English Cocker Köpek Eğitimi Eğitmeni

English cocker ırkları son derecede sadık ve akıllı köpeklerdir. Ancak eğitimleri diğer köpeklere göre daha farklıdır. Genel olarak bakıldığı zaman English Cocker ırkları bütün kedilerle anlaşabilir ve oyun oynayabilirler. Oldukça sevecen ve sosyal bir ırk olmalarından dolayı eğitimlerinin düzgün bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Yani eğitim süreçleri boyunca yumuşak olunmalıdır. Sert bir eğitim vermek bu köpek cinsleri için uygun değildir. Köpek eğitim deneyimleri yok ise, English cocker köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin sürdürülmesi daha etkilidir. Çünkü bu ırklar duygusal ve sert davranışlardan hoşlanmazlar. İçgüdüsel olarak saldırma veya agresif tavırlar kolay kolay sergilemezler. Böylelikle eğitim boyunca yumuşak ses tonu ve net bir şekilde eğitimleri sürdürülmelidir.

English Cocker köpek cinslerine eğitim verilirken mutlaka ödüllendirilmelidir. Ödüllendirmek her köpeği olumlu şekilde etkiler ve eğitime daha çok teşvik eder. Bunun yanı sıra, eğitim verilirken köpeğin boynunda tasması olmalıdır. Tasma eğitimi daha da kolaylaştıracaktır. Komutları ve temel itaat uygulamalarını gösterirken tasmasından tutup yardım edebilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla alışmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olacaktır. English Cocker köpek cinslerinde bilinmesi gereken en önemli nokta, bu ırkı eğitenin lider olduğunu hissetmesidir. Kesinlikle English Cocker ırklarına dengeli ve tutarlı davranılması çok önemlidir. Aksi taktirde şımarık, başıboş ve huysuz tavırları sergilerler. Son derecede akıllı olmalarından dolayı kolay itaatleri en kısa sürede öğrenirler.

English Cocker Köpek Eğitimi Eğitmeni

English Cocker Köpeklerinin Genel Özellikleri

English Cocker köpekleri neşeli, sevecen ve son derecede sadıktır. Diğer insanlar ve hayvanlarla çok iyi geçinirler. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve sahiplerine karşı saygılıdırlar. Herhangi bir durumda saldırgan tavırlar sergilemezler. Ev ortamında veya apartman içerisinde beslenmeye uygun bir ırktır. English Cocker köpek cinsleri akıllı ve zekidirler. Bu ırklar tanımadığı insanlara karşı bile sevecen tavırlar sergilerler. Kolaylıkla huysuz davranışlar sergilemezler. Sevecen oldukları kadar da neşeli ve hassas yapıları vardır. Çocuklarla vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Çocuklarla zaman geçirdikleri zaman aşırı mutlu olurlar ve kuyruklarını sürekli sallarlar. English Cocker ırkları dış görünüşleriyle de oldukça tatlı ve sevimlidirler. Yaklaşık olarak 12 ila 15 yıl kadar ömürleri vardır.

Bacak ve vücutlarında ki alt kısımlarda bolca tüyler bulunur. Bu nedenle sürekli tüyleri kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Koku duyuları çok gelişmiştir. Kokuları net algıladıkları için genelde av köpeği olarak tercih edilmektedir. English Cocker köpek cinslerinin kürklerinin düzenli olarak taranması ve fırçalanması çok önemli bir noktadır. Çünkü kürkleri uzun ve gürdür. Bu durumda tüyleri düğüm düğüm olmasına neden olmaktadır. EnglisCocker ırklarının kürkleri birbirinden farklıdır. Gerektiğinde yıkanmalı ve kuru şampuanlama yapılabilir. Ayda sadece 1 kez yıkanmalıdır. Aksi taktirde enfeksiyon kapma riskleri çok yüksektir.

English Cocker köpek cinsleri duygusal olmalarından dolayı, sahiplerinin en ufak kızgınlığına üzülebilirler. Üzüldükleri zamanda küsebilir ve kendilerini odaya kapatabilirler. Bu ırklara sevecen ve yumuşak şekilde yaklaşılması gerekmektedir. Köpeğin bir süre sonra huysuz ve agresif tavırlar sergilememeleri için çok önemlidir. Bunun yanı sıra, English Cocker köpek cinslerinin bakımından çok beslenme şekillerine dikkat edilmelidir. Mideleri çok hassastır. Sürekli farklı yemekler tüketirlerse bir takım hastalıklara kapılabilirler.

English Cocker Köpek Cinsinin Beslenmesi

English Cocker köpek cinsleri mutlaka kuru mamalar tercih edilmelidir. Bunun yanında, haftada sadece 1 kez yumurta verilmektedir. Tüyleri uzun ve gür olmasından dolayı yumurta tüylerini yumuşatır. Bu ırkların mideleri çok hassastır. Ev yemeklerinden uzak tutulmalı ve beslenmemelidir. Aksi taktirde köpeğin ishal, kabız ve kusma gibi sorunlarını beraberinde getirebilmektedir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.