Güngören Köpek Eğitimi

Köpeklerin insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. Gerek duygusal olmaları gerek itaat etmeleri onları diğer hayvan türlerinden ayırarak insana en yakın canlı olma şansı vermiştir. Oldukça dostane olan bu canlılar bir bebek edası ile ilgilenildiğinde ve eğitildiğinde uyum sağlamayacakları hemen hemen hiçbir şey yoktur. İnsana çok yakın duygusal tepkiler vermesi her oldukça şaşırtıcıdır. Köpeklerin ağlama, üzülme, sevinme, kıskanma duygularına sahip olması köpek ile insan arasında duygusal bir bağ oluşturmuştur. Eğitildikleri zaman insan yaşamına mükemmel uyum sağladıklarından ev ortamında yaşamaya dahi uyum sağlar hale gelmişlerdir. Tıpkı bir çocuğu eğitir gibi, tuvaletini nereye yapması gerektiği, ne şekilde besleneceği, nasıl davranacağı köpeklere de öğretilebiliyor. Ne var ki bu eğitim için köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak şarttır. Evde sizinle birlikte yaşamak üzere bir köpek aldığınızda nasıl eğitim vereceğinizi bilemiyorsanız büyük bir sorununuz var demektir. Ancak bu sorunların çözümü için kesinlikle yalnız değilsiniz. Güngören Köpek Eğitimi köpeğinizin tüm eğitim ihtiyaçları için hizmet vermeye hazır.

Güngören Köpek Eğitimi Kapsamında Neler Var?

Güngören Köpek Eğitimi

Evinizde barındırmak üzere bir köpek sahibi oldunuz. Bundan sonra yapacağınız ilk şey Güngören Köpek Eğitim Merkezini aramak olmalıdır. Güngören Köpek Eğitimi Merkezi eğitim görevlileri ilk etapta köpeğinize sizinle yaşamaya uyum sağlamasına yönelik temel eğitimler verilir. Tuvalet eğitimi bunlardan biridir. Ardından gel, git, otur, yuvarlan, kalk, yürü, havlama gibi temel komutlar öğretilir. Bu eğitimler sayesinde artık köpeğinizle iletişim kumanın ilk adımlarını atmış olacaksınız. Temel itaat eğitimi olarak adlandırılan bu eğitim türü köpeğe disiplin ve terbiye sağlayacak en gerekli eğitimdir. Ve bu eğitimin küçük yaşlarda verilmesinin önemi oldukça büyüktür. Köpeğe bu eğitimin küçük yaşta verilmesi sahibine itaat etmesi ve yaşayacağı ortama uyum sağlamasını kolaylaştırır. Çünkü henüz kişiliği oluşmamıştır ve şekillenmeye müsaittir. İtaat eğitimini tamamlayan köpek artık yerli yersiz havlamayacak, saldırgan tavırlar sergilemeyecek ve tuvaletini nerde yapması gerektiğini bilecektir. Bu durum köpek sahibi için oldukça rahatlatıcıdır. İtaat eğitimini alan bir köpek diğer eğitimler için alt yapıyı sağlamış olur ve kolay bir şekilde öğrenir. Güngören Köpek Eğitimi kapsamında ileri itaat eğitimi, tasmalı ve tasmasız yürüyüş eğitimi, show eğitimi, aktör köpek eğitimi, alan koruma eğitimi tarzında eğitimler de verilir.

Sahip olduğunuz köpek eğer ev içinde değil de, bahçeyi korumak için ya da farklı bir alanı korumak için ise temel itaat eğitimine ek olarak alan koruma eğitimi de vermelisiniz. Yine Güngören Köpek Eğitim Merkezinin eğitmenleri aracılığı ile köpeğinize kazandıracağınız bu eğitim ile köpeğin koruma iç güdüsü gelişeceğinden arzuladığınız biçimde görevini yerine getirecektir.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi Bu Eğitimleri Hangi Şartlarda Sağlar?

Köpek eğitim merkezlerinin çok yaygın olduğunu belirtmek gerek. Ancak bunların arasından kaliteden ödün vermeyen, sahip olduğu personeli ile verdiği hizmetlerden ötürü memnun bırakan, işini oldukça önemseyen dolayısı ile köpekleri seven bir kurum bulmak gerek. Bu kriterlere sahip olan Güngören Köpek Eğitimi Merkezi oldukça rağbet görmektedir. Bu sebeple köpeğinizin eğitimi için Güngören Köpek Merkezini önceden arayarak kayıt oluşturmanız gerekecektir. Aşısı eksik olan köpekler kesin suretle merkeze alınmaz.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi Konaklama Hizmeti

Güngören Köpek Eğitim Merkezi bir eğitim yeri olmakla beraber konaklama hizmeti de verir. Köpeğini günlük olarak merkeze getirip götürecek imkanı olmayan köpek sahiplerinin köpekleri yatılı olarak kabul edilir. Merkezin alt yapısı bu amaca yönelik hazırlanmış olup köpek sahibinin gözünü arkada bırakmayacak niteliktedir. Köpeğiniz bu hizmet sayesinde sosyalleşme fırsatını da yakalayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.