İstanbul Beykoz Köpek Pansiyonu

12.08.2017
1

Beykoz İstanbul’un eşsiz güzelliklerine sahip bir semtidir. Doğal güzelliklere sahip olan bu semtin tüm köpeklerin ihtiyacı olan yerleri vardır. Burada yaşayan kişilerin köpekleri bu açıdan çok şanslıdır. Çünkü doğal güzelliklerini kaybetmiş ve yapılaşmış semtlerde köpek bakmak daha zahmetli bir iştir. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpeklerinden ayrı kalmak zorunda oldukları durumlarda tereddüt etmeden ve gözleri arkada kalmadan köpeklerini İstanbul Beykoz köpek pansiyonu köpek sahipleri için mükemmel bir tercih oluyor. İstanbul Beykoz köpek pansiyonu köpeklerin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Köpekler burada gördükleri muameleden oldukça memnun kalırlar.

İstanbul Beykoz Köpek Pansiyonu

Çünkü pansiyonda görev alan kişiler uzman ve profesyonel kişilerdir. Bu nedenle köpekler konuşamayan varlıklar olsa bile onların ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde tespit ederler. Hizmetlerini de bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirirler. Köpekler bu pansiyonda oldukları süre boyunca, sahiplerinden görmeye alıştıkları sevgi ilgiden asla mahrum bırakılmazlar. Çünkü köpeklerin hem sahiplerinden ayrı kalmaları hem de alıştıkları ilgiyi görememeleri onların psikolojik olarak rahatsızlanmalarına ve hastalanmalarına neden olur. Pansiyona getirilen köpekler burada bulunan diğer köpeklerle oyun aktivitelerine katılarak keyifli zamanlar geçirir. Bu sayede sosyal olan köpekler daha da sosyal varlıklar haline gelir. Pansiyonda köpekler için ayrılmış olan odalar ısıtmalı ve izolasyonlu odalardır. Bu sayede köpekler hava koşulları güzel olmasa bile bu odalarda oyunlar oynayabilir ve canlarının sıkılması engellenmiş olur. Çünkü köpekler uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve bu durum onların canlarının sıkılmasına neden olur. Buna bağlı olarak ta köpekte hırçın ve saldırgan davranışlar meydana gelir.

İstanbul Beykoz Köpek Pansiyonu Pansiyona Hangi Köpekleri Kabul Eder?

İstanbul Beykoz köpek pansiyonu, kabul işlemleri esnasında her ne kadar yaş ve cins ayrımı yapmasa da buraya getirilen köpeklerin aşılarının tam olmasına dikkat eder. Aşıları tam olmayan köpekleri pansiyona kabul etmez. Çünkü köpeğin aşılarının tam olmaması pansiyonda bulunan diğer köpek ve pansiyon çalışanlarının sağlıkları açısından önemli bir durumdur. Bu yüzden pansiyona getirilen köpeklerin kayıt işlemleri esnasında aşılarının tam olduğunu gösteren belge ve karnelerinin pansiyon görevlisine mutlaka sunulması gerekir.

Ayrıca köpekler kayıt işlemi öncesinde pansiyon veterineri tarafından çeşitli sağlık taramalarından geçirilir. Herhangi bir bulaşıcı hastalığının bulunması esnasında köpekler pansiyona kabul edilmez. Ancak köpekte bulaşıcı olmayan bir sağlık sorunu ve kullanılan ilaçlar varsa bunların kayıt işlemi sırasında mutlaka pansiyona bilgi olarak verilmesi gerekir. Köpekte kayıt esnasında herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde sonradan ortaya çıkacak bir sağlık sorunu olasılığına karşılık pansiyonda her zaman bir veteriner bulunur. Bu veteriner köpeğin rahatsızlanması durumunda onların eski sağlıklarını kavuşması için büyük emek sarf eder.

İstanbul Beykoz Köpek Pansiyonu Buraya Getirilen Köpekleri Nasıl Misafir Eder?

İstanbul Beykoz köpek pansiyonu buraya getirilen köpekleri onlara özel odalarda misafir eder. Bu odalar sese karşı izolasyonlu ve ısıtmalıdır. Böylelikle köpekler hava şartları oyun oynamaya müsait olmasa bile burada oyunlar oynayabilir ve zamanlarını güzel geçirebilirler. Bu odalar dışında ise köpekler için yürüyüş, oyun alanları, onlara özel havuz, beslenme ve dinlenme alanları bulunur. Köpekler sıcak yaz aylarında havuzda serinledikten sonra burada ki personeller tarafından hasta olmamaları adına özel olarak kurutulurlar. Pansiyonda köpeklerin kilo kaybını önlemek amacıyla onlar için en uygun mamalar kullanılır. Bu mamalar köpekler için hazırlanmış olan yemek saatlerinde verilir. Ayrıca pansiyon köpek sağlığı için hijyen ve temizliğe çok önem veriyor. Köpeklerin tuvalet ve banyo ihtiyaçları bakıcıları tarafından düzenli olarak karşılanıyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.