İstanbul Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi

18.08.2017
1

Bir evcil hayvan edinmek evcil hayvan sahipleri için birçok sorumluluğu da beraberinde getirecektir. Barınma ihtiyacı, beslenmesi, temizliği bu sorumluluklardan yalnızca birkaçıdır. Özellikle bir köpek sahibi için yerine getirilmesi en büyük ve en gerekli sorumluluklardan biri de köpeğin eğitimidir. İyi eğitilmiş bir köpek yalnızca elinizin altında istediğiniz zaman sevebileceğiniz bir canlıdan çok daha fazlası olacaktır.

Her canlının ilgiye ve şefkate ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Hayvanlara gösterilecek ilgi ve sevgi de en az onların beslenmeleri ya da barınma ihtiyaçları kadar önem arz eder. Köpek sahipleri için de durum aynı. Bir köpek sahiplenilecekse her gün onun beslenmesi, temizlenmesi gibi temel ihtiyaçların karşılanması yetmez. Ona ilgi gösterilmeli, sevilmeli ve oyun oynanmalıdır. Özellikle eğitimi için daha özenli davranılmalı; çünkü iyi eğitilmiş bir köpek yeri geldiğinde eşsiz bir arkadaş olabilir.

İstanbul Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi

Köpek Eğitimi Neden Çok Önemlidir?

Bir köpek sahiplenildiğinde eve gelindiği andan itibaren eğitimin neden gerekli olduğu sorusunun cevabı başlar; çünkü en temel ihtiyacı olan tuvalet gereksinimi duyduğunda, köpek istediği yere tuvaletini yapacaktır. Tanımadığı ve henüz alışkın olmadığı bir ortamda tuvaletini farklı yerlere de yapabilir. Tuvalet eğitimi almış bir köpek, tuvaletini nereye yapacaksa oraya götürülene dek tutmayı, tuvaletini nereye yapması gerektiğini ya da yapmaması gerektiğini iyi bilir. Böylece ev içi hijyen de sağlanmış olacak. Bu konuda köpek sahipleri de sürekli bir yerleri temizlemek gibi ekstra yükümlülüklerden kurtulmuş olmanın rahatlığıyla köpekleri ile aynı ortamı paylaşabileceklerdir. Eğitim yalnızca tuvalet eğitimiyle bitmiyor.

Köpeğin, sahibinin komutlarını anlayabilmesi ve bu komutları uygulayabilmesi için de şart. Köpeğe verilen komutlar, onun yapması ya da yapması istenilmeyen davranışları için genellikle tek kelimelik istek bildiren kelimelerdir. İtaat eğitimleri olarak adlandırılan bu eğitimler de oldukça önemlidir. Tüm bunlara ek olarak köpek sahiplerinin köpeklerini diğer insanların ya da hayvanların yanına güvenle çıkarabilmeleri yani sosyal ortamlarda; sokakta, yolda, kalabalıkta, çocukların yanında hem köpek için hem de diğer canlıların güvenliği için de köpeğin sosyalleşmiş olması gerekiyor.

Sosyalleşme eğitimi de yine köpek eğitimleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bu eğitimlerin ve daha fazlasının köpeğe verilmesi, hem köpek hem de köpek sahipleri için yaşamı oldukça kolaylaştıracaktır. İstanbul Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi uzman köpek eğitmenleri ile tüm bu eğitimleri sayesinde köpek sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırıyor.

Uzman Köpek Eğitmenleriyle Kısa Sürede Etkili Sonuçlar Alın

Köpek sahipleri köpeklerini nasıl eğitecekleri konusunda herhangi bir bilgiye sahip değillerse ya da eğitim konusunda yetersiz kaldıkları noktada köpek eğitim uzmanları gereken desteği köpek sahiplerine veriyor. Bu amaçla açılmış köpek eğitim merkezleri sayesinde uzman eğitmenlere ulaşabilmek çok kolay. İstanbul Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmen ve köpek sahiplerini buluşturuyor. Köpek sahipleri, köpeklerinin ırkları ve cinsleri ne olursa olsun uzman köpek eğitmenleri sayesinde istedikleri eğitimleri köpeklerine aldırabiliyorlar.

Bunun için eğitmenler öncelikle köpeği görüp onun yaşına, ırkına, cinsine, karakterine ve eğitim için yatkınlığına göre bir eğitim programı hazırlıyor. Ortalama 4 haftalık eğitimin son haftası da köpek sahiplerine oryantasyon adı verilen eğitim veriliyor. İstanbul Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi uygulama boyunca tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, özel eğitimler ya da köpeğin ırkına ya da kullanım alanına göre alan koruma eğitimi, bomba eğitimi gibi birçok eğitimi uzman köpek eğitmeni kadrosuyla köpek sahiplerinin hizmetine sunuyor. Eğitimden önce, köpek sahipleri dilerse köpek eğitim merkezine giderek, ortamı görebilir ya da bilgi alabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.