Çekmeköy Köpek Eğitimi

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçe olan Çekme köy, Önceleri Ümraniye’nin bir beldesi olan Çekme köy, sonraları ilçe statüsü kazanmıştır. . Ayrıca Beykoz’a, Ümraniye’ye Sanca Tepe’ye ve Şile’ye komşu konumda bulunmaktadır. İstanbul’a gidipte çekme köy’ de bir gezinti yapmayı unutmadan genel olarak doğal ortam ile buluşmanın en güzel yanı.

Çekmeköy Köpek Eğitimi

Doğal alanları, mesire yerleri ve yeşillik alanları bakımından zengin olan ilçede çok sayısa evcil hayvan sahibi bulunmaktadır. Bilinçli bir hayvansever ile birlikte rahatlıkla tanışma olanağı olan bu güzel semtte bu denli hayvan sever olduğu için; bu doğrultuda bölgede veteriner ve eğitim merkezi açısından doğan ihtiyaçlar kısa sürede giderilmiş. Bölgede birçok köpek eğitim merkezi, birçok sayıda veteriner klinikleri ve muazzam bir köpek hastanesi kurulmuştur. İnsanların bu kadar hayvanlara karsı duyarlı olmasına göz yummayan çekme köy belediyesi parklarda bahçelerde bir kaç hayvanın bulunduğu tüm yerlerde minik hayvan dostlarımız için bir kap su bir kap yemek ile onların karınlarını doyurmaya su ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Sahipsiz hayvanlar için özel olarak toplantılar düzenleniyor yaralı köpekler için sponsorlar bulunuyor. Bu kadar duyarlı olan bir semtte hayvan hastanesinin kurulmuş olmasına şaşırmak gerekir. Bununla da kalmayıp bir de Çekme köy köpek eğitimi merkezi ile siz değerli hayvan severlerin dostlarına en sağlıklı şekilde ve profesyonel uzmanlar eşliğinde eğitim vermek ilk hedeflerinden birisidir.

Çekmeköy Köpek Eğitimi

Köpek eğitiminin amacı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, köpek eğitimi, köpeğin sahibi ile iyi bir iletişim halinde olmasını sağlamak, köpeğinizin dış dünyaya ve şehir yaşamına adaptasyonunu kolaylaştırmak için yapılan bir eğitimdir. Sahibiyle ortak yaşam alanlarını nasıl kullanacağını ve davranış olarak nasıl bir tutum sergileyeceğini köpeğe öğretmeyi amaçlayan bu eğitim, günümüzde çokça tercih edilmektedir. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus eğitim şeklidir. Şiddet içeren ve olumsuz davranışlarda bulunulan bir eğitim şekliyle köpek eğitimi gerçekleştirilmemeli ve cezalandırmadan kaçınılmalıdır. Sabır gerektiren bir iş olduğunun farkına varılarak köpeğinize bir oyun gibi yansıtılması gereken bu eğitim, köpeğiniz için bir eğlence halini almalıdır.

Çekme köy köpek eğitimi hizmeti, doğan ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkmış bir hizmettir. Bölgedeki köpek sahipleri de sıkça bu hizmetten yararlanmaktadır. Bu merkezlerde köpeklerinizin olumsuz davranışlarını düzeltme, dış dünyaya uyum, komut eğitimi gibi birçok eğitim hizmeti verilmektedir. Ayrıca bu eğitim merkezlerinde köpeğinizin eğlenmesi ve oyun olarak görülen eğitimi ilginç bulması sağlanmaktadır. Köpeğinizin içgüdüsel olarak her gün yapması gereken egzersizler bulunmaktadır. Çekmeköy köpek eğitimi hizmeti, bölgedeki eğitim hizmetlerinin yanı sıra köpeğinizin yapması gereken egzersizleri yapmasını ve fazla enerjisini atmasını sağlamaktadır. Pozitif eğitimin gerekliklerini de yerine getiren eğitim merkezi, isteğe bağlı merkezde eğitim sağlamakta veya yaşam alanınızda eğitim vermektedir.

Köpek Bakımı

Eğitim konusu kapsamlı bir konudur ve birçok başlıkla incelenebilmektedir. Örnek vermek gerekirse bunlar, yavru köpek uyum eğitimi tuvalet eğitimi ileri ve temel itaat şeklinde sıralanabilir. Ancak eğitim konusunda hassas davranılmalıdır. Moraliniz bozuk olduğunda eğitime ara verilmeli ve köpeğinizin olumsuz etkilenmemesi sağlanmalıdır. Eğitimi bir oyun gibi yansıtmak köpeğinizin eğitimini hızlandırıcı ve kolaylaştırıcı bir etken olacaktır.

Minik dostunuzun daha rahat, mutlu ve sağlıklı bir bağ kurmak istiyorsanız aranızdaki ilişkinin de o denli kuvvetli olmasını sağlamak amacıyla köpek eğitimine gereken önemi vermek gerekmektedir. Ancak bu eğitimi, bu konuda ciddi anlamda bilgi sahibi olanlar uygulamalıdır. Yeterliliğin olmadığı durumda bir uzmandan ya da eğitim merkezinden profesyonel yardım alınmalı ve köpeğiniz üzerinde yanlış bir eğitim uygulanmamalıdır. Uygulanan yanlış eğitim sonucu köpeğinizin kişilik bozukluğu olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.