Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin eğitim ve bakımları üzerine hizmet veren köpek eğitim merkezlerinin sayısında son yıllarda büyük bir artış gözlemleniyor. Ülkemizde de hemen hemen her bölgede köpek eğitim merkezi faaliyete geçerek köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda kaliteli hizmet sunuyor. Köpeklerin eğitimleri köpek sahipleri ile aralarındaki diyalogların gelişmesi açısından büyük önem arz ediyor. Köpekler yaradılışları gereği birden fazla çeşitte var olarak her bir cinsin belli başlı özellikleri bulunuyor. Bu özellikler göz önüne alındığında köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda da çeşitlilikler söz konusudur. Bu nedenle köpeklerin eğitimleri köpeklerin sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Köpeklerin eğitimleri konusunda hizmet veren büyükçekmece köpek eğitim merkezi  geniş bir arazi üzerinde hizmet sunarak köpeklerin eğitimlerinde büyük bir paya sahip. Özellikle İstanbul Büyükçekmece bölgesi ve civar çevredeki birçok köpek sahibi Büyükçekmece köpek eğitim merkezini tercih ederek köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda kaliteli hizmet alıyorlar. Köpeklerin eğitimleri belli eğitim programlarına göre düzenlenerek düzenli ve saatlerine uygun bir şekilde eğitim hizmeti sunuluyor.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezinin Hizmetleri

Köpek sahipleri köpeklerinin eğitim almasını düşündüğünde ya da karar verdiklerinde; Büyükçekmece köpek eğitim merkezine telefon ile yada internet sitesindeki başvuru belgesi ile ulaşarak gerekli başvuruları yapabiliyorlar. Başvurular yapıldıktan sonra Büyükçekmece köpek eğitim merkezi köpek eğitim uzmanları tarafından en kısa zamanda köpek sahipleri aranarak gerekli bilgiler köpek sahiplerine veriliyor. Büyükçekmece köpek eğitim merkezi her köpek için ayrı bir dosya oluşturarak köpekler ile ilgili köpek sahiplerinden elde ettikleri bilgileri bu dosyaya işleyerek köpekler için hazırlanacak olan eğitim programlarında esas alınacak belge oluşturuyorlar.

Köpek eğitim uzmanları köpek sahiplerinden köpekleri ile ilgili daha önce herhangi bir hastalık ya da klinik vaka geçirip geçirmediklerini, daha önce herhangi bir eğitim alıp almadıklarını, eğitim aldılarsa aldıkları eğitim düzeylerinin ne oldu ve köpeğin karakteristik özellikleri ile ilgili gerekli sorulara sorara alınan cevaplara göre köpeklere uygun bir eğitim programı hazırlanıyor. Köpek eğitim uzmanları aynı zamanda köpek sahiplerinin bu eğitimden beklentileri hakkında da bilgi alıyorlar. Büyükçekmece köpek eğitim merkezinde köpeklere temel itaat eğitimi, koruma eğitimi, ileri itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi veriliyor.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezinde Verilen Köpek Eğitimleri

Büyükçekmece köpek eğitim merkezi köpek eğitim uzmanları öncelikle eğitim alacak olan köpeklerin temel itaat eğitim düzeyleri olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer ki bir köpeğin daha öncesinde temel itaat eğitimi temeli varsa bu tür köpekler ayrı bir eğitim grubuna dahil ediliyorlar. Ancak herhangi bir eğitim daha önce alınmamışsa bu tür köpekler de ayrı bir eğitim grubu içerisinde toplanıyor. Büyükçekmece köpek eğitim merkezinde öncelikle köpeklere temel itaat eğitimi veriliyor. Çünkü temel itaat eğitimi diğer tüm eğitimlerin temelini oluşturan bir eğitim çeşididir. Temel itaat eğitimi genel anlamda tüm köpeklere verilebilen bir eğitimdir. İster evcil olsun ister sokak köpeği olsun temel itaat eğitimine tabi tutulabiliyorlar. Temel itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanı elindeki kayış ya da tasma yardımı ile temel komutları köpeklere uygulama esasına göre öğretiyorlar.

4 hafta süren eğitim neticesinde başarılı olan köpekler sertifika alarak ileri itaat eğitimine geçiyorlar. Büyükçekmece köpek eğitim merkezinde ileri itaat eğitimi de köpeklere kaliteli bir şekilde sunularak eğitimin sonunda köpeklerin sahipleri ile olan ilişkilerinin güçlenmesini sağlıyor. Temel ve ileri itaat eğitimini başarılı bir şekilde alan köpekler, koruma eğitimlerinde ve tuvalet eğitimlerinde de zorlanmadan daha kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Büyükçekmece köpek eğitim merkezi köpek eğitimi konusunda kaliteli hizmet sunarak belirlenen zaman içerisinde eğitimleri bitirerek köpekleri köpek sahiplerine teslim ediyorlar.

Yorumlar
  1. Deniz dedi ki:

    Merhaba büyükçekmece köpek eğitim merkezine nasıl ulaşabilirim ve form gönderebilirim hicbir bilgi yok telefon internet geri dönüş yaparsanız sevinirim