Glen of Imaal Terrier Köpek Eğitimi

Glen of Imaal Terrier aklı ve yetenekleri ile şaşırtan bu cinsle birlikte sahiplerinde öğrenecekleri çok şey bulunuyor. İnsanlarla kurdukları yakın ilişki gelişimleri için destekleyici niteliktedir. Ancak köpeklerle dost oldukları söylenemez. Apartman hayatıyla olan uyumu muazzamdır. Deneyimli ellerde kendini daha iyi hisseden bu ırklar, ilk kez Terrier Glen of Imaal besleyecekler için eve alışma süreçleri uzayabilir.

Rahatına düşkünlükleri ile bilinen bu ırklar üstün avcılık yetenekleri ile biliniyor. Başka köpeklerle iyi anlaşamadığı için sürekli havlamayı tercih eder. Dışarda bulunduğu sırada mutlaka tasma ile olmasına izin verilmeli, aksi halde kendi dışındaki küçük boyutlu hayvanları kovalamaktan büyük keyif alırlar.

Terrier Glen Of Imaal Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

Terrier Glen Of Imaal; sevimli surata sahip köpeklerle iletişim içinde olmak, öğrenmeye açık olan bu hayvanlarla hiç de zor değildir. Ağırlıkları ortalama olarak 17 kiloya kadar çıkabilir. İri ırklardan ziyade küçük beden yapısı ile boyları en fazla 36 cm’e kadar ulaşır.

Küçük bedenine nazaran aşırı cesur hareketleri görenleri hayrete düşürecek şekildedir. Sadıktırlar ve ailelerini korumak için büyük çaba gösterirler. Boylarının kısa olmasından dolayı yavruluk dönemlerinde ani hareketlerden kaçınmasını sağlamak kemik sağlıkları için önemlidir. Merak duyguları fazla gelişmiştir. Uysal karakterleri aile yaşamı için seçilebilecek ideal ırklardan biri olmalarını sağlıyor.

Terrier Glen Of ImaalKöpeklerin Bakımı ve Beslenmesi

Terrier Glen Of Imaal köpek eğitimi ve bakımı alanında gösterilen çabalar sağlıklı bir gelişim süreci geçirmelerine destek olur. Genel anlamda sağlık sorunları olmayan bu köpek cinsleri genetik faktörlere dayalı nedenlerden dolayı bazı hastalıklardan kaçamayabilir. Gözlerine vuran retina hastalıkları gece körlüğü ile karşı karşıya kalmalarına neden olur. Çift katman tüy yapısına sahip Glen köpekler beyaz, taba ve gri gibi pek çok renkte karşımıza çıkar.

Sağlıklı ve dayanıklı bir bünyeye sahip olmaları için Glen köpeklerinin kaliteli bir beslenme şekline ihtiyaçları vardır. Günlük mama miktarı yaşına ve genel gelişim özelliklerine göre veteriner önerisiyle ayarlanmalıdır. Mama tüketimi konusunda kontrol gerektiren bu canlılarda, mamanın tek seferde kaplara dökülmesi yerine porsiyonlar halinde sunulması daha faydalı olacaktır.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

Glen of Imaal Terrier köpek eğitimi çok yönlü bu patili canlılar için işin en eğlenceli yanıdır denebilir. Aklı ile sürekli şaşırtmaya meyilli özellikleri yüksek egzersiz ihtiyacı ile birleştiğinde hiç yerinde durmayan bir köpek sahiplenildiğinin anlaşılmasını sağlıyor. Diğer Terrier cinsi köpeklere nazaran daha sessiz ve uysal olmasına karşın, inatçılık huyları ve diğer köpeklere karşı saldırgan tavırları bulunuyor.

Hayatını eğitimli ve yetenekleri yüksek bir evcil köpek olarak geçirebilmeleri için henüz yavruyken tuvalet eğitiminden başlanarak pek çok eğitim verilebilir. Çocuklarla araları inanılmaz iyidir. Bu nedenle sosyalleşme eğitiminde çok fazla sorun çıkarmazlar.

Terrier Glen Of Imaal Köpekler Hangi Eğitimleri Alabilir?

Glen of Imaal Terrier köpek eğitimi için gerekli çaba ve uzman desteği alındığında alamayacakları eğitim yoktur. Sahipleri ile iletişimleri aşırı iyidir, buda söz dinleyen uysal bir ırk olmalarını sağlıyor. Övgü ve ödül almaktan keyif alırlar.Eğitimleri esnasında sevdiği yiyeceklerle ödüllendirilmek onları motive eder.

Uzun süren ders sürelerinden ziyade eğitimi gün içine yaymak daha verimli öğrenme süreci geçirmelerine katkıda bulunur. Kendine has özellikleri ile kendini sevdiren ve sadık bir dost olan Terrier Glen of Imaal Köpeklerin kaliteli bir eğitim almalarını desteklemek sahiplerinin başlıca sorumluluklarından biridir. Firmamız Glen köpek cinslerinin eğitimi konusunda hizmet veriyor. Bu alanda verdiğimiz hizmetlerimizden yararlanarak köpeğiniz için doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.