Jack Russell Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Jack Russell köpek eğitimi çok önemlidir. Ülkemizde son yıllarda çok fazla popüler bir hâle gelmiştir.  Bu köpeğin mümkün olduğunca iyi ve kaliteli bir eğitim süreci geçirmesi önemlidir. İçgüdüsel olarak, agresif bir yapıya sahiptir. Bunun için yeterli derece de sosyalleşmesi çok önemlidir. Yoksa agresif tavırlar sergileme ihtimali yüksektir. Boyutu çok büyük değildir ama çok daha büyük köpeklere karşı, saldırma eğilimi vardır. Ayrıca cesurdur, korku bilmez.

Avcılık yönü çok gelişmiştir ve av oyunları ile vakit geçirmeyi sever. Bu köpeklerin çoğunu toprak kazarken görmek mümkündür. Bu yüzden dışarıyı ve dışarda oynamayı çok severler. Çoğu ırka göre, çok daha iyi kazar. Tatlı bir görüntüleri olmasının yanı sıra, enerjik bir yapıları da vardır. Bu yüzden insanlar tarafından çok sevilir ve beslenirler.

Terrier çok kalabalık bir ırktır. Jack Russell’ de bu ırkın en önemli üyelerinden biridir. Ülkemizde özellikle son yıllarda çok ünlü olmaya başlamıştır. Amerika ve dünya açısından bakıldığında, her zaman popüler olan bir köpek cinsidir. Çoğu filme de konu olan Jack Russell cinsi köpekler yerli ve yabancı filmlerde de yer almıştır.

Jack Russell Özellikleri Nelerdir?

Jack Russell köpek eğitimi için bazı özelliklerini bilip, ona göre bir eğitim programı düzenlenmesi gerekir. Bu cinsin bazı özellikleri, aşağıdaki gibidir;

 • Sosyal bir köpektir diğer cinslerle de iyi bir iletişim kurabilir. Aktivitelere katılmayı ve oyun oynamayı severler.
 • Sahiplerinden sevgi ve ilgi isterler. Bu şekilde yetiştirilirlerse, çok daha mutlu bir hayatları olur.
 • Boyları en fazla, 36 cm’ e kadar uzar. Eğer sağlıklı bir şekilde beslenirlerse, 15 sene kadar yaşama şansları vardır.
 • Avcılık yönleri çok iyi gelişmiştir. Av oyunları oynamak, tam da onlara göredir.
 • Diğer köpeklerle aralarında bazen sorunlar çıkabilir.
 • Apartman yaşamını çok sevmezler ve bahçelik yerlerde çok daha mutlu olurlar.
 • Eğer Jack Russell iyi bir eğitim almamış ise çok havlarlar ve agresif tavırlar sergileyebilirler.
 • Sevgiyi ve saygıyı çok çabuk hissederler.
 • Kedileri sevmezler ve gördükleri zaman, saldırırlar.
 • Zekâ olarak çok gelişmiş bir hayvandır.
 • Sahibini ve sahiplenen ailesini, çok fazla sever.
 • Yabancılara karşı hep tetiktedir ve korumacı bir özelliğe sahiptir.
 • Kendi alanlarını her zaman koruma altına alma iç güdüsü vardır.

Jack Russell Köpek Bakımı Nasıl Olur?

Jack Russell köpek eğitimi ve bakımı çok önemlidir. Bu köpeklerin tüyleri çok kısadır. Bu yüzden tımarlamak dahi, yeterli olacaktır. Bu şekilde tüy de dökmezler. Sağlıklı bir hayatları olması için, egzersiz yapmaları ve beslenmeleri, çok önemlidir. Bu konu da uzman bir destek almak, daha önemlidir. Veterinerlere bu konu hakkında danışabilirsiniz. Bu köpekler genel olarak 15 yıl yaşar fakat, duruma göre 20 sene de sağlıklı bir yaşamları olabilir. Hergün düzenli olarak beslenmeleri ve egzersiz yapmaları gerekir.

Bu ırk için birçok hastalık bir arada görülebilir. Hastalık olması sağlıksız oldukları anlamınıiçermez. Kalıtsal bir hastalık değildir fakat, köpek hastalıkları çok fazla görülür. Eğer iyi bir bakım şekli uygulanırsa, daha sağlıklı olacaktır. En çok sağırlık gibi durumlar, söz konusudur.

Jack Russell Köpek Eğitimi Fiyatları

Jack Russell köpek eğitimi fiyatları değişiklik gösterir. Burada eğitimin kim tarafından verildiği ve hangi kurumdan alındığı gibi önemli detaylar vardır. Jack Russell köpek eğitimi tam zamanında verilmeli, kesinlikle geç kalınmalıdır. Bu konu da kurumumuz isteğiniz her zaman pansiyon ve köpek eğitimi verir. Siz de uygun fiyata tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.