Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler, algılama üst düzeyde ki algılama yetenekleri ile her zaman insan oğlunun yanında olmuştur. Bu canlılar geçmişten bu güne insanoğluna arkadaşlık ve korumalık görevini üstlenmiştir. Eski çağlardan bu güne insanların yaşamlarında farklı görevlerde yer alarak birlikte yaşamanın avantajlarını bizlere göstermiştir. İnsanlara kızaklarını çekmek, kapılarında bekçilik yapmak gibi konularda insan oğluna yardım etmiştir. Zamanla teknolojik ilerlemelerle insanoğlu köpeklere ihtiyaç duymamış onları sadece bir ev arkadaşı bir yoldaş olarak görmeye başlamıştır. Sevimli hayvanlarımız eğer gerekli eğitimleri almazsa eski yıllardakinin aksine bize oldukça zorluk çıkartmaktadır. Unutmayalım ki karşımızda bir insan yok. Köpekler her dediğimiz komutu ve yapmasını istemediğimiz davranışları gerekli eğitimler verilmediği takdirde yapmaz. Artık hayatımızın içinde evimizde arkadaş olarak yer alana köpeklerin eğitimleri için merkezler var. Hayvan sever ve alanında uzman kişilerin girişimleri ile açılan bu merkezler köpeğinize her türlü eğitimini e bakımını karşılamaktadır. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi bu noktalardan birisi. Hayvan sever ve alanında uzman kişiler ile çalışmaya özen gösteren Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi köpeklerinize profesyonel bakım ve eğitim sunmaktadır. Evde yaşayan köpeklerin belirli kurallara uyması gerektiği bilincinde olan Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi verdiği itaat, tuvalet, sosyal davranış eğitimleri ile daha sadık, kurallara uyabilen köpekler yetiştirmektedir.

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi eleman alırken çok dikkat etmektedir. Personelin hayvan sever olmasına ayrı bir özen gösteren bu merkez köpeği eğitirken aynı zamanda onlarla hoşça vakit geçirebilecek kişilerle çalışmaktadır. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi’n de bulunan elemanlar her türlü eğitimi verebilmektedirler. Sahiplerinin eğitim verilmesi için getirdiği köpeklerde öncelik olarak davranışları kontrol edilerek hangi eğitimi daha çabuk ve kolay alabilir tespit edilmektedir. Bu uygulama sayesinde sahipler tarafından istenen eğitim gerçekleştiği gerçekleşemeyeceği eğer gerçekleşecekse ne kadar süre için gerçekleşeceği net bilgilerle sizlere verilmektedir. Çünkü köpekler ırklarının getirdiği özellikler dolayısıyla her türlü eğitimi alamazlar. Avcı köpeğine kişisel koruma eğitimi verilemezken, kişisel koruma köpeğine de av eğitimi verilemez.

Özel isteklerle yapılan eğitimlerin dışında köpeklerinize temel ihtiyaç eğitimleri de verilmektedir. Tüm köpeklerin ortak eğitim konusu olan temel itaat eğitimi ile ileri itaat eğitimi sevimli dostlarınıza verilmektedir. Bu eğitimlerin sonunda köpekleriniz komut algılama ve uygulama, davranış bozukluklarında düzelme olarak geri dönüşler alacak ve bu özellikleri kazanacaktır.

Köpek Bakımı

İtaat eğitimi içinde en önemli konu olan tuvalet eğitimini de kapsamaktadır. Tuvalet eğitimi titizlikle ile köpeklerinize uygulanmaktadır. Tüm köpekler için geçerli olan bu eğitimde sevimli dostlarınız bu davranışı tamamen kavrayana kadar devam etmektedir. Bu eğitim esnasında köpeklerinizle her bir eğitmen özel olarak ilgilenmektedir. Köpekleriniz bu eğitmenler tarafından düzenli olarak takip edilerek olum sonuçlar alınana kadar eğitimini devam ettirmektedir. Bu eğitimler sayesinde köpeğinizin ev içi ve ev dışı davranışları daha uyumlu hale gelecektir. Ev içinde köpeğini ile daha huzurlu yaşayacaksınız.

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi’n de gerçekleştirilen bütün eğitimlerde köpeklere gayet nazik ve anlayışlı davranılarak, hayvan haklarını ihlal edici hiçbir durum yaşanmadan tüm işlemler gerçekleşmektedir. Zarar verici davranışlarda bulunulmayacağını veya köpeğiniz de bir sağlık problemi oluşmayacağının garantisi verilmektedir. Ödül ve ceza yöntemleri ile eğitimler uygulanmaktadır. Ödül ve ceza yöntemleri hiçbir şekilde kaba kuvvet kullanılmadan korkutucu ve sert şekilde olmamaktadır. Ödüllerin azaltılması ve oyun sürelerinin kısıtlanması gibi ceza yöntemleri kullanılmaktadır.

Eğitimlerin tamamının bitme aşamasına gelindiğinde ise son aşama olarak sahibinin huzurunda ve yaşayacağı alanda tüm eğitimler gerçekleşecektir. Bu uygulama ile yaşayacağı ortama ayak uydurması ve sahibi ile arasında ki sadakat, itaat bağının oluşup kuvvetlenmesi sağlanmaktadır. Eğitim merkezinde tüm çalışmalar türlere göre özel olarak uygulanmaktadır. Her tür için ayrı bir eğitim çizelgesi oluşturalar işlemler tamamlanmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.