Cavalier King Charles Köpek Eğitimi Merkezi

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi, Charles çocuklarla arası çok iyidir ve onların çok iyi arkadaşı olur, çekme, vurma gibi davranışlardan hoşlanmasalar da o zaman bile çocuklara sabır gösterirler. İletişim için bir tehdit olmadıkça yabancılara karşı asla saldırgan olmazlar. Cavalier King Charles köpeği sahiplenmek istiyorsanız diğer insanlarla ve hayvanlarla iyi geçinebilmesi için köpeğinizle sosyalleşmeniz gerekir.

Havlamanın işlevi çok önemli olmasa da, bu cins köpeklerin içgüdüleri nedeniyle havladığı görülebilir ve bu durum iyi bir köpek eğitimi ile giderilebilir. Boyutundan dolayı iç mekânlara uygundur ancak egzersiz ve yürüyüşlere ara verilmemelidir.

Tuvalet kullanmayı sevmeyen bu cins köpeklere erken yaşlardan itibaren tuvalet eğitimi verilmeli ve sabırlı olunmalıdır. İnsanlarla, diğer hayvanlarla, köpeklerle ve özellikle çocuklarla çok sosyaldir. Ancak, köpeklere oyuncak gibi davrandıkları ve küçük köpeklerle vakit geçirmemeleri gerektiği için küçük çocuklara karşı dikkatli olun.

Cavalier King Charles Karakteri

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi; Cavalier King Charles cinsinin özellikleri aktif, oyuncu ve sevimli bir köpektir. Ailesi ile oyun oynamayı seven bir köpek ırkıdır. Ailesiyle vakit geçirdiğinde oyunculuk kişiliğini geliştirir. Zeki bir cins olduğu için temel itaat eğitimini ve ileri itaat eğitimini rahatlıkla geçebilen bir köpektir. Köpeğin evinize geldiği andan itibaren kurallar yürürlükte olmalıdır, bu da gelecekte asi davranışlarını önleyecektir. Günümüzde popüler bir evcil köpek olmasına rağmen eski çağlarda aktif olarak av köpeği olarak kullanıldığı için koku ve görme duyuları oldukça gelişmiştir.

Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi, Cavalier King Charles İnsanlarla çok sosyaldir, arkadaş edinme ve arkadaş edinme olasılığı yüksektir. İnsanlara, özellikle de ailesine çok bağımlıdır, bu nedenle gün içinde çok fazla yalnız kalmamalıdır.


İlkbahar ve sonbaharda kürkleri mevsime uyum sağladığı için çok fazla tüy dökerler. Bu süre zarfında taramaya ara verilmemeli ve düzenli bakım önlemleri ile saç dökülmesi en ufak bir sorunla düzeltilebilir.
Bahçeli bir evde yaşıyorsanız, köpeğinizi bahçeye saldığınızda, onun küçük hayvanları avlamak için çaba sarf ettiğini, içgüdülerinin ağırlıklı olarak avlanmak olduğunu ve dolayısıyla bunun anlamını göreceksiniz. Koku ve görme duyusu çok yüksektir.  

Az Bilinen Cins Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi; Cavalier King Charles Amerika’nın en popüler safkan kategorisinde yer alır. Amerika’da 18. Sırada yer alır. Aslında bu cins köpekler yüzyıllardır kullanılmaktadır. Ancak, Cavailer King Charler çeşidi 1920’lerde tanıtıldı. 1995 yılında AKC tarafından tanındı. 1985 yılında ABD Başkanı Ronald Reagan, karısına Kral Charles Rex adını verdi.

Cavalier King Charles Tuvalet Eğitimi

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi başlamadan önce, köpeğin ne zaman tuvalete gitmesi gerektiğini ve gerektiğinde hangi ruh halinde olacağını bilmeniz gerekir. Başlangıçta bedeninizi değil, zamanı takip etmelisiniz. Örneğin köpeğinizi 3 veya öğün yemek yedikten yaklaşık 1 saat sonra tuvalete götürmelisiniz. Ya da bir yastık getirmeli ve orada takılmasına izin vermelisiniz. Aynı şekilde yatmadan 1 saat önce ve sabah kalktığınızda bu rutini tekrarlamalısınız.

Cavalier King Charles Sosyalleştirme

Bir alışkanlık yaratın ve ona bağlı kalın. Onları bazı temel alıştırmalarla eğitene kadar evinizin ve yavru köpeğinizin güvenliğine dikkat edin. Köpeğinizin tuvalet ihtiyacı içeride yapılacaksa, tuvaleti banyo gibi bir yerde hazırlayın. Köpeğinizin yaptığı her olumlu eylemi ödüllendirin.

Ödül yemek olmak zorunda değil. Köpeğin eğitime açık olması ve saldırganlığa meyilli olmaması için sosyalleştirilmesi gerekir. Bir köpeği karşılamanın ilk günlerinde, evinize misafir davet etmemeli ve kendinizi şımartmak için köpeği sık sık yanınıza almamalısınız. İlk birkaç haftayı atlattıktan sonra, topluma yeniden entegre olmalarına yardımcı olmak için köpekleri olan sevdiklerinizi arayabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda kurumuzdan uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.