Doğru Köpeğin Adresi

23.05.2016
1

Günümüzde köpek sahibi olmak için pek çok alternatif bulunmaktadır. Pet dükkanlarından alınan köpeklerin gerekli bakım ve eğitimi annesinden almadan bu dükkanlara getirilmesi veya sokak köpeklerinin sokak hayatında birçok olumsuzluk nedeniyle psikolojik ve fiizksel olarak sorunlara meyilli olması nedeniyle bu iki seçenek de pek avantajlı görünmüyor. Tüm bakımını ve hastalık olasılıklarını üstlenebileceğini düşünüyorsanız bir sokak hayvanını ev sahibi yapmak elbette çok daha iyidir fakat İstanbul’da yaşıyorsanız ve alacağınız köpeği yerinde görmek istiyorsanız İstanbul’daki köpek çiftliklerine göz atmanızda fayda olacaktır.

Doğru Köpeğin Adresi

Köpek çiftliklerine hızlı ulaşabilmek adına İstanbul köpek çitflikleri içerisinden birkaç tanesini sizin için derledik. Birincisi Von Grand Alman çoban köpeği üretim çiftliğidir. Tarım İl Müdürlüğü tarafından üretim ve satış için ruhsatlandırılmıştır. Özel yalıtımlı ve ısıtma sistemli, köpekler için hazırlanmış bir doğumhanesi vardır. Royal Canın, Proplan gibi mama için önemli markalar ile köpeklerini beslemektedir. Tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi, alan koruma, evde bakım ve daha birçok eğitim dalında köpekleri eğitmektedir. Aranılan diğer özellikler ve iletişim için vongrand.com sitesine başvurulabilir. İkinci güvenilir adres ise Turkuaz köpek çiftliğidir. Temel ve ileri itaat eğitimi, ihtisas eğitimi, alan ve şahıs koruma eğitimlerinden oluşan Alman Ekolü (FCI) programını uygulamaktadır. Köpek satışları secereli ve seceresiz olarak gerçekleşmektedir. Secere köpeğe ait ırk ve köken bilgilerini veren belgedir. Bu belge ile Turkuaz köpek çiftliğinden istediğiniz ırkta bir köpeği de edinebilirsiniz. Detaylı bilgiler için turkuazkennel.com adresi ziyaret edilebilir. Üçüncüsü ise şampiyonları yetiştiren, köpek çiftliği kavramını yeniden düzenleyen Riva Kennel köpek çiftliğidir.

Doğru Köpeğin Adresi

Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği (ACKISD) ve Alman Çoban Köpekleri Derneği üyesi olan çiftliğin yetiştirdiği eğitimli köpekler Türkiye ve Ortadoğu şampiyonluklarına sahiptir. Eğitimli genç köpek ve secereli yavru köpek satışları mevcuttur. Verilen eğitimi yerinde görebilir, köpeğinizi almadan önce onunla vakit geçirebilirsiniz. Basında da kendisinden  5 yıldızlı olarak bahsedilen bu çiftlik, size güven verebilecek en iyi çiftliklerden birisidir. Riva Kennel çiftliğine rivakennel.com adresinden ulaşılabilirken bir diğer Alman çoban köpeği çiftliği olan Alfa Dog Kennel’e alfadogkennel.com adresinden iletişim sağlanmaktadır. Farklı cins köpeklerin üretim ve satışını yapan Dostumuz Eğitim ve Üretim çiftliği de köpek bakımını bir iş değil hobi olarak gören bir kurumdur ve detaylı bilgiler için candostumuz.com sitesinde hizmet vermektedir. K9 Avrupa Evcil Hayvan Çiftliği’ne ise k9ciftligi.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Köpek seçimi yaparken alacağınız köpek ırkının yaşam tarzına, sizin isteklerinize ve bakım için sunabileceğiniz koşullara göre seçimler yapmanız gerekir. Bir köpek çiftliğinden köpek almadan önce ise daha önceden gidip o çiftlik incelenmelidir. Oradaki köpeklerle vakit geçirilmelidir. Çiftliğin bakım şartları, verdiği mamalar, eğitim şekilleri incelenmeli ve yerinde gözlemlenmelidir. Daha önce buralardan köpek alan kişilerden görüşleri alınmalıdır. Çiftliğin izinli üretim ve satış yaptığına dair belgelerin gelen ziyaretçiler tarafından kolayca görülebilecek bir yerde konumlandırılmış olmasına dikkat edilmelidir. Eğer gözlemlediğiniz çiftlikte bir köpeği almaya karar verdiyseniz onunla bir süre çiftlikte vakit geçirmeli, oyunlar oynamalı, yemeğini siz vermelisiniz. Kısacası size alışmasını sağlamalısınız. Böylece doğal ortamındaki bir birey olduğunuza inanacağı için sizinle gelmesi ve birlikte yaşama fikrine alışması çok daha sağlıklı ve kolay bir hal alacaktır.

Sizin için en uygun olan ve istediğiniz doğrultuda yetişmiş olan köpeği bulmak  için İstanbul’daki köpek çiftliklerini gezebilirsiniz. Buralarda vakit geçirerek de alacağınız köpeğin sizinle bağ kurmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.