Gebze Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerimizin eğitilmesi hem onlar hem de bizim açımızdan çok önemli çok kritik ve üzerinde bolca düşünülmesi gereken bir husustur. Can dostumuz olan köpeklerimizin eğitiminin nasıl nerede ne koşullarda ve kimler tarafından verileceğine çok önem gösterip en mantıklı karar verilmelidir.

Her nasılsa insan sosyal toplumla yaşamaya elverişli bir varlıksa nitekim bizle birlikte yaşayacak olan köpeklerimizin de aynı vasıfları taşıması gerekir bunun sebepleri ise en basitinden yolda yürürken durup dururken herkese havlaması olur olmadık yerlere tuvaletini yapması olarak düşünebiliriz.

Bu sebeplerden dolayıdır ki köpek eğitimi hem bizim hem can dostumuz hem de dışarıdaki insanlar için çok önemli bir yer tutmaktadır. Biraz daha konuyla ilgili teknik detaylara girersek eğer öncelikle bir çok köpek eğitim merkezlerinde sıkça dile getirilen pozitif köpek eğitiminden başlayalım.

 

Peki nedir bu pozitif köpek eğitimi?

Köpeğinizi sizin yapmasını istediğiniz hal ve hareketlerini davranışlarını onu ödüllendirerek eğitme biçimine denir.Kesinlikle şiddet içermeyen bu eğitim tekniği bir çok hayvan sever tarafından kullanılmaktadır.

Verilen ödüller köpeğinizin neleri sevdiğine göre değişir. Eğer çok hareketli sosyal bir köpeğiniz var ise onu yürüyüşle oyunla; eğer biraz daha hantal yemeği seven köpeğiniz var ise yemekle ödüllendirebilirsiniz. Genelde aile içinde köpek besleyenlerin kullandığı yöntem olan pozitif köpek eğitimini çocuklar çok severek uygulamaktadır. Bundan dolayı hayvan sever olan herkes bu eğitimi verebilir. Zamanla birlikte pozitif eğitim verdiğiniz köpeğiniz hiç bir sıkıntı çıkmaksızın eğitim doğrultusunda öğrettiğiniz davranışları uygulayacaktır. Bunların yanı sıra eğer eğitim düzgün bir şekilde hakkı verilerek uygulanırsa her cins köpek bu sayede eğitilebilir temel pozitif davranışları sergileyebilir.

Gebze Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerimizin davranış problemleri olabilir yada cinsi gereği nispeten biraz daha saldırgan olabilen yada hiç saldırganlık olmamasına rağmen; olur olmadık havlayan davranış bozukluğu görülen köpeklere de yardımcı olan bu eğitim her yönüyle köpeklerimizi eğitmekte davranış bozukluklarını gidermekte. Bu bölümü bir ipucuyla bitirelim; pozitif köpek eğitimini oyun şeklinde köpeğinize verirseniz geri dönüşü daha mükemmel ve eğlenceli olacaktır. Gelelim hayvan besleyen dostlarımızın en çok yakındığı en çok zorlandığı konuya tahmin edebileceğiniz gibi “tuvalet eğitimi”. Gebze Köpek Eğitim Merkezi ile tuvalet ihtiyacını bir türlü düzene sokamayan oraya buraya yapan köpekler için ekstra eğitim verilmektedir. Özellikle yavru köpeklerde görülen bu sorunu sabır ve özverili bir eğitimle çözmek mümkün.

Köpek Bakımı

Ayrıntılara girersek eğer yavru köpeklerin metabolizma hızı yetişkin köpeklere göre daha hızlı olduğundan; sık sık tuvalete çıkarlar ve bunu tutmaları yetişkin köpeklere göre çok daha zor olabilir. Köpek eğitim merkezlerinde hizmet veren kişilerin bilgili profesyonel ve sabırlı eğitimiyle bu tuvalet eğitimi süreci oldukça hızlandırılmaktadır.

Gebze Köpek Eğitim Merkezi

Son bölümümüzde köpeklerin diğer sorunlarını ele alacağız;

  • Agresyon, adı verilen bu problem çok havlayan sizi ısıran yada önünden yemeğini alamadığınız bir köpeğiniz var ise agresyon ihtimali çok yüksektir. Bu durumlarda yaralanmalara mahal vermemek için köpek eğitim merkezlerine başvurulmalıdır.
  • Ürkeklik, kimi çevrelerce köpeklerde en çok görülen davranış bozukluğudur.Ürkeklik,köpeklerden, cisimlerden veya insanlardan ürkmesidir ve ters tepkiler vermesidir.Eğitim merkezleri bu sık görülen sorunu çok kolay ve köpeğinize eğlenceli gelecek yöntemlerle çözmektedir.
  • Obsesion, köpeğinizin herhangi bir şeyleri takıntı haline getirerek yanlış tepkiler vermesidir.Bunlara örnek olarak sakallı insanlar ses çıkaran oyuncaklar kapı zili ani hareket eden oyuncaklar gibi varlıklar örnek olarak verilebilir.Bu köpek eğitim merkezlerinde bu tür davranış bozukluklarının da eğitimi çok profesyonelce ve ivedilikle verilmektedir.

Bu makalede belirtilmeyen davranış bozuklukları da yaşayabilir köpeğiniz böyle durumlarda işin içinden çıkamıyor işler iyice sarpa sarıyorsa bu merkezlere başvurmaktan kesinlikle üşenmeyin çekinmeyin. Son olarak köpek eğitim merkezlerinin ücret olarak da çok uygun olduğunu hatırlatırız. Can dostlarımızın sorunu bizim sorunumuzdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.