İstanbul Çekmeköy Köpek Oteli

14.08.2017
7

Çekmeköy, iki kıtayı birbirine bağlayan, sosyal ve turistik açıdan ilgi gören İstanbul’un en önemli semtlerinden biridir. Anadolu yakasında yer alan semt, yeşillik alanlarıyla insanlara ve hayvanlara doğal yaşam alanları oluşturuyor. Temiz havası ve doğal zenginlikleri yaşam merkezi olarak dikkat çekiyor. Merkezi konusu ve doğal güzellikleri ile hayvanların özgürce yaşayabilecekleri alanlara da sahiptir. Hayvan sever halkının, köpek besleyen insanların çok oluşu sebebiyle semtte pek çok köpek oteli de yer alıyor. İstanbul Çekmeköy köpek oteli, köpeklere her zaman kucak açarak tüm hizmetleri en iyi şekilde sunan köpek yaşam alanlarından biridir.

Köpek Oteli Tercih Etme Sebepleri

İstanbul Çekmeköy Köpek Oteli

Köpekler, sahipleri için çok değerli varlıklardır. Bu nedenle onlardan ayrılmak zorunda kalacakları zaman endişelenirler. Köpeklerin bakımı, konaklaması, beslenmesi ve bakımı için güvenecek bir yer ve kişi ararlar. Herhangi birine bıraktıkları zaman köpek yalnız kalacak, ve alıştığı günlük rutini de bozulacaktır. Bu da köpeğin psikolojik açıdan kötü etkilenmesine, içine kapanmasına neden olabilir. Köpek otelleri bu konuda köpek sahiplerine yardımcı olacak ve köpeğin her türlü bakımını üstlenecektir. Günlük konaklama fiyatı her bütçeye uyum sağlayarak köpek sahiplerini de güvenilirlik konusunda kısa sürede ikna ederler. Tabi köpeklerini bırakacakları köpek otelleri konusunda önceden küçük bir araştırma yapmaları, hatta imkan varsa oteli yerine görerek bakım, beslenme, eğitim gibi hizmetlere tanık olmaları tavsiye edilir.

Köpek otellerinde çalışan personeller köpek sevgisi olan ve işini sevgi ve enerji ile yapacak kişiler arasından tercih edilir. Bu da köpeklerin yalnız kaldıklarını hissettirmeden ilgi ve sevgiyle yaşamlarını sürdürmelerinde etkilidir. Aynı zamanda köpek otelinde uzman veteriner bulunması da dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Böylece köpek sahibinin köpeğinden uzak kaldığı durumlarda gözü arkada kalmaz. 7/24 veteriner tarafından gözetimde olan köpekler sağlık sıkıntıları yaşandığında da derhal müdahale ederler. Herhangi bir sıkıntıda veya beklenmedik durumlarda köpek sahipleri bilgilendirilir. Önceden sağlık sıkıntısı olan veya özel ilaç, vitamin kullanan köpeklere karşı daha hassas davranılır ve daha sık kontrolleri yapılır.

Günlük yaşam rutininin dışında köpek otelinde köpeklerin sosyalleşerek öz güven kazanmaları sağlanır. Günün belli saatlerin oyun saati ve gezdirme saatleri ayarlanır. Belli grup köpekler oyun alanında buluşturulur ve hep beraber oyun oynayarak arkadaşlık kurmaları sağlanır. Köpek otellerinde; köpeklerin konaklama süresi boyunca eğlenmeleri ve mutlu zaman geçirmeleri amaçlanır. Bu da köpek sahibinin merakta kalmasını engelleyecektir.

Çekmeköy Köpek Oteli Özellikleri

Çekmeköy köpek otelinde hem insan canlısı hem de köpek seven insanlardan oluşan bir kadro ile hizmet sağlanıyor. Aynı zamanda köpek ırklarından anlayan uzman kişiler ile bakım hizmetleri ve eğitimler devam ediyor. Çekmeköy köpek otelinde köpek konaklama kapasitesi büyüktür. Ve kalan her köpek farklı faaliyetlerden yararlanarak istedikleri kadar hayatlarını devam ettirebilirler. Günlük konaklamaya dahil hizmetlerin dışında köpek satışı, köpek hastalık hizmetleri, köpek eğitimleri gibi hizmetlerden de yararlanmak mümkündür. Köpek eğitimleri konusunda uzman kadrosuyla dikkat çeken merkezlerden biri olan İstanbul Çekmeköy Köpek Oteli eğitim konusunda köpeklerin ırkına, psikolojik ve fizyolojik durumuna dikkat ederek analiz yapar ve eğitim programı oluşturur. Uzun süre konaklayacak köpekler için eğitimlerden faydalanmak hem köpeğin gelişiminde yardımcı olacak hem de köpek sahibinin hayatını kolaylaştıracaktır.

Köpek Eğitimi

Günlük konaklama hizmetlerinde 50 köpeğe yakın köpek bakımı üstlenilir. Aynı zamanda bahçede veya ev ortamında yaşamaya alışmış köpekler için farklı oda tipleri bulunur. Ver alıştıkları düzene aynı şekilde devam etmeleri sağlanır. Açık havada ve kapalı kafes ortamlarında köpeklerin konaklayabilecekleri odalar tasarlanmıştır. Gün içinde köpeklerin alıştığı beslenme; gezme düzenine aynı şekilde devam ettirilmeye dikkat edilir. Köpek sahibinin vereceği bilgiler doğrultusunda her köpek için farklı programlar oluşturulur. Beslenme, oyun, gezme için saatler belirlenir. Köpeklerle özel olarak ilgilenen köpek bakıcıları bulunur. Bu nedenle köpekler yalnız kalmayarak kendilerini mutsuz hissetmezler. 7/24 veteriner gözetiminde olan köpekler için de sağlıklı ortamlar sağlanmış olur. Özel durumu olan köpekler özellikler veteriner tarafından sık sık kontrol edilir. Köpeklerin giriş işlemlerinde aşı kartları alınır. Kaldıkları süre içinde aşı takibi de yapılır.

Köpeklerin gün içinde oyun ve aktivite saatleri bulunur. Bu saatlerde anlaşacak cins köpekler eğitmenler ile bir araya toplanır ve bazı egzersizler yapılarak özgürce oynamaları ve sosyalleşmeleri için zaman tanınır. Konaklayan köpeklerin kaldıkları süre içinde genel bakımları da yapılır; kontrol edilir. Çıkış gününe kadar; tırnak kesimleri, göz-kulak temizlikleri ve sağlık kontrolleri yapılır. Giriş gününde kiloları kontrol edilen köpeklerin istenilen doğrultuda beslenme şekli devam ettikten sonra çıkış gününde tekrar kilo kontrolü yapılır. Bu durum köpek sahibini mutlu edecek ve güvenini kazanacak kontrollerden biridir. Konaklama ile ilgili 3 farklı çeşit vardır. Ev pansiyonu; kısa süreli pansiyon, uzun süreli pansiyon olarak istenen tipte seçilebilir. Köpeklerin yanı sıra kediler için de konaklama fırsatı vardır. Kedi ve köpek sahipleri için, iş gezisi veya tatil gibi durumlarda can dostlarını bırakabilecekleri en iyi yerlerden biridir. İstanbul Çekmeköy Köpek Oteli güvensizliği ve merakı bir kenara atacak kedi ve köpekleri en iyi şekilde ağırlayacak hizmet kurumlarından biridir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.