İstanbul Köpek Oteli Fiyatları

Biliyorsunuz ki artık yıllardır köpekler içinde oteller bulunuyor. Bu otellerde köpeklerin bütün bakımları, sağlık kontrolleri ve yapılması gereken bütün işlemler yapılmaktadır. Türkiye’nin en büyük şehri olarak İstanbul’da sayısız köpek otelleri bulunmaktadır. İstanbul köpek oteli fiyatları aslında biraz daha farklı olabiliyor, çünkü biliyorsunuz ki artık metropolleşmiş bir şehir ve hem Türkiye’nin yerlileri hemde yabancılar yaşamaktadır. İstanbul’da da köpek sahibi olan birçok insanlar var. Birçok köpek sahibi olan insanlarda iş sahibi veya çalışıyorlar ve bazen iş seyahatlerine çıkmaları gerekiyor. Evde yalnız yaşadıkları içinde köpeklerine bakacak kimseler olmuyor. Böyle bir durumda köpek oteline emanet edip dönene kadar bakmalarına rica etmeniz gerekiyor. Eğer sürekli olarak köpeğinizi bıraktığınız bir otel ise, rahatlıkla bırakıp işinize gidebilirsiniz, fakat sağlam bir köpek oteli bulmakta kolay olmuyor. Bu yüzden eğer ilk defa bırakmayı düşünüyorsanız, çok iyi bir araştırma yapmanız lazım.

İstanbul Köpek Oteli Fiyatları

İstanbul köpek oteli fiyatları normal fiyatlardan biraz daha yüksek olabilir. Malum her şey İstanbul’da diye bir laf vardır. Köpekler içinde her şey İstanbul’da oluyor. Ne ararsanız her şeyi İstanbul’da bulabiliyorsunuz. En iyi köpek otelleri her zaman İstanbul’da olmaktadır. İstanbul’daki köpek otellerinde sadece Türk müşteriler değil, aynı zamanda yabancı müşterilerinde köpekleri oluyor. İstanbul çok büyük bir yer ve buradaki yaşamaya alışmak zor, fakat İstanbul’da yaşayanlar ise başka bir yerde yaşayamıyorlar. Onlar içinde en güzeli, beraber yaşadıkları köpekleri oluyor. Köpek sahibi olanların en az bir tane köpekleri oluyor, fakat birden fazla köpeğe sahip olanlarda var. Onlar nasıl bakıyorlar diye soracak olursanız, sevgi ile bakıyorlar ve sadece mecbur oldukları zaman köpek otellerine köpeklerini emanet edip işleri bittiğinde teslim alıyorlar. Köpek otellerininde sınırı vardır, dolayısıyla bazen aradığınız köpek oteli dolu olabiliyor. Bu sebeple eğer ne zaman bırakmak istediğiniz belli ise ona göre randevu almanız gerekebilir.

Köpek Bakımı

Köpek otellerini, köpek kreşi gibi görebilirsiniz. Otele emanet ediyorsunuz, bütün bakımları siz yokken yapılıyor ve siz geri döndüğünüzde ise köpeği geri alıp evinize götürüyorsunuz. Köpekler gerçekten çok özel hayvanlardır ve onları anlamak için onlara sevgi vermeniz yeterli olabiliyor, fakat bazen anlaşılması zor köpeklerde oluyor. İstanbul gibi büyük bir şehirde o kadar çok köpek sahipleri olmasına rağmen, yinede sokak köpekleri çok fazla. Hepsine bakılması gerekiyor, fakat mümkün olmayacak bir durum. Köpek otelleri bazen sakat veya yaralı hayvanlarada yer verebiliyor ve onlara ev bulmak için yardımcı oluyor. Bazen ise yavru köpeklerde veriliyor ve yeni bir yuva bulana kadar köpek otelinde kalabiliyorlar.

İstanbul Köpek Oteli Fiyatları

Köpek otellerinin kendi veterinerleri mutlaka vardır, fakat bazı oteller veterinerlerle anlaşmalı olarak çalışırlar ve bu şekilde sakat köpekler, yardıma muhtaç olan köpekler, yuva arayan yavru köpekler ve özel durumları olanlar için ev sahipliği yapabiliyor. Bir köpeğe ev bulmak gerçekten artık çok zor bir hale geldi. Herkesin evi müsait olmayabiliyor ve müsait olmadığı için ne kadar bir köpek isteseler bile alamıyorlar. İstanbul köpek oteli fiyatları bazen çok yüksek olabildiği içinde, ayrıca insanlar otele emanet etmek istemeyebiliyorlar. Ancak çok mecbur kaldıkları zaman otele köpeklerini bırakıp işlerini halletmeye giderler. Bazen bir haftalık veya birkaç günlük iş seyahati olabiliyor, bazen ise evcil hayvan kabul etmeye bir tatil köyüne bir hafta kadar gidebiliyorlar. Bu tür durumlarda mecburen ya köpek oteline ya da tanıdığı ve köpeğe bakabilecek bir yere bırakmak zorunda kalıyor. Elbette onlarda tatile giderken köpekleri ile beraber gitmek isterler ama birçok yer maalesef evcil hayvanları bile kabul etmiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.