Çoban Köpeği Fiyatları Nedir

13.06.2017
4

Çoban köpekleri değerli ırklardır. Doğada avlanmayı seven ve otlatılmaya ihtiyacı olan hayvanları korumak için güdülenmiş karaktere bürünür. Güvenilir olması ve saldırıdan çok savunma, koruma amaçlı olarak yetiştirilen sevimli dostlardır. Eğitim almamış köpeklerin fiyatlarında değişiklik olacaktır. Fakat koruma ve savunma iç güdüsüne göre eğitim almış köpeklerin beslenme şeklinde de farklılık görülür. Örneğin; bir koyun sürüsüne korumalık yapacak bir çoban köpeğinin buna göre beslenmesi ve eğitim alması sağlanır.

Çoban Köpeği Fiyatları Nedir

Çoban Köpeği Özellikleri:

Çoban köpekleri sahibine sadık olan ve eğitimi kolay olan bir canlı türüdür. Sevgi ve ilgi dışında eğitim alanında kendilerini göstermeyi severler. Sahiplenme duyguları ve koruyucu özelliği ile olası zararlı durumlara karşı atağa geçebilir. Sahibine bağımlı olması ve yapması gereken görevleri yerine getirmesi için güdülenmiş bir ırktır. Çoban köpekleri yavru ve yetişkin olarak ikiye ayrılır. Tavsiye edilen yavru iken alınmasıdır. Sebebi ise eğitim alma şeklinin küçük yaşlarda belirlenmesidir. Yetişkin çoban köpeklerini eğitmek biraz daha zordur. Fakat eğitildiklerinde onlarla en tehlikeli avlarla bile çıktığınızda hedefe odaklanır ve sahibini koruyucu karaktere bürünür. Sahibine bağımlılığı dışında, koruması için görev verilen yerleri ve canlılara olan özverisi de fazladır. Bu yüzden bu köpeklerin sahiplenilmesi gereken alanlar doğa ve çiftlik mekanlarıdır. Ev içinde evcil hayvan olarak beslenilmesi zor bir canlıdır. Doğadaki yaşam alanını, dar ve beton ile kuşatılmış bir alanda bulamayabilir. Buda eğitimini ve uyum süresini zorlaştırır.

Çoban Köpeği Fiyatları Nedir

Çoban köpeği fiyatları nedir diye soranlar için internet üzerinden hayvan sevenlerin kurdukları platformlar vardır. Ya da hayvan barınakları gibi yerlerde bu köpeklerin eğitimleri ve bakımları yapılır. Gürcistan bölgesine ait olan bu canlıların has ırklarını bulmak için satın alma işlemleri yapılmalı. Ülke sınırları içerisinde bu köpeğe sahip olmak isteyenlerin en kolay ulaşabileceği yerler internet adresidir. Sahibinden satılık olan çoban köpekleri de vardır. Aynı zamanda çoban köpeği yetiştiren yerlerde vardır.

Yaşadığınız yerde bulunan sertifikalı ve izinli açılmış köpek barınakları ve satış alanlarına giderek farklı ırklarda satın alabilirsiniz. Çoban köpekleri fiyat olarak yavru ya da yetişkin olma durumuna göre değişir. Başka bir boyutu ise eğitilmiş çoban köpeği satın alınmasıdır. Eğitilmiş çoban köpeklerinin de sahibine yabancılık sorunları yaşanmaz. Kendi sahibine duyduğu sevgiyi ve yerine getirdiği görevleri tekrarlamaya devam eder.

Farklı Çoban Köpeği Irkları:

Çoban köpeği fiyatları nedir sorusuna verilecek cevap farklı farklıdır. Çünkü çoban köpeği denildiğinde akla gelen şey hangi ülkeye ait olduğudur. En çok ilgi görenler ise Almanya’da eğitilen ırklardır. Gürcistan’da bu köpeklerin has ırkları eğitilir ve buradan yavru alınarak ülkeye girişleri sağlanır. Türkiye’de bu köpek ırklarını bulmak zor değildir. Sahiplenilmesi için satış yapılan kurumlar vardır. Çiftliklerde ve pansiyonlarda yetiştirilen çoban köpeklerine rastlayabilirsiniz. Bu köpeklerin bazıları konaklama, bazıları sahiplenme ve bazıları da sahiplerini bulmaları için ve kendi doğalarında özgürce yaşamaları için satışa sunulur.

Çoban Köpeklerinin Beslenme Şekli:

Sahiplerin masrafa sokmadan belli bir süre aç kalabilen köpeklerdir. Her türlü hava koşullarına karşı direnç gösterebilir. Bu yüzden tükettiği besinlerde ayrım yapmaz. Beslenme ve bakım şekli kolay olan bir türdür. Zorlu hava şartlarına karşı kendi savunmasını yapabilen ırktır. Bu yüzden çoban köpeği fiyatları nedir sorusuna verilecek cevap bellidir. Irk ve eğitim seviyesine göre beslenme şeklide değişir. Doğada av sporlarında yardımcı olması için bir dost edinmek istiyorsanız yaşadığınız coğrafyaya göre ırk seçimi yapılması gerekir. Aksi durumlarda beslenme problemleri ve sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.