Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden köpeklerin en önemli özelliklerinden biri de insan canlısı olmalarıdır. Diğer ırklara göre Golden köpekler insana daha çok bağımlı olduğundan dolayı insanlar ile yakın dostluklar kurabilmektedir. Son derece zeki canlılar olması insanlar ile iletişiminin de güçlü olmasındaki en önemli etkendir. Köpek sahiplerinin hayran olacağı kadar seveceği bir ırk olan Golden köpekler tam anlamı ile doğa köpekleridir. Doğa sevgileri oldukça yüksek olan bu köpekler dışarıda vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Mutlak sadakat özelliği ile donatılmış olan bu köpekler sahiplerinin uzun yıllar en yakın dostu olmayı başarabilmektedir. Golden köpekler aile fertleri ile de yakından ilgilenen bir ırktır. Ailedeki tüm bireyleri sevebilen bu canlılar kalabalık ailelerden hoşlandığı gibi aynı zamanda yalnız kişiler içinde bir hayat arkadaşı olabilmektedir. Eğer Golden ırkı yavru bir köpeğe sahipseniz çok şanslı olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu dünya tatlısı köpekler küçük yaşlardan itibaren sizin yanınızda kalacağından dolayı hayatı onunla paylaşmaya hazır olmalısınız.

Golden yavru köpek eğitimi verilmesi gerektiğinden dolayı öncelikle nasıl bir eğitim vermeniz konusunda detaylı bilgi edinmeniz gerekiyor. Golden ırkı köpekler küçük yaşlardan itibaren eğitim almaya başladıklarında sosyalleştiklerini kısa süre içerisinde fark edebilirsiniz. Golden ırkı köpekler ilk olarak avcılık üzerine geliştirilmiş bir ırktır. Bu nedenle bu köpeklerin avcılık konusunda yetenekli olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden ırkı köpekler yukarıda da belirtildiği gibi avcılık yetenekleri ile dünyaya gelirler. Bunun yanı sıra sportif bir vücuda sahip olan bu köpekler gün boyu hareket etmekte de hoşlanırlar. Çok sevimli bir yüz ifadelerinin olması nedeni ile insanlar tarafından da oldukça ilgi gören bu ırk uzun ve altın sarısı tüyleri ile de dikkatleri çekmektedir. Yumuşacık tüylere sahip olan Golden ırkı köpeklerin bu özellikleri dikkat çekiciliğini artırmaktadır. Golden ırkı köpekler yalnızca güzel görünüşü ile değil aynı zamanda zekası ile de dikkat çekici özelliklere sahiptir. Son derece zeki olan bu canlılar eğitime de en duyarlı canlılar olarak bilinir.

Kolay eğitilebilir olmaları nedeni ile köpek sahiplenmek isteyen kişilerin ilgi odağını oluşturmaktadır. Golden köpekler duyarlı canlılar olması nedeni ile aynı zamanda rehber köpek olarak da kullanılabiliyor. Sorumluluk bilinci yerinde olan bu köpeklerin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de insanlar ile çok güçlü bağ kurabiliyor olmalarıdır. Golden köpek yavruları için öncelikli olarak tuvalet eğitimi verilmelidir. Daha sonra ise kafes eğitimi de verilebilir.

Golden Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpek ırkları arasında eğitime kolay adapte olmaları ile bilinen ırklardan biri de Golden köpeklerdir. Golden köpek ırkı köpekleri eğitirken kafes eğitimi ve temel itaat eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Kafes eğitimi köpeklerin davranış bozukluklarının önlenmesi için önemlidir. Fakat kafes eğitimi vermeden önce kafes eğitiminin neler olduğunu bilmek gerekir. Çoğu zaman köpek sahipleri kafes eğitimi bir tür ceza olarak kullanabiliyor. Oysa köpekler için uygulanan eğitimlerin köpeklerin çok daha iyi bir yaşam sürmesi için verilmesi gerekir. Köpeğin kafesi içerisinde mutlu olması gerekir. Bu nedenle öncelikle eğitime bir kafes alarak başlamak gerekir.

Kafesin geniş ve rahat olması önemlidir. Köpeğiniz için uygun bir yatak ve farklı oyuncaklar kafes içerisinde köpeklerin dikkatini çekmek için kullanılır. Köpeklere kafes eğitimi verilirken kafes önünde vakit geçirmek gerekir. kafes köpeğin dikkatini çektiğinde içeri girmek isteyecektir. Bu aşamada köpeği ödüllendirmek davranışın pekişmesini sağlayacaktır. Köpekler kafes içerisine girdiklerinde tasmasının çıkıyor olması önemlidir. Köpekler kafes içerisinde mutlu olabilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.