istanbul Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpek sahipleri köpeklerinin eğitmek için uygulayacakları en doğru yöntem profesyonel bir köpek eğitmeninden destek almak olacaktır. İstanbul Maltepe Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleriyle köpek sahiplerini bilinçlendirirken köpekleri de bilimsel yöntemlerle hazırlanan eğitim programlarıyla eğitiyor. Köpeği asıl eğitecek olan kişi, onunla sürekli vakit geçirdiği için sahibidir; ancak ne var ki köpek sahipleri tecrübesizlikleri ve doğru olmayan kaynaklardan edindikleri yanlış bilgilerle köpeklerini eğitmeye çalışarak, ileride oluşabilecek büyük sorunlara da neden oluyorlar.

Köpeklerde gelişebilecek korkaklık, agresiflik, saldırgan olma gibi davranış bozuklukları, oluşabilecek sorunlardan yalnızca birkaçıdır. Hem köpek için hem de diğer insanlar için tehlikeli olabilecek bu durumların önüne geçmek adına, köpek sahiplerinin profesyonel eğitmenlerden destek alması mutlaka gereklidir. Köpekler, sahiplerinin davranışlarını taklit etme eğilimindedir. Köpek sahibi köpeğini eğitirken şiddet uyguluyor ya da cezalandırıyorsa bu durum köpek davranışlarını da olumsuz etkileyecektir. Ne sebeple olursa olsun, köpeklerde görülen olumsuz davranış alışkanlıkları profesyonel köpek eğitmenlerince hazırlanan, her köpeğe uygun eğitim programlarıyla düzeltilebiliyor.

Köpekler Uzman Eğitmenlerle Eğitiliyor

istanbul Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul Maltepe’de bulunan uzman eğitmenler eğitim programına başlamadan önce köpek sahipleriyle görüşüyor. Köpekle ilgili sorunlar, köpeğin ihtiyacı olan eğitimler ya da köpek sahibinin verilmesini istediği özel eğitimler belirlenerek bir eğitim programı hazırlanıyor. Tecrübeli eğitmenlerce uygulanan eğitim süreleri, köpeğin alacağı eğitime göre değişiyor. Ortalama 4 hafta süren eğitimlerin son haftasında köpek sahipleri de eğitime katılarak köpekle uyum eğitimi veriliyor.

Köpeklere Uygulanan Eğitim Programları

İlk aylarından itibaren tuvalet eğitimi verilmesi gereken köpeklerin ileri yaşlarında da tuvalet sorunları görülebilir. Köpek tuvaletini tutamayabilir ya da yapmaması gereken yerlere tuvaletini yapıyor olabilir. Bu durum hem ev içi hijyen açısından uygun olmadığı için sağlığı tehdit edici olabilir, hem de köpek sahibini evde sürekli bir yerleri temizlemek zorunda bırakır. Bu durumdan şikayetçi olan köpek sahipleri istanbul Maltepe Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenlerine başvurarak gereken yardımı alabilirler. Köpek uzmanları köpekte görülen bu sorunları, profesyonel yöntemlerle ortadan kaldırarak köpeğe gereken tuvalet alışkanlıklarını kazandıracaktır.

Sonuç olarak köpek tuvaletini evde ya da dışarıda, sahibi tarafından belirlenen yere yapacak ve tuvaletini tutmayı öğrenecektir. Köpeğe verilen diğer eğitimlerden biriyse itaat eğitimleridir. Temel itaat ve ileri itaat eğitimleri olarak verilen eğitimlerde genel olarak köpeğe birçok komut öğretilir ve köpek bu komutları uygulayabilecek düzeyde eğitilir. Bekle, gel, takip, git, otur-bekle, getir, aferin gibi komutlar öğretilerek köpeğe sahibine itaat etmesi, sahibinin sözünü dinlemesi öğretiliyor. İleri itaat eğitiminde tasma olmadan, bağımsız şekilde ve daha fazla komutla köpek eğitilir ve köpeğe yabancı birinden yemek yememe, yabancı birine gitmeme, geri getirme, uzak mesafeden komut verme, uzun yat-bekle gibi birçok eğitim verilir. Köpeğin ileri itaat eğitimini alabilmesi için temel itaat eğitimini tamamlamış olması gerekir.

Çeşitli davranış sorunları yaşayan köpekler için de uzman eğitmenler eğitim veriyor. Yolda arabalara, gürültülü ortamlara, çocuklara ya da başka insanlara karşı olumsuz tepki veren köpekler sosyalleşme eğitimiyle insan yaşamına adapte ediliyor. Sosyalleşme eğitimi tamamlandıktan sonra köpek sahipleri köpekleriyle sorunsuz dışarı çıkabiliyor. Köpeklerin kullanım alanlarına göre de farklı eğitimler veriliyor. Alan koruma eğitimi, bodyguard eğitimi, aktör köpek eğitimi verilen eğitimlerdendir. Köpek eğitim merkezinde sahada verilen eğitimler evde köpek eğitimi adıyla evde de veriliyor. İstanbul Maltepe Köpek Eğitim Merkezi profesyonel eğitmenleriyle köpeklere verdiği eğitim sayesinde köpekle sahibi arasında daha güçlü bir iletişim kurulması sağlanacak. Köpek sahipleri eğitim merkezini arayarak bilgi edinebilirler.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.