Büyükçekmece Köpek Eğitimi

Büyükçekmece İstanbul’un batısında bulunan, Beylik düzü, Esen yurt ve Silivri’ye komşu olan bir ilçedir. Bölgede fuar merkezinin bulunması bölgeye olan ilgiyi arttırmaktadır ve son zamanlarda yeni yerleşim yeri olan İstanbulluların tercih ettiği bir bölge haline gelmiştir. Çünkü sosyal bir ortam söz konusudur.

Günden güne Artan nüfusa paralel olarak bölgede çok sayıda köpek sahibi bulunmaktadır. Köpeklerin ihtiyaçlarını sağlayacak veterinerlik hizmetleri bölgede yeteri kadar bulunmakta ve köpek eğitimi konusunda uzman birçok eğitim merkezi de bölgeye hizmet vermektedir. Veteriner hekimlerin yetemediği konularda ya da eğitim merkezlerinin yetemediği durumlarda destek amaçlı olarak yakın yerlere kurulmuştur.

Köpek eğitimi günümüzde önemini kanıtlamış ve herkes tarafından bilinen bir konu olsa da kısaca bahsetmek gerekirse köpek eğitimi, köpeğin ve sahibinin hayatını kolaylaştırmak adına aralarındaki uyumu arttırıcı hamlelerde bulunmak ve köpeğinizi dış dünyaya adapte etmek amacıyla uygulanan bir eğitimdir. Bu eğitimin birçok yöntemi vardır, ve eğitim birçok yöntem izleyerek gerçekleştirilebilir. Ancak burada önemli bir hususa dikkat çekmek gerekir. Eğitim sırasında şiddet uygulanmamalı ve ağır cezalandırılmadan kaçınılmalıdır. Pozitif köpek eğitimin olumlu sonuçlar vereceği bilindiğinden aksi durum köpeğinizin davranışlarını olumsuz etkileyecek ve büyük davranış problemleri oluşmasına neden olacaktır.

Büyükçekmece Köpek Eğitimi

Büyükçekmece köpek eğitimi hizmeti, bölgede köpek eğitimi konusunda uzmanlaşmış birçok eğitim merkezi ve eğitmenler tarafından veilmektedir. Hizmet kalitesinin yüksek olması köpek sahipleri için bir avantaj haline gelmiştir. Bu eğitim merkezlerinden köpeğinizin davranış problemlerinin çözülmesi sağlanır. Ayrıca birçok komut öğretilerek itaat konusunda eğitilir ve dış dünyayla uyumunu sağlamak için birçok eğitim uygulanır. Pozitif eğitimi benimseyen Büyükçekmece köpek eğitimi hizmeti veren bu merkezler, eğitim sırasında asla şiddete başvurmamaktadır. Köpeğinizin gün içerisinde yapması gereken aktivite ve egzersizleri de konunun uzmanları tarafından gerçekleştirmekte olan eğitim merkezleri, tercihe göre bir merkezde eğitim sağlayacağı gibi kendi yaşam alanınızda da eğitim hizmeti vermektedir. Bu da köpek sahiplerinin talepleri ve uzman görüşleri ile netleşmektedir.

Köpek eğitimi konusunun kapsamı çok geniş olmakla birlikte köpek eğitimi başarıları da her geçen gün artmaktadır. Birçok farklı konuda eğitilebilen köpekler, doğru şekilde verilen tüm eğitimi başarıyla tamamlamaktadırlar. Eğitimlere örnek olarak, tuvalet eğitimi, teme itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, yavru köpek eğitimi, tasmalı ve tasmasız yürüyüş eğitimi verilebilir. Köpek sahiplerinin talepleri doğrultusunda ve uzman görüşleri alınarak verilecek eğitim seçilir ve bu yönden pozitif bir eğitim vermek amaçlanır. Verilen bu pozitif eğitim ile köpeğiniz hem acı duymadan hem de çevresine karşı duyarlı bir birey gibi davranmasını öğrenir.

Büyükçekmece Köpek Eğitimi

Ve herhangi bir kişilik bozukluğu yaşamaz. Yanlış verilen eğitimlerin çoğunda hayvanlar insanlardaki kişilik bozukluğu ile birebir aynı olmasa da belirli bir kişilik bozukluğu yaşamaktadır. Örneğin her hangi bir dürtü yoksa onu rahatsız eden ya da sevmediği bir ortamda ya da sevmediği bir insanların yanında durup durup diş gösteriyorsa ya da hiç bir şey yapmamanıza rağmen size karşı diş göstermesine ve ya sizi ısırıp ardından hiç bir şey yokmuş gibi davranması kişilik bozukluğuna işarettir. Bu durumlar karşılaşma durumlarınız da bile profesyonel bir yardım almadan kurtulamazsınız. Bu sebeple Köpeğiniz bu gibi durumlarla karşılaşmadan destek alınız. Eğitimin uzmanlar tarafından verilmesi gerektiğini de vurgulayarak konuya hâkim olmayan kişiler tarafından verilen eğitimin köpeğinizin davranışlarına ve psikolojisine zarar vereceği unutulmamalıdır. Bu konuda bölgedeki eğitmenlere ve eğitim merkezlerine başvurmak en doğru karar olacaktır. Köpeğinizin daha güzel ve sağlıklı bir hayat sürdürüp bu şekilde farklı hastalıklara bulaşmaması için baştan tedbir alınıp eğitime gönderilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.