İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

23.08.2017
5

İnsanlara en yakın hayvanlardan bir tanesi de köpeklerdir. Fakat köpeklerin insanlarla bir arada ve insanların yaşadığı mekânlarda uyumlu ve sorunsuz bir şekilde yaşayabilmesi için eğitime ihtiyaçları vardır. Bu durum, köpeklerin giderek daha fazla insan yaşamı içerisinde yer almaya başlaması ile birlikte köpek eğitim merkezlerini öne çıkarmıştır. Köpek eğitimi, bakıcısı ve köpek arasında sürecek uzun ve kalıcı bir bağın başlangıcını da oluşturur. İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi de bu ilk adımı sağlıklı ve profesyonel bir şekilde atmak isteyen köpek dostlarına uzman desteği sunmaktadır.

Köpek Eğitimi Neyi Amaçlar

Köpekler evde besleniyorsa, eğitim özellikle önemlidir. Çünkü köpeğin bu yabancı ev ortamına alışabilmesi ve burada sorun yaşamadan hayatını sürdürebilmesi için eğitime ihtiyacı vardır. Sözgelimi köpeğin evde havlayıp çevreyi rahatsız etmemesi gerektiğini öğrenmesi gerekir. Aksi durumlar köpeğin mutsuz olmasına ve psikolojik sorunlar yaşamasına yol açacaktır. Doğal olarak bu durum bakıcısını da mutsuz eder. Dolayısıyla köpek eğitimi öncelikli olarak köpeğin yaşadığı ortama uyum sağlamasına destek olur. İkincisi, köpek eğitimi köpeğin bakıcısı ile iletişim kurmasına olanak sağlar. Eğitim almış köpekler bakıcıları ile daha fazla iletişim kurma becerisi de edinirler.

İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Bu noktada itaat eğitimi, köpeklerin eğitiminde özel bir yer tutar ve köpek eğitimine temel itaat eğitimi ile başlanır. Bu eğitim kapsamında köpeğe tasması varken kullanılacak, gel, kalk, yat gibi bazı basit komutlar öğretilir. Temel itaat eğitimini başarı ile tamamlayan köpekler ileri itaat eğitime geçmeye de hazır hale gelirler. Buradaki amaç ise köpeğin tasmasız olarak eğitimcisine itaatini sağlamaktır. Köpek eğitiminde önemli bir yer tutan bir başka temel eğitim de tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitiminin özünde köpeğe tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğretmek yatar. 4 seanslık bir eğitim ile köpeğe tuvalet ihtiyacını ne şekilde gidereceği öğretilmektedir. Bu eğitimler yaklaşık bir ay sürer. İstanbul’da tüm bu temel eğitimlerin karşılanabileceği adreslerden bir tanesini de İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi oluşturmaktadır.

İtaat ve tuvalet eğitimi fak gözetmeksizin bütün köpek ırklarına uygulanabilir ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılabilir. Bunun dışında farklı köpek ırklarının kendi ırkına has özelikler olabilmektedir. Bu özellikler doğrultusunda spesifik eğitim alan köpeklerde bu özellikler daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden köpek eğitimi farklı ırklar için farklı özellikler içeren özel eğitimleri de içerebilmektedir. Daha önce eğitim almış fakat çeşitli nedenlerle sorun yaşayan köpekler için de köpek eğitim merkezlerine başvurulabilir. Başvuru sonucunda sorun uzmanlarca tespit edilecek ve sonunun çözümü doğrultusunda hazırlanan bir plan uyarınca köpek yeniden eğitime alınacaktır.

İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimi uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken profesyonel bir iştir. Bu işi profesyonel yardım almadan tek yapmaya çalışmanız köpek üzerinde telafisi zor kimi sorunlar ortaya çıkarabilir. İstanbul Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi de uzman kadrosu ile köpek eğitimi konusunda hizmet veren profesyonel bir kurumdur. Hayvan ve çevre dostu olan bu kurumda köpekler için sağlıklı ve konforlu bir ortam sunulmaktadır. Eğitimleri süresince köpeklerin besleme ve barınma ihtiyaçları sadece en iyi şekilde yerine getirilmekle kalmaz. Bunun yanında köpeklerin mevcut beslenme programları düzenli bir şekilde takip edilir ve eğer özel bir durumu varsa, söz gelimi vitamin ya da ilaç kullanımı gibi, bu düzen aksatılmaz. Buna ek olarak köpeklerin sosyal ihtiyaçlarına da önem verilir, köpeklerin oyun saatlerine özen gösterilir. Buraya eğitim için getirilen köpeklerin merkezde geçirdiği süre boyunca sağlık takipleri de uzman veterinerler tarafından yakından takip edilir. Tüm bu hizmetlerin makul ücretler karşılığında gerçekleştirildiğini de belirtmek gerekir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.