French Bulldog Köpek Eğitimi Eğitmeni

04.08.2017
5

French bulldog ırkları sıkı eğitim verildiği taktirde, sosyal bir köpektir. Bu ırklar genel olarak huysuz ve sürekli havlamaya yatkın canlılardır. French bulldog köpeklerine yaklaşım oldukça önemlidir. Köpek eğitimi konusunda herhangi bir deneyim yok ise,frenchbulldog köpek eğitimi eğitmeni tarafından verilmesi gerekmektedir. Deneyim ve profesyonel olarak eğitimleri sağlandığı sürece eğitim sırasında olumlu sonuçlar vereceklerdir. French bulldog köpek cinsleri için en önemli noktalardan bir tanesi ise, eğitmenin ses tonudur. Uygun ve yumuşak ses tonu ile eğitim verildiği taktirde eğitimleri daha kolay olacaktır. İnatçı olduklarından dolayı eğitimleri biraz zor ve geç olabilmektedir. Fakat basit hareketleri ve komutları kısa süre içerisinde öğrenebilmektedirler. Ayrıca bu köpek cinsleri, günlük olarak egzersiz ihtiyaçları vardır. Egzersiz ihtiyaçları karşılanmadığı taktirde huysuz ve agresif olabilirler. Bu nedenle gün içerisinde sık sık enerjileri harcamaları gerekmektedir.

French Bulldog Köpek Eğitimi Eğitmeni

French bulldog köpek cinsleri, genel olarak eğitimleri oldukça zorludur. Daha kolay sonuçlar alınabilmesi için eğitmenler tarafından profesyonel olarak eğitim verilmesi daha yararlı olacaktır. Aksi taktirde söz dinlemezler ve inatçı tavırlara bürünürler. Eğitimleri yavruyken başlanmalıdır. Her köpekte olduğu gibi bu ırklarında ödüllendirilmesi gerekmektedir. Bir köpek eğitim sırasında ödül verilmesi, onları eğitime daha fazla teşvik eder. Herhangi bir durumda eğitimleri aksatılmamalıdır. Ancak eğitimlerinde üstüne gidilmemeli ve zorlanmamalıdır. Çok sıkmadan belirli aralıklarla eğitimlerinin verilmesi, onlar için daha yararlı olacaktır.

French Bulldog Köpek Eğitimi Eğitmeni

French Bulldog Köpek Irklarının Özellikleri

French bulldog köpekleri ailesi ile vakit geçirmekten oldukça hoşlanırlar. Sahiplerine düşkündürler. Hatta bazı durumlarda sahiplerini kıskanarak, huysuz davranışlar sergilerler. Ev içerisine uyumlu olmalarının en büyük sebebi ise, ev koşullarına kolaylıkla uyum sağlamalarıdır. Huyları iyi karakterli ve naziktirler. Sahiplerine çok fazla zorluk yaşatmazlar. Ev içerisinde kesinlikle yalnız bırakılmamalıdır. Bu ırklar yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Yalnız kaldıkları an eşyalara zarar verebilirler. Bunun yanı sıra, frenchbulldog köpek ırkları farelerden hiç hoşlanmazlar. Onlara asla müsaade etmezler. Sahiplerini kimseyle paylaşamadıkları için, diğer insanlara karşı oldukça hırçın davranışlar sergilerler. Bu köpeklerin en kötü huyları arasında fazla horlamaları ve aşırı salya dökmeleridir.

French bulldog köpek cinsleri sıcak havadan asla hoşlanmazlar. Sıcak havalarda genellikle kalp krizi geçirerek ölme risklerine çok fazla rastlanılmaktadır. Serin ve soğuk alanlarda bakılması ve beslenmesi gerekmektedir. French Bulldog köpek cinsleri, bakımları oldukça kolaydır. Meraklı ve keşfetmeyi çok severler. Bu cins köpekleri tüy dökmeye başladığı an plastik taraklar ile taranmalıdır. French bulldog köpeklerinin tüyleri son derecede yumuşak ve gevşektir. Köpeklere özel losyonlar kullanarak tüyleri temizlenmelidir. Özellikle de kuyruklarına ve yüz kıvrımlarına sürülerek temizliği sağlanmalıdır. Yavaş hareketlerle ve hafif bir şekilde fırçalanarak temizliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ancak tüm aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Veteriner tarafından kontrolleri yaptırılmalı ve sağlıkları ön planda tutulmalıdır.

French bulldog köpekleri gayet sevecen, sıcakkanlı, hassas ve korkusuz özelliklerini taşımaktadırlar. Özellikle yaşlı insanlarla çok iyi anlaşırlar ve onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Sahiplerine sonsuz sadakatleri vardır. Yüzleri her zaman kızgın bir şekildedir. Fakat kızgın dursalar bile son derecede mutlu köpeklerdir. Sahipleri tarafından ihmal edildiğinde ve ilgi görmedikleri zaman depresyona girme olasılıkları çok yüksektir. Bu nedenden dolayı sahiplerinin sürekli onlara ilgi vermesi ve onlarla vakit geçirmeleri gerekmektedir. Sürekli olarak frenchbulldog köpek ırkları sevilmek ister. Ortalama olarak 12 ila 14 yıl ömürleri vardır. Yapı olarak büyük değildir. Küçük ve orta yapılara sahip canlılardır. Genel olarak bakıldığı zaman çocuklarla iyi anlaşırlar. Onlarla oyun oynamaktan ve vakit geçirmekten büyük zevk alan köpeklerdir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.