İSTANBUL AVRUPA YAKASI KÖPEK ÇİFTLİKLERİ

Köpek çiftlikleri,köpek yetiştirmek, köpek çiftleştirmek ve köpek tanıtım ve pazarlamasında çok önemli yerlerdir. Köpeklerin beslenmeleri, bakımları ve insanlara ulaştırılması konusunda pek çok eğitimlerden geçirilerek sahiplerine ulaştırılır. Çok iyi derecede bakımlarının yapılmış olması gerekmektedir. Çünkü rastgele yerlerde bu gibi hayvan bakımlarının olması pek sağlıklı değildir. Öncelikle devlet tarafından izin alınmış olunması ve gerekli kriterlerin yerine getirilmiş olması önemlidir. Bu gibi çiftliklerde köpeklerin sağlık açısından da gerekli tedavilerinin ve aşılarının yapılması gereklidir. Bu gibi çiftliklerin en fazla olduğu yerlerden biri İstanbul’dur. İSTANBUL AVRUPA YAKASI KÖPEK ÇİFTLİKLERİ daha modern ve daha sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmektedir. Gerek ulaşım ağlarının kolaylığı gerek nüfus bakımından daha elverişli olması İstanbul’un Avrupa yakasında bu gibi çiftliklerin bulunmasını daha da kolaylaştırmıştır.

İSTANBUL AVRUPA YAKASI KÖPEK ÇİFTLİKLERİ

Bu bölgedeki köpek çiftliklerinin ayrıntılı olarak düşünüldüğü özellikleri vardır. Özellikle çiftlik zeminlerinin toprak oluşu hayvanlar açısından da çok sağlıklıdır. Toprak zemin olmasıyla daha doğal bir ortamın olması sağlanmış ve köpeklerin doğayla birebir kalmalarının yolu açılmıştır. Çiftliklerin geniş alanlara ve düz yerlere kurulması da son derece önemlidir. Aynı zamanda köpek çiftliklerinin duvarsız yerlerde oluşu da önemlidir. Çünkü geniş ve düz bir yerde engelsiz ortam olunca köpeklerin kontrolleri daha sağlıklı olmakta ve köpekler daha iyi bir bakımla karşılanmaktadır. Köpek çiftliği İstanbul Avrupa yakasında bu gibi özellikler göz önünde bulundurularak işletilir. Tabi bu gibi çiftlikler de devlet tarafından yapılan kontrollerin yanı sıra özel olarak da pek çok kontrollerin yapılması çiftlik sahipleri tarafından yerine getirilmesi gereken bir durumdur. Veteriner hekimlerin de bu işlerde görev alması hayvanlar açısından ve yasal işlemler açısından gereklidir.

İSTANBUL AVRUPA YAKASI KÖPEK ÇİFTLİKLERİ

Köpek çiftlikleri denince yine akla pek çok köpek cinsi de gelmektedir. Farklı farklı türlerde olan köpek cinsleriyle çiftlikler daha da renklenmekte ve çeşitli ırkların soyunun devam ettirilmesi sağlanmakta. Yetiştirilen çeşitli köpek cinsleri de farkı yerlere satılmaktadır. Çok farklı amaçlar için de köpek yetiştirilmesi mümkündür. Av köpekleri, evde beslenilen evcil köpekler, koruma köpekleri gibi farklı farklı amaçlarla köpek yetiştirilmesi görülmektedir. Hepsinde ortak olan nokta şudur ki çiftliklere aşırı derece de önem gösterilmesi gerekmektedir. Beslenmelerinden sağlık yönleri ve tedavilerine kadar her şey oldukça iyi bir şekilde yapılmalı ve ordaki hayvanlara hakkıyla bakılmalıdır. Aksi takdirde bu gibi yerlerin varlığının pek önemi kalmamakla birlikte istenilen verim de alınamaz. Köpek çiftliği İstanbul Avrupa tarafında bu gibi kriterleri göz önüde bulundurarak hizmet vermektedir.

Köpek Bakımı

Bu çiftliklerin var olmasının bir başka önemli yanı ise köpek cinslerinin uygun zamanlarda ve sağlıklı açıdan çiftleştirilmeleridir. Aynı zamanda çok küçük yaşlarda köpeklerin satışlarının yasaklanması sonucu köpekler açısından daha uygun şekilde yetiştirilmeleri sağlanmaktadır. Özellikle verilen eğitimler sonucu da köpeklerden beklenen performanslara bu çiftlik köpekleriyle ulaşmak daha uygundur. Bilinç dışı yapılan tedaviler, beslenmeler, eğitimler ilerde olumsuz ortamlara ve sonuçlara yol açacaktır. Bu da hem köpek cinsleri açısından hem de insanlık olarak hoş olmayan durumları göz önüne serecektir. Bu bakımkdan köpek çiftliklerinin varlığı çok önemlidir. Ülkemizin de pek çok yerinde bulunan bu gibi yerler son zamanlarda da oldukça önem kazanmıştır. Bilinçli kişilerin bu gibi yerlere rağbet göstermesi durumu açıklar niteliktedir. Bilinçsizliğin getirdiği sonuçlarda azımsanmayacak ölçüde fazladır. Her önüne gelen köpek çiftleştirmek isterse ya da her önüne gelen köpek tedavisini kendi başına yapmaya kalkarsa çeşitli köpeklerin ırklarının tükenmesi kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.