İstanbul Köpek Eğitimi Anadolu Yakası

İstanbul Köpek Eğitimi pozitif köpek eğitimi ile sevimli dostlarınızın tüm komutları rahatlıkla öğrenmesine yardımcı olur. Pozitif köpek eğitimi sayesinde köpeklerin olumlu davranışlarının pekiştirilmesi sağlanır. Bu sayede köpek ve sahibi arasında olumlu ve sağlıklı bir ilişki kurulur. Pozitif köpek eğitimlerinde köpeklere otur, kalk, yat, bekle gibi komutlar öğretilir. Bu eğitimlerde köpeklere her zaman sevgiye dayalı eğitimler verilir.

Pozitif köpek eğitimleri günümüzde en çok tercih edilen eğitim türlerinden biridir. Bunun yanında etik olması sebebiyle de tercih edilir. Bu eğitim modelinde köpeklerin olumlu davranışları her zaman ödüllendirilerek pekiştirilmesi sağlanır. Olumsuz davranışlarında kötü muamele ya da kınama gibi durumlar söz konusu değildir.

Pozitif Köpek Eğitimlerinin Nasıl Verilmesi Gerekir?

İstanbul Köpek Eğitimi sayesinde köpeklere baskı, zorlama ya da şiddet uygulanmadan eğitimler verilir. Herhangi olumsuz bir davranış ya da zorlama olmadan eğitimlerin verilmesine özen gösterilir. Bu nedenle eğitim verecek olan kişilerin sabırlı, pozitif ve can dostunuza karşı nazik olması önemlidir. Tüm bunlar içinse profesyonel bir eğitmenle çalışmak gerekir. Sabırsız kişiler eğitim sırasında köpek bir davranışı doğru yapmadığı zaman sinirlenebilir. Böyle bir durumda da köpeğe olumsuz davranışlar sergileyebilir. Köpek eğitiminde yapılması gereken konulara özen gösterilmesi ve olumsuz ve agresif davranışlardan uzak durulması önemli bir konudur.

Pozitif Köpek Eğitiminde Şiddet, Zorlama ve Baskı Yoktur

İstanbul Köpek Eğitimi köpeklerin en doğru şekilde pozitif eğitim yöntemiyle eğitilmesine özen gösterir. Pozitif eğitimde köpeklere şiddet ve kötü davranışlardan uzak olacak şekilde eğitim verilir. Bu yöntemde köpeğe zorla herhangi bir şey yapılmaz ya da köpeği bunaltıcı davranışlarda bulunulmaz.

Köpek eğitiminde bu tarz olumsuz davranışların kullanılması eğitimin kalıcı olmasının önüne geçer. Köpekler zorla bir şey yapmayı sevmedikleri için bu yöntemler köpeğin stres yaşamasına neden olur. Eğer bu durumlara karşı koyamazlarsa sadece şiddet görmemek adına ya da zorbalıktan kurtulmak amacıyla itaat eğitimlerini yerine getirirler. Bu eğitimler de zamanla kalıcı olmaz. Ancak pozitif köpek eğitimleri, çok daha kalıcı olacaktır.

Köpeğe eğitim adı altında şiddet uygulanması köpeğin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan zarar görmesine neden olur. Bu yöntemler etik değildir ve asla kullanılmamalıdır. Bunun yerine pozitif eğitimlere yönelmek çok daha doğrudur. Profesyonel eğitmenlerden alınan pozitif eğitimler köpeklerin eğitimleri çok daha başarılı bir şekilde almasını sağlar.

Pozitif Köpek Eğitimlerinde Ödül Kullanmak

İstanbul Köpek Eğitimi pozitif köpek eğitimlerinde ödüller kullanır. Eğitimlerde ödül kullanmak eğitimin veriminin artmasına yardımcı olur. Bunun yanında köpek yeni şeyler öğrenmeye daha açık hale gelir. Bunun nedeni köpekler ödüllendirildikleri davranışları sürekli olarak yapmak isterler. Bu sayede köpek bir süre sonra öğrenmesi gereken konuları davranış haline getirir. Bir süre sonra köpeğe ödül vermeseniz bile davranışlarına devam edecektir.

Köpekleri eğitirken ödül kullanmak köpeklerin diğer eğitimlere motive olmasına da yardımcı olur. Fakat köpek eğitiminde şiddete başvurmak köpeğin eğitimden uzaklaşmasına neden olur. Bunun dışında eğitime başlandığında odaklanmada sorunlar yaşanır. Olumsuz davranışlarda köpeğin psikolojisi de bozulur ve travma durumları söz konusu olabilir.

Köpek Eğitiminde Verilebilen Eğitimler Nelerdir?

İstanbul Köpek Eğitimi ile istenen tüm eğitimler köpeğe verilebilir. Bu eğitimde köpeklere tamamen iyi niyetle yaklaşılır. Pozitif eğitimlerde köpekler isteksiz ya da hasta olduklarında eğitime zorlanmazlar. Bu eğitimlerde köpeklerin kendini iyi hissetmesi önemlidir. Ancak bu şekilde eğitimlere devam edilir. Pozitif eğitimler sayesinde köpeklere pek çok farklı eğitim verilebilir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve profesyonel eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.