istanbul Sancaktepe Köpek Oteli

İstanbul her geçen gün nüfusu artan bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan bir çok hayvan sever vardır. Bu hayvan severler evlerinde köpek bakmaktan çok hoşlanır ama nüfusun kalabalıklaşmasına bağlı olarak artan yapılaşma hem evde bakılan köpeklerin hem de köpek sahiplerinin işlerini zorlaştırıyor. Çünkü köpeklerle sahipleri ile köpekler arasında çok güçlü ve kuvvetli bağlar bulunur. Bu bağların güçlü olması nedeniyle köpek sahipleri köpeklerinden bir an bile ayrılmak istemez. Ancak zaman zaman da olsa köpek sahipleri köpeklerinden ayrı kalmak zorunda kalabilirler.

Köpek sahiplerinin iş ya da tatil nedeniyle şehir dışına çıkmak zorunda kaldığı zamanlarda köpeklerini evde yalnız bırakmak istemezler. Çünkü köpekler çok duygusal varlıklardır. Evde uzun süre yalnız kaldıkları zaman canları sıkılır ve bu durum köpeklerin psikolojik rahatsızlıklar yaşamasına ve hastalanmalarına neden olur. Köpeklerini evde yalnız bırakmak istemeyen köpek sahiplerini kendilerinin yokluğunda onlara kendisi gibi bakabilecek birinin olup olmadığı endişesi ile köpeğini birine de emanet etmek istemezler. Böyle durumlarda İstanbul sancaktepe köpek oteli bir kurtarıcı olarak köpek sahiplerinin karşısına çıkıyor.

İstanbul Sancaktepe Köpek Oteli Nasıl Hizmet Veriyor?

istanbul Sancaktepe Köpek Oteli

İstanbul, köpek oteli tam olarak köpeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş bir yerdir. İşlerinin olması nedeniyle şehir dışına çıkan kişiler bu otelde köpeğine çok iyi bakıldığından emin oldukları için köpeklerini bu otele bırakırlar. Köpek oteli köpek sahiplerine vaad ettikleri her şeyi eksiksiz olarak yerine getirir. Köpekler pansiyonda kaldıkları süre boyunca sahiplerinin yokluğunu hiçbir şekilde hissetmezler. Köpekler burada kendileri ile ilgilenen bakıcılarla çok iyi vakitler geçirir ve bu durum köpeklerin mutlu ve huzurlu olmalarına neden olur. Köpekler her ne kadar konuşulanları anlamasalar da yapılan her hareketi kusursuz bir şekilde analiz ederek okuyabilirler.

Bu otelde köpekler için oyun alanları, egzersiz ve yürüyüş alanları, beslenme alanları ve uyuma alanları bulunur. Köpekler önce oyun alanlarında diğer köpeklerle beraber oyunlar oynar ve keyifli dakikalar geçirir, oyun zamanları bittikten sonra dinlenme alanlarına çekilerek tüm günün yorgunluğunu üzerlerinden atmak için burada miskin miskin dinlenirler. Köpeklerin dinlenme saatleri bittikten sonra kendileri için özel olarak seçilmiş mamalarla beslenmeleri sağlanır. Köpekler mamalarını bitirdikten sonra ise vücutlarında bulunan enerjiyi atıp hastalanmamaları için kendileri için hazırlanmış olan egzersiz ve yürüyüş alanlarında bir gözetmen eşliğinde yürüyüş yaparlar.

istanbul Sancaktepe Köpek Oteli

Yürüyüş esnasında köpeklerin yanında mutlaka bir gözetmen bulunmasının sebebi köpeğin kendisini güvende hissetmesidir. Ayrıca köpeklerin güvenliğini sağlamak amacıyla otel yedi yirmi dört saat güvenlik kamerası ile kontrol altında tutulur. Bu otel cins ve yaş ayrımı yapmadan tüm köpekleri otele kabul ediyor. Ancak köpeklerin otele kayıt işleminin yapılabilmesi için tüm aşılarının tam olarak yaptırılmış olması gerekir. Köpeklerin aşılarının tam olarak yapılmış olması otelde bulunan diğer köpekler ve çalışanların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Otele kayıt işlemleri yapıldığı esnada pansiyon görevlilerine köpeğin aşılarının tam olduğunu gösteren belge ve karnesinin mutlaka gösterilmesi gerekir. Aynı zamanda köpeğin otele getirildiği anda otelde bulunan veteriner tarafından köpek sağlık kontrolünden geçirilir. Köpekte herhangi bir bulaşıcı hastalık olup olmadığı detaylı bir şekilde incelenir. Bulaşıcı hastalığı bulunan köpekler otele kabul edilmezler. Ayrıca bu otel köpek sahiplerinin sadece şehir dışına çıkmaları durumunda tercih edecekleri bir yer değildir. Otelde köpekler için eğitimler de verilir. Bu nedenle köpeklerinin ileri düzeyde eğitime sahip olmasını isteyen kişiler köpeklerini bu otele teslim edebilirler. Köpekler burada almış oldukları eğitim sayesinde sahipleri ile arasında ki ilişkiler daha da güçlenir ve köpeğin kendine olan güven artar. Otelde eğitim almış ya da konaklamış tüm köpekler evlerine huzurlu ve mutlu bir şekilde dönerler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.