Darıca Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri köpeklerinin birtakım temel ihtiyaçlarını eğitimleri, beslenmeleri, sosyalleşmeleri hususu ile alakalı hayat sürdürdükleri problemleri çözüme ulaştırmak amacıyla çeşitli yöntemler ve teknikler denemektedir. Darıca köpek eğitimi merkezleri de köpek sahiplerinin bu tip sorunlarına çözüm üretilmektedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek sahipleri hayvan dostları ile alakalı problemleri ile alakalı problemleri öğrenmek istedikleri genel ve özel karakteristik özellikleri ile ilgili verileri Köpek eğitim merkezleriyle paylaştığında köpek eğitim merkezleri tarafından köpek sahiplerinin ev adreslerine köpek eğitim eksperleri gönderilir. Darıca Köpek eğitimieksperleri köpek sahiplerinin vermiş bulunduğu adrese gittiklerinde ilk olarak köpek sahiplerine vermiş oldukları formaların doğru bir şekilde doldurulmasını istenmektedir. Bu formda köpeklerin özel ve genel karakteristik özellikleri ile alakalı cevaplanması gereken sorular vardır. Köpek sahipleri tarafından doldurulan bu form köpek eğitim uzmanı şahıslarca incelenir. Köpek eğitim uzmanı şahıslar köpek sahipleri ile öğrenmek istedikleri konuları soru cevap biçiminde konuşarak tespit etmek isteyebilirler. Köpek sahiplerinin sorulan sorularına ve doldurmuş oldukları formlardaki bilgilere göre köpeklerin karakter analizleri yapılmaktadır. Köpek eğitim eksperleri tarafından oluşturulan karakter analizleri sonucunda köpek sahiplerine köpekleri ile alakalı neler yapılması gerektiği anlatılmaktadır.. Bu görüşmenin sonucunda köpek sahipleri kabul ettikleri takdirde köpek eğitim eksperlerince köpekler Darıca Köpek eğitimi merkezlerine getirilmektedir.

Darıca Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi Ne Kadar sürmektedir?

Darıca köpek eğitimi merkezine getirilen köpekler ırk ve cinslerine göre ayrılmaktadır. Çünkü her ırk için yapılması gereken işlemler farklıdır. Ya da her ırk tüm ırklarla aynı ortamda kalarak anlaşamayabilir. Darıca köpek eğitim merkezlerinde köpeklerin temel ihtiyaçlarını yani eğitimlerini, bakımlarını, beslenmelerini, hatta sosyolojik ihtiyaçlarına, kadar çoğu işlemleri yapılabilmektedir. Bazı köpek sahipleri bakmış oldukları köpeklerin genel karakteristik özelliklerini bilmedikleri ve genel geçer yöntemler kullanıp köpeklerinin eğitimlerinde yetersiz kalmaktadırlar. İşte bu noktada Eğitmenler sahiplerinden alınan köpeklere belirli bir eğitim planı kapsamında istenilen seviyeye gelene kadar eğitim bakım hizmetleri vermektedir. Bu eğitim ortalama 1 ile 3 ay arasında değişmektedir.

Köpeklere Ne Tür Eğitimler Verilmekte ve Bu Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?

Köpekler için en önemli kazanım belli bir yaşa gelmeden önce itaat eğitim programları uygulanmaktadır. Vaktinde yapılmayan asli itaat eğitimleri köpeklerin belli bir yaşa geçmesi ile birtakım büyük sorunlar yaşanmaktadır. Esasında arkadaş canlısı olan bu köpekler belli bir eğitimden geçmedikleri için olsa gerek tembelleşmekte ve kilo alarak birtakım sağlık problemleri yaşamaktadırlar. Köpek eğitimi ile köpeklerin itaat eğitimleri hususu ile alakalı saptamalar yapılarak eğitim düzeylerinin ne aşamada bulunduğu saptama edilir. Eğer ki yeteli bir asli itaat eğitimleri yoksa bu konuda köpek eğitim eksperleri doğrulusunda eğitim programları onlarına menfaatine uyacak şekilde yapılmaktadır. Yapılan her işlem ve program ile alakalı köpek sahiplerine muhakkak bilgi verilmektedir. Köpeklerin gelişimi ve uyumlu duruma gelmesi amacıyla lüzumlu olan asli itaat eğitimleri tasmalı ve tasmasız olarak yerine getirilmektedir. Öncelik ile asli itaat eğitimlerine tasmalı olarak başlanmaktadır.

Tasmalı eğitimlerde asli komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutlar ile köpekler disipline edilmektedir. Bu eğitimlerde göstermiş oldukları her başarılı halde ödüllendirilerek motive olmaları sağlanmaktadır. Tasmalı eğitimlerden başarılı bir şekilde bitiren köpekler bu sefer tasmasız asli itaat eğitimlerine tabi tutulmaktadır. Tasmasız asli itaat eğitimleri asli komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat komutlarını tasmasız biçimde uygulanmasını sağlamaktadır. Yine bu eğitim tekniğinde de köpekler tarafından gösterilen her başarı, motivasyon amacıyla ödüllendirme ile neticelenir. Temel itaat eğitimlerinden sonra ileri düzey itaat eğitimlerine geçilir. Bu eğitimde köpeklerin ırk ve cins özelliklerine göre bir takım eğitimler verilmektedir. Darıca Köpek eğitimi ailesi köpeklerin itaat eğitimlerinin yanı sıra tuvalet eğitimleri de verilmektedir. Enerjilerini atmaları amacıyla detaylı oyun programları köpekler için yapılmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.