kadar yaşarlar. Esas özelliği koruma özelliğidir. Bekçi köpeği olarak da kullanılır. Ev ortamın da yaşamaya uyum sağlarlar. Ama uyumak için yumuşak bir yatak tercih ederler. Böyle bir köpek edinmek aklınız da varsa Bull Mastif Köpek Eğitimi diye ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerekir.

Bull Mastif Köpek Eğitimi

Fiziksel görüntüsü ile ilgili biraz daha ayrıntıya girersek, kırışık yüzü, basık burnu ile bence sevimli bir görüntüye sahip hayvan türü. Siyah ve iri burnu vardır. Kulaklarıda düşük ve koyu renktedir. Gözlerinde oldukça zeki ve dikkatli bir ifade bulursunuz. Bull Mastiflerin kuyrukları uzundur. Çocuklara karşı hoşgörü ve toleransları daha fazladır. İnsan sevgisine her daim ihtiyaç duyarlar. Çok güçlü bir hayvan olmasından ötürü, güçlü ve disiplinli bir sahibi olması gerekir. Mastiflerden daha agresif bir ırktır. Horlama ve salya çıkartmaya meyilli hayvanlardır. Bull Mastiflerin ses tonunuza dikkat etmeniz gerekir. Ev ortamında genelde çok fazla hareketsiz hayvanlardır. Genelde tembel yapıda bir tür olduğundan dolayı, düzenli egzersiz yaptırmakta fayda vardır. Böylece kilo almaya çok meyilli olduklarından kilosunu kontrol altına almış olursunuz. Tırnaklarını düzenli olarak kısaltmanız gerekir.

Aslında bu köpek türünü zamanında, geçmişte büyük arazilerde ki kaçak avcıları izleyip, bulmaları için üretilmişlerdir. Günümüze gelindinde de güvenilir bir aile köpeği ve beraber yaşadığı ailenin koruyucusu konumundadır. Yani öyle basit bir köpek ırkı değildir. Sanal ortamda, arama motoruna, Bull Mastik Köpek Eğitimi diye arattığınız zaman bir çok bilgiye ulaşırsınız.

Bull Mastif Köpek Eğitimi

Her köpek türünde olduğu gibi, Bull Mastif’lerin de yakalanmaya yatkın olduğu hastalıklar vardır. Bu hastalıklar, kalça diplazisi, göz ile ilgili hastalıklar, mide dönmesi ve dudak uçukları olarak bir sıralama yapabiliriz. Bull Mastif’lerin traş olma ihtiyacı yoktur. İhtiyacı olduğunda Bull Mastif’i yıkayabilirsiniz. Yukarıda da yazdığım üzere Bull Mastif’ lere en uygun yaşam alanı bahçeli evlerdir. Yaşam tarzı için en uygun iklim ılıman iklimdir. Irk grubuna bakarsanız işçi grubunda olduğunu görürsünüz. Köken olarak İngiltere’ dir.

Bull Mastif cinsi köpekler herkese uygun bir tür değildir. Kendine ilgi ve alaka gösterecek, ona iyi bir eğitim sağlayacak bir sahibe gereksinim duyarlar. Özet olarak, zeki, güçlü ve özgürlük seven yapıda hayvanlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.