İstanbul’un En İyi Köpek Eğitim Çiftliği

17.03.2022
1

Eğitimli bir dost ile hem kendi hayatınızın hem de köpeğinizin hayat kalitesini artırabilirsiniz. Köpeğinizin eğitimi ile onu ve kendinizi de birçok tehlikeden koruyabilirsiniz. Köpek eğitim merkezlerinden alacağınız hizmet ile yorulmadan da köpeğinizin eğitilmesi mümkün.

Yetişkin, yavru ve koruma köpek eğitimi kategorilerinden hangisi size uygunsa hemen oluşturulacak bir program ile kısa sürede köpeğinizin eğitimli bir köpek olmasında destek alabilirsiniz. Köpek eğitim merkezlerindeki hayvanlarla iletişim kalitesi yüksek uzmanlar sayesinde köpeğiniz akıllı bir arkadaşa dönüşebilir.

Yavru Köpek Eğitimi

Ağaç yaş iken eğilir sözünü destekleyerek yavru köpeklerin yetişkinlere göre daha kolay öğrendikleri söylenilebilir. Daha yavru iken eğitim merkezi ile eğitim alan köpekler ileride de oldukça öğrenmeye açık olacaklardır. Eğitim merkezlerinde köpeklerinize temel komutlar öğretilir (otur, kalk, yat, gel vb.). Ayrıca tuvalet eğitimi, itaat eğitimi gibi eğitimler de verilmektedir. 

Yavru köpek eğitimi ile köpeklerin davranışları da kontrol edilebilir. Mamayı dökmeyen, şımarık davranmayan ve eşyalarınızı parçalamayan bir köpek istiyorsanız, köpeğinizin yavru iken eğitilmesine olanak sağlamalısınız.

Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

İtaat etmeye erkenden başlayan bu hayvanların eğitiminde ödül-ceza uygulayarak kolaylıkla dönüt sağlayabilirsiniz. Öğrenme kabiliyeti yüksek bu canlıların eğitimi erken dönem başlanırsa verim daha yüksek olacaktır. Yavru iken size daha yakın olan bu canlılar ile öğrenme aşamasında oldukça eğlenirsiniz.

Eğer hata yapacağınızı düşünüyorsanız, ilk köpeğinizse ve tecrübesizseniz yavru köpek eğitimi veren merkezler sayesinde bu sorunu hemen çözüme kavuşturulabilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız Hause of İstanbulköpek eğitim merkezi ve köpek oteli sayesinde can dostunuz emin ellerde eğitim alır.

Yetişkin Köpek Eğitimi

Artık yavru olmayan, 18 aydan büyük köpeğinizi ya da sahiplendiğiniz erişkin bir köpeği eğitmeyi düşünüyorsanız bilmeniz gereken birçok nokta var. Hele ki erişkin hale gelmeden tam ergenlik döneminde ise bu eğitim sizin için çok fazla zorlu bir süreç olacaktır. Yetişkin köpek eğitimi için bilinmesi gereken en önemli nokta köpeğin yavruluk süreci, aldığı eğitimler ve insanlara karşı tutumudur. Bunlar bilindiğinde eğitim kolaylaşabilir ve yardımcı metotlar geliştirilebilir. Öte yandan yavru iken temel itaat eğitimi almış olan bu can dostlarımızın yetişkin dönemde diğer eğitimleri alması oldukça kolaylaşacaktır.

Yetişkin Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Oldukça sabırlı olunması gereken bu eğitim döneminde disiplin ve kararlılıkta ayrı bir önem arz eden. Kesinlikle şiddeti tavsiye etmediğimiz bu eğitimlerde olumsuz her hareketin köpeğinizin sizden uzaklaşacağını bilmenizi isteriz. Bu nedenle sevgi ve ödül de eğitimlerin değerli bir parçası oluyor. Sevgi gösterdiğiniz patili dostunuzun eğitim dönemi sizin de gayretinizle oldukça başarılı geçecektir.

Zorlanacağınızı düşündüğünüz taktirde ya da eğitim verseniz dahi başarısız olduğunuz zamanda yetişkin köpek eğitimi konusunda profesyonel ekibimizden köpek eğitimi desteği alabilirsiniz. Hause of İstanbulmerkezimizde eğitim dışında konaklama hizmeti ve pet taksi gibi hayvan severlerin hayatını kolaylaştıracak birçok uygulama mevcuttur.

Koruma Köpek Eğitimi

Koruma için kullanılan köpekler yalnızca sahibiyle iyi iletişim kurabilen, sahibinin komutları ile harekete geçen canlılardır. Koruma köpek eğitimi alan bu canlılar güvenlik açısından oldukça tercih edilen gardiyanlardır. Yabancılara karşı sahibini koruma, asayiş ve adli durumlarda görev alırlar.

 Son zamanlarda arama kurtarma çalışmalarında da rol oynayan bu dostlarımız eğitildiğinde insana ne kadar yararlı olabileceğini farklı bir boyutta göstermiştir. Koruma köpek eğitimi ile bizleri de kurtarmıştırlar. Zaten yüzyıllardır insanla dost olan, onu; dağda, evinde, yolda; koyunlarıyla, kızağıyla, çiftliğinde koruyan bu canlılar, evcil ve akıllı canlılardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.