İstanbul Esenler Köpek Eğitim Merkezi

13.08.2017
1

Köpeklerin eğitimlere ihtiyacı vardır. İnsanlara karşı uyum sağlamaları açısından eğitim verilmesi hem kişi için hem de köpek için çok önemlidir. Köpek eğitimi için bazı eğitim merkezleri bulunmaktadır. Köpeklere verilen eğitimlerde, cinsi ne olursa olsun ayrı ayrı eğitim verilmektedir. Eğitim gören köpekler, hayatı boyunca yaşamlarında çok kolaylık sağlayacaktır. Bu temel eğitimi, her köpeğin alması şarttır. Özellikle küçük yaşlarda alınan eğitim daha etkilidir ve büyüdüklerinde verilen eğitimler zaman almaktadır. Yavru köpeklere verilen eğitim daima daha kolay olacaktır. Eğitim sırasında hem köpek hem sahibi yeni bilgiler öğrenir. Sahipleri köpeklerinin hangi hareketi niçin yaptığını daha kolay öğrenmiş olacaktır.

Eğitim merkezleri köpeklere, tuvalet eğitimi ve doğru davranışları öğretirler. Köpek sahiplerine ise yapabileceği bakımları, yani tüy ve tırnak bakımı öğretilir. Köpeğe verilecek en önemli ve en etkili eğitim temel itaat eğitimidir, çünkü bu eğitim ile köpekleri daha kolay kontrol edebilme imkanı sağlar. Temel itaat eğitimi, komutların yapılmasını sağlayan bir eğitimdir. Temel itaat eğitimini küçük yaşlarda alması gerekir, bunun nedeni büyüdükçe karakterinin oluşmasıyla bu eğitimle daha da belirginleşmesidir. Köpek eğitiminde otur, bekle, kalk, yuvarlan, hayır gibi komutlar verilir. Bu komutlar yerinde duramayan ve heyecanlı bir köpek ise bu eğitim oldukça kolaylık sağlayacaktır. Kişi köpeğine başka bir komut vermedikçe başka bir harekette bulunmaz. Başka bir eğitimleri ise sosyalleşme ve ev içinde uyum sağlama eğitimidir.

İstanbul Esenler Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul Esenler Köpek Eğitim Merkezi

Bu eğitimler ile köpek, ev içindeki kurallara uyacak ve dışarıda gezdirilirken nasıl davranışlar sergileyeceğini öğrenecektir. Dışarıda çok fazla dikkat çekici şeyler vardır ve bu eğitimle köpeğin dikkati dağılmayacaktır. Böylece eğitim verilen köpekleri gezdirmek daha kolay olacaktır. Köpeklerin eğitim süreleri farklıdır, çünkü her köpeğin anlama kapasiteleri ayrı ayrıdır. Köpeğin cinsine ve yaşlarına göre bu eğitimlerin süresi uzamakta ve kısalmaktadır. İstanbul esenler köpek eğitim merkezi güvenli ve kaliteli hizmet veren bir eğitim merkezidir. Bu eğitim merkezi, sahipleri ve köpeğin arasındaki bağı güçlendirmek için çaba harcarlar. İstanbul esenler eğitim merkezinde, eğitim bittikten sonra sertifika verirler. Uzman eğitmenler derslere, sahipleri hangi eğitimi isterse hemen eğitim verilmektedir.

Sahipleri köpeklerini bu merkezlere götürdüklerinde uzman kadrolar tarafından köpek incelenir ve hangi eğitimlerin verileceğine karar verirler ve hemen eğitime başlanır. Köpeklerin eğitimleri farklıdır ve birçok eğitim çeşidi bulunur. Bütün eğitimler birbirine bağlı bir şekildedir. Köpeğin eğitimi tamamlandıktan sonra ileri itaat eğitimine başlanılır. Bu eğitim sayesinde hem köpeğin hem de sahibinin hayatını kolaylaştırır. İstanbul esenler köpek eğitim merkezi uzman eğitmenleri ve çeşitli eğitim alternatifler sunan bir eğitim merkezidir. Yapılması gereken şey köpekte, sahibinin hoşuna gitmeyen bir davranış varsa ve yaşı daha da ilerlemeden köpekleri eğitim merkezine götürüp iyi bir eğitim almalarına olanak verilmelidir. Eğitim verilmezse köpek daha da tehlikeli olabilir.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır

Köpekler ilk eğitimini sahiplerinden öğrenirler. Sahipleri ne yaparsa köpekte o hareketi yapar. Sahibinin çok dikkatli olması gerekir, yanlış bir hareket yapıldığında köpekte ters etki olabilir. Köpeğin eğitimi ve tedavisi sırasında ilk önce sahibinin sabır göstermesi gerekir. Köpekler eğitime geldikleri zaman önce eğitmeni ve köpek arasında bağ kurulur ve eğitmenin köpekle iyi anlaşması gerekir. Bağ kurulduktan sonra köpeğin yanlış davranışları düzeltilir ve komutlar verilerek bu davranışlar engellenebilir. Köpeğe eğitim verilirken, eğitimi veren kişi köpekle mutlu olduğunu hissettirmelidir. Köpeğin en mutlu olduğu şey eğitim alanı olması gerekir, çünkü sonraki eğitimlere gitmesi daha kolay olacaktır. Köpeklere mutlaka aferin diyerek ödüllendirilmelidir. Böylece köpek bir daha yanlış hareketlerini tekrarlamayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.