istanbul Kartal Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul’un gözde yerlerinden olan kartal istanbul kartal köpek eğitim merkezi adı altında küçük dostlarımıza sizinle olan bağlarını daha fazla güçlendirecek imkanlar sağlamaktadır. Bunların en önemlisi eğitim vererek köpeğinizin hislerini, isteklerini işaret ya da havlama olarak sizden istemesi gibi önemli imkanlar vermektedir. Her köpek özeldir onu özel yapan ise verdiğiniz eğitimdir. Eğitim vermeden önce iyi bir eğitmene danışmanızda fayda var bu yüzden İstanbul da en güzel imkanlar dan bir kaçına sahip olan kartal semtinde size bu yararlı bilgiler verecek profesyonel hocaları bulabilirsiniz. Köpeğinizin isteklerini size anlayacağınız bir şekilde size bildirmesi sonucunda köpeğiniz ile olan bağınız artacaktır. Kendiniz öğretebilirsiniz fakat bir hocan yardım almadan nasıl yapacağınızı bilmeden öğretemezsin. Köpek eğitmek kolay bir iş değildir, azim kararlılık istek olması gerekenler arasında sadece en başta olanlardandır. Bu yüzden nasıl yapacağınız bilmeden bu işlere kalkışmanız biraz aksi sonuç doğurabilir.

Merkezin Köpeklere Sağlayacağı İmkanlar

istanbul Kartal Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin algısı oldukça fazladır hafızası oldukça iyidir köpekler son derece zeki hayvanlardır insanlara saldırmalarında ki sebepler ise zekilikten değildir bir köpek sizi tehdit olarak algılamazsa size saldırmayacaktır. Bir köpeğin size saldırma nedenleri ya oyun oynamak istiyor ya da sizi bir tehdit olarak algıladı. Bizim ne suçumuz var o zaman dersek bizdeki suç ise o köpeğe ters bir hareket yapmak, köpeği güzel yetiştirememek, köpeği insan içine çıkarmamak, köpeğe yemek, su vermemek. Bunlar gibi nedenlerden köpek size saldırır köpeği sakin tutup karnını doyurduğunuz taktirde o köpek saldırgan olmaktan çıkacaktır. Önemli nedenler birisi ise köpeği insan içine çıkarmamaktır, bunun gibi bir sürü sorun vardır. Köpeğin merkezde ki imkanları insanlar arasında ilişki artması, karnının tok olması, gezebileceği yerler olması bunun gibi imkanlar ile eğitilerek insanlarla arasındaki sorunlar giderilecektir.

istanbul Kartal Köpek Eğitim Merkezi Köpeğim Nasıl Eğitilecek?

Bu soruya verilecek cevap en güzel şekilde köpeğiniz nasıl eğitilmek istiyorsa olacaktır. Mantık olarak da köpeği eğitiriz fakat köpeğiniz bunu istemezse ne kadar öğretmeye çalışırsanız çalışın o köpeği eğitmek çok zor olacaktır. Bu yüzden köpek eğitmek için eğitmenlerden yardım alınması en doğru olandır. Köpek asabi bir şekilde büyümüşse o köpek ilk önce o asabi duygusundan çıkmalı bu şekilde köpeğin öğrenme kapasitesi artacaktır insan sinirli bir şekilde doğru düşünemez ve öğrenmesi oldukça zordur köpekte bu mantık ile öğrenmesi oldukça zor olacaktır. Bu duygu yok etmek için köpek ile oyun oynamaya çalışılmalı ve insan içinde gezdirilmeli onunla ilgilenilmeli çünkü bu şekilde köpek bir zaman sonra insanlara karşı olan sinirini atmış olacaktır.

Köpek Eğitmenin En Önemli Kuralları

Köpek eğitmenin en baştaki kuralı köpek küçükse daha rahat öğrenecektir. Yılanın başını küçükken ezeceksin lafı burada tam olmaktadır. Köpek eğitmek zahmetli ama uğraştığınız taktirde meyvesini de alacağınız bir iştir. Çok uğraşma gereklidir köpeği sinirlendirmeden sevdiği taktirde oyun oynar gibi eğitin köpek kuyruğunu sallamaya başladığında bu onu mutlu ediyor ve daha fazla oynama isteği olduğunun kanıtlarındandır. Bazı köpekler doğuştan gen olarak asabi, sevecen, korumacı olabilir bu oldukça doğal bir o kadarda normaldir. İnsan ise bu asabi yönleri köpekte derinlerde saklayabilir tıpkı bizim bütün genleri derinlerde taşıdığımız gibi. Köpeklere eğitim sırasında güzel bir ilgi ile onun sevdiklerini ona vererek hiçbir asabiyet olmadan büyük bir sabır ile eğitilmelidir. Güzel bir ilgi ile eğitilen köpek hep en iyi şekilde sonuç verecektir. Köpekler eziyet görmeden mutlu edilerek eğitilmelidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.