İstanbul Güngören Köpek Pansiyonu

20.08.2017
5

Köpek bakmak büyük sorumluluk isteyen bir şeydir. İstanbul’un her geçen gün nüfus olarak biraz daha artması ve yapılaşması sonucunda köpek sahiplerinin işleri biraz daha zorlaşır. Köpek sahipleri her ne kadar köpeklerini yalnız bırakmak ve onlardan ayrı kalmak istemeseler de zaman zaman bu sevimli dostlarından ayrı kalmak zorunda kalabilirler. Köpek sahipleri işlerinin olması ya da tatil planları dolayısı ile şehir dışına çıkmak zorunda kaldıklarında hem köpeklerini evde yalnız bırakmak istemezler hem de onları kimseye emanet etmek istemezler.

Çünkü köpekler evde uzun süre yalnız bırakıldıkları zaman canları sıkılır ve bu durum onların psikolojilerinin bozulmasına ve davranışlarında bozukluklar meydana gelmesine neden olur. Ancak bun rağmen köpek sahipleri kendilerinin onların yanında olmadığı durumlarda köpeklerine nasıl bakılacağını bilmediğinden dolayı kime emanet etmeleri gerektiğine bir türlü karar veremezler. Böyle durumlarda ise İstanbul Güngören köpek pansiyonu köpek sahiplerinin kurtarıcısı haline geliyor. Çünkü İstanbulGüngören köpek pansiyonu köpek sahiplerinin köpeklerine göstermiş olduğu ilgi ve sevginin birebir aynısını köpeklere gösteriyor.

İstanbul Güngören Köpek Pansiyonu

Bu nedenle köpekler alıştıkları ilgiden asla mahrum kalmazlar. Buna bağlı olarak da bakıcıları ile arasında harika bir ilişkileri olur. Köpekler bu pansiyonda kaldıkları süre içerisinde sahiplerinin yokluğunu asla hissetmez ve sanki kendi evlerindeymiş gibi rahat davranışlar sergilerler. Ayrıca köpekler alıştıkları ortamdan ayrılıp başka bir ortama uyum sağlamakta zorluk yaşasalar da bu pansiyonda asla alışma ve uyum sağlama sorunu yaşamazlar. Bu da pansiyonda görev alan uzman ve profesyonel kişiler sayesinde olur. Çünkü burada ki görevliler köpeklerin tüm ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde yerine getirir. Köpekler bakıcılarının ne dediklerini anlamasalar da onların hareketlerini çok iyi bir şekilde analiz edebilirler. Bu profesyonel çalışanlar aynı zamanda tam bir hayvan sever kişilerdir. Bu durumda köpekler ile ilişkilerinin çok kaliteli olmasına imkan sağlar.

İstanbul Güngören Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

İstanbul güngören köpek pansiyonu tam olarak köpeklerin ihtiyaçları doğrultusunda kurulmuş olan bir yerdir. Köpekler burada bulundukları süre içerisinde diğer köpeklerle keyifli zamanlar geçirirler. Diğer köpeklerle çeşitli aktivitelere katılır ve bu sayede daha da sosyalleşmesi sağlanır. Köpekler bu pansiyonda asla yabancılık çekmezler. Çünkü burada bulunan pansiyon sahiplerinin köpekleri ile diğer köpeklerin bakımı arasında asla bir fark yoktur. Köpekler pansiyonda onlar için özel olarak seçilmiş olan mamalarla beslenirler. Bu mamalar sahibinin isteği doğrultusunda alıştığı mamalarla değiştirebilir. Pansiyonda köpeklerin keyifli dakikalar geçirebilmeleri için oyun alanları, yürüyüş alanları ve tüm gün miskinlik yaparak geçirebilecekleri dinlenme alanları bulunur. Köpeklerin vücutlarında ki kötü enerjiyi atmaları ve buna bağlı olarak herhangi bir sağlık sorunu yaşamaları adına sabah ve akşam olmak üzere köpekler günde iki defa yürüyüşe çıkarılır.

Bu yürüyüşler esnasında köpeklerin kendilerini güvende hissetmeleri için her zaman yanlarında bir gözetmen bulunur. Ayrıca pansiyonda bulunan tüm köpeklerin güvenliğinin sağlanması adına pansiyon yedi yirmi dört saat boyunca güvenlik kameralarıyla inceleniyor. Ayrıca pansiyon, köpeklerini bu pansiyona teslim etmek isteyen ancak özel aracı bulunmayan ya da kendi imkanları ile getiremeyen kişiler için özel araçlar tahsis ederek köpekleri ev adresinden alarak pansiyona getirir ve istenildiği takdirde yine köpekleri evlerine teslim ederler. Ancak pansiyona kayıt kabul işleminin tamamlanması için köpeğin aşılarının mutlaka tam olarak yaptırılmış olması gerekir. Çünkü köpeğin aşılarının tam olarak yapılmamış olması pansiyonda görev alan ve diğer köpeklerin sağlığı açısından tehlike arz eder. Bu nedenle aşıları tam olmayan köpeklerin kabulü pansiyon tarafından yapılmaz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.