İstanbul Pet Pansiyonları

Bugünlerde klasikleşmiş bir işletme pet veya köpek pansiyonları olmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, mutlaka bir tane köpek veya pet pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyonlar, köpek otelleridir. Siz nasıl bir otelde kalıyorsanız ve orada yemek yiyebiliyor ve yatıp kalkabiliyorsanız, köpeklerde kendi otellerinde bütün bunları yapabiliyorlar. Elbette köpekler yardıma muhtaç canlılar olduğu için, bazı aktiviteler pet pansiyonu sahibinin yapması gerekiyor, fakat yemeğini yiyebiliyor, gezebiliyor, arkadaşlar edinebiliyor ve daha birçok avantajlara sahip olyor. İstanbul pet pansiyonları sadece köpeklere değil, aynı zamanda bölümlere göre kedilere ve farklı hayvanlarada yer verebiliyorlar.

Adı üstünde pet pansiyonları, köpek pansiyonu veya kedi pansiyonu değil. Özellikle sadece köpekler veya kediler kalacaksa, köpek pansiyonu veya oteli diye isim verebilirler veya köpekler yerine kediler diye yazabilirler. İstanbul birçok pet pansiyonlarına yer vermektedir. Pet pansiyonları niçin kullanılır diye soracak olursanız, bir defa hayvan sahipleri, bir yere seyahat edeceği zaman ve evcil hayvanlarını bir yere bırakamıyorsa, pet pansiyonlarına emanet verebiliyorlar.

İstanbul Pet Pansiyonları

İstanbul pet pansiyonları birçok evcil hayvanlara yer vermektedir ve sadece sahipleri olan hayvanlar değil; aynı zamanda yer olduğu sürece, yeni bir ev arayan ya da sakatlanmış ve bir süre yardıma ihtiyacı olan hayvanlarada yer verebiliyorlar. Pet pansiyonlarında, hem köpeklerin bütün ihtiyaçları karşılanıyor, gerekirse eğitimler veriliyor, bunun haricinde birçok pet pansiyonlarında özel veterinerler bulunur ve onlar her zaman hayvanların sağlığını kontrol eder. Sadece kendi evinde evcil hayvan besleyenler için değil, pet pansiyonlarında veya petshoplarda, hatta veterinerlerde hayvanlara bakanlar içinde bakım çok zor oluyor.

Sonuçta evde sadece bir tane köpeğe, kediye ya da herhangi bir evcil hayvana bakılıyorsa, petshoplarda, veterinerlerde veya pet pansiyonlarında birden fazla, hatta bazen on veya yirmiden fazla hayvana bakmak zorunda kalıyorlar. Bu gerçekten kolay bir şey değil, hatta zor olmasını geçin, bazen gerçekten insanlar onlara bakmaktan yorulabiliyor.

Bu tür pet pansiyonları veya köpek otelleri neden açıldı diye merak eden çok kişi vardır. En büyük sebeplerden bir tanesi, eskiden bir evcil hayvana ki en çok köpeklere veya kedilere sahip olup çalışanlar hayvanları bir yere emanet edip iş seyahatine veya tatile çıkamıyordu ve bu çok büyük bir sorun oluyordu.

Köpek Bakımı

Pet pansiyonları ve benzeri işletmeler açıldığından beri, artık her ne kadar bir köpek veya kedi besliyor olsa bile; pet pansiyonlarına hayvanları bırakıp rahatlıkla seyahate çıkabilir hale geldiler. Bıraktıkları zaman pet pansiyonlarında gerekli olan bütün hizmetler veriliyor. Köpeklerine veya kedilerine çok düşkün olan ev sahipleri her gün rapor almak isteyebiliyor ve bu durumda pet pansiyonlarında köpeğe veya kediye bakanlar akşamları sahiplerini arayıp günlük raporunu verebiliyor.

Bu çok önemli bir konu ve bu yüzden artık birçok iş sahibi olan kişiler köpek veya kedi sahibi olsa bile rahatlıkla işe gidebiliyor. İstanbul pet pansiyonları sayı olarak arttı ve artmaya devam ediyor, çünkü sokak köpekleri çoğaldı. Baştada belirttiğimiz üzere pet pansiyonları sadece hayvanların emanet edildiği bir yer değil; aynı zamanda yardıma muhtaç hayvanlarada yer veriliyor. Pet pansiyonlarına göre fiyatlar değişmektedir, fakat eğer sürekli olarak kullanacağınız bir yer olursa, pansiyon sahipleri ile görüşüp anlaşmalar yapabilirsiniz.

Sizin köpeğiniz, kediniz ya da herhangi başka bir hayvanınız için bir yere ihtiyacınız varsa; hemen internete girin bulunduğuz şehrin adı ile beraber pet pansiyonları yazın; mutlaka karşınıza birçok adresler çıkacaktır. Bulduğunuz pet pansiyonlarının telefonunu ararsanız detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer hem iş sahibi hemde hayvan sahibiyseniz, pet pansiyonları çok işinize yarayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.