İstanbul Üsküdar Köpek Oteli

İstanbul Üsküdar Köpek Oteli
27 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 164 kez okundu.

Üsküdar, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biridir, sakin, sessiz ve yerli halkı ile kendi halinde olan güzide bir semttir. Geniş bir alana sahiptir ve kalabalık bir nüfusu vardır. Üsküdar’da yaşamak bir ayrıcalıktır, kendi halinde sakin halkı ile hiç korkmadan yaşayabileceğiniz bir semttir burası. Bu güzel semtte insanların ne kadar güzel olduğu hayvanlara karşı gösterdikleri sevgi ve ilgiden de anlaşılıyor. Hayvanları seven kişilerin çok olması ve onlara sevgiyle yaklaşmaları, bakımlarını üstlenmeleri mutluluk verici bir duygudur. Evlerde köpek bakanlar, kedi besleyenler, kuşlar besleyenler çoktur. Evde hayvan beslemek ise büyük bir sorumluluktur, sizi eve bağlar, kafanıza estiği gibi çıkıp gidemezsiniz, günlerce evden ayrı kalamazsınız. Bir yerlere gitseniz de mutlaka eve dönmek zorundasınızdır, çünkü evde bakmakla yükümlü olduğunuz bir canlı vardır. Siz ne kadar özen gösterseniz de bazen evden uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda evde beslediğiniz canlıyı bırakabileceğiniz merkezler vardır. Köpekler için köpek oteli, kediler için kedi oteli gibi yerler mevcuttur. İstanbul Üsküdar Köpek Oteli köpeğinizi bırakabileceğiniz son derece güvenilir ve emin bir yerdir. Evden uzaklaşmak zorunda kaldığınızda köpeğinizi buraya bırakarak bakımını sağlayabilirsiniz.

İstanbul Üsküdar Köpek Oteli

İstanbul Üsküdar Köpek Oteli

Köpek oteli köpekleri misafir eden, onlara evlerinizdeki rahatı sunan, bakım imkanı sunan otellerdir. İstediğiniz kadar gün boyunca bırakabilir ve siz de işlerinizi halledebilirsiniz. Otelde köpekler için barınma ihtiyacını karşılamak, beslenme ihtiyacını karşılamak ve hoş vakit geçirmelerini sağlamak amacı güdülür. Barınmaları için özel hazırlanmış bölümler bulunur, burada yatak, ısıtma, serinletme gibi hizmetler vardır. Yalnız kalıp dinlenmesi, uyuması ve huzurlu olması için ortam hazırlanır. Beslenme ise köpeğinizin alışmış olduğu tatların verildiği özel menüler vardır. Kaliteli mamalar, besleyici yemekler ve enerji veren gıdalar verilir. Köpeğinizi memnun edecek şekilde bir beslenme planı uygulanır. Barınma ve beslenmenin dışında hoşça vakit geçirmeleri için de çalışmalar yapılır. Uzman eğitmenler köpeklerin gelişimlerini desteklemek için ve eğlenceli vakit geçirmeleri için çeşitli faaliyetler düzenlerler. Uygulanan bu faaliyet çalışmaları ile köpekler yeni kazanımlar elde ederler, yeni davranışlar öğrenirler ve gerek beyin gelişimi gerekse psikolojik olarak destek sağlanmış olur.

Köpek Oteli Hijyenik Midir?

Köpeklerin sağlıkları oldukça önemlidir, dikkat isteyen bir noktadır ve sağlığın korunması için gereken her dikkat sağlanır. Otele getirilen köpeklerin sağlık kontrolleri yapılır ve herhangi bir sorun olmadığı tespit edildikten sonra kabul edilir. Sağlık sorunu varsa tedavi yollarına başvurulur, tedavi uygulamaları veteriner hekimler tarafından yapılır. Köpeklerin barındıkları özel bölmelerin temizliğine ve hijyenine özen gösterilir, düzenli olarak temizlik ve bakım yapılır. Hiç bir şekilde parazit veya bakteri oluşmasına zemin hazırlayacak durumlara izin verilmez.

Beslenme yapılan alanlar ayrıca temizlenir, yemek kalıntıları veya artıklarının kalıp bakteri oluşturmasına izin verilmez. Beslenme belli zaman dilimlerinde gerçekleşir, planlı ve dengeli beslenme sağlanır, bu sayede gereksiz besin tüketiminin önüne geçilir.

Otele başvuran köpekler yaş, cins ve ırkına göre ayrılır, kategorilere göre odalara yerleştirilir. Aynı cinsten veya ırktan köpekler yakın alanlarda kalırlar. Girişte tırnak bakım kontrolü yapılır, parazit kontrolü yapılır sorun varsa anında müdahale edilir ki daha sonra diğer köpeklere zarar vermesinler.

Otelde Sosyal Gelişim

Buraya gelen köpekler çok sayıda olduğu için karşılıklı birbirleri ile etkileşim içerisine girmeleri söz konusudur. Aynı ortamda yemek, oyun, serbest zaman geçirdikleri olur, böylece birlikte hareket etmeyi öğrenirler. Kalabalık alanlarda ne yapmaları gerektiği konusunda eğitim alırlar, birbirlerine karşı doğru davranışlar sergilemeyi öğrenirler, sosyalleşme adına çok önemli adımlar atılmış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Köpek Pansiyonu Köpek Eğitimi Sayfa başına git
satılık rottweiler satılık rottweiler yavru köpek koruma eğitimi Aktör köpek